המדריך המלא לפתיחת חוגי נגרות

חוגים מקצועיים בישראל יכלתם למצוא כבר משנות החמישים. עם התפתחות העולם, נראתה תאוצה בהתפתחות החוגים העממיים והמוכרים כמו כדורגל, כדורסל ואפילו חוג נגרות. בהמשך השנים נכנסו גם עיסוקים חולפים וטרנדים לענף החוגים בישראל. את החוגים בדרך כלל מקיימים בשעות אחרי הצהריים למרות שגם במסגרת החוג מתרחשת למידה והקניית כישורי חיים. מרבית החוגים פונים לילדים בכיתות א' ואפילו גן חובה ועד כיתה ז'. אבל לא רק ילדים נהנים מחוגים. גם מבוגרים בגיל הזהב אוהבים להתנסות בחוגים בעלי תכנים מותאמים להם. מועדוניות לגיל הזהב נעשה הרבה שימוש שענף החוגים ובתור בעלי חוג, פנו גם לקהל היעד הזה. בסופו של דבר, איך מקימים עסק לחוגי נגרות? המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים מסבירים. 

מי קהל היעד? 

ילדים בכיתות א' עד ז'. ותתפלאו לשמוע אבל לא רק רק בנים מתעניינים בחוג נגרות. אתם יכולים לפנות למנהלי בית ספר ולהציע להם הפעלת חוג במסגרת חוגי בית הספר ואתם גם יכולים לצאת לדרך משלכם ולהקים סטודיו להפעלת החוגים. 

גם מנהלי מוסדות כמו פנימיות, מתנ"סים, בתי אבות ומסגרות לנוער בסיכון מתעניינים בתעסוקה למקצועית ומעשירה לשוהים בהם. אתם יכולים להציע גם להם את הפעלת החוג שלכם. 

חשוב להתאים את מגוון העבודות שאתם עושים עם התלמידים על פי עונות השנה ועל פי חלוקה לרמות. אם תתנו לילד בן עשר עבודות שמתאימות גם לילד בן שש, הוא עשוי לנטוש אתכם מהר מדי. 

חוגי נגרות

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה הציוד הנדרש להפעלת חוג נגרות?

פלטות של עץ – אין צורך להשקיע. תוכלו לפנות לנגרים או לכל מי שעוסק בתחום מלאכת כפיים ויוצר פסולת שעבורכם היא אוצר בלום. 

שולחנות לעבודה – כדי לעבוד בנוחות מקסימלית עליכם לדאוג לשולחנות רחבים בעלי משטח עבודה רחב ומאפשר שמירה על מרחב אישי ולמידה חוויתית. 

צבעי עץ ואביזרי עזר – על מנת לתת צבע למלאכות העץ הגמורות, רכשו צבעי עץ ואביזרי עזר שתצטרכו למהלך העבודה השוטפת. 

מהם השלבים לפתיחת חוג נגרות? 

  • פתיחת עסק – על מנת להתחיל לפרסם ולעבוד בשיתופי פעולה עם בתי ספר ומועדוניות, עליכם לפתוח עסק כמו שצריך. איך עושים את זה? פונים למנהל חשבונות שמייצג את הבקשה שלכם לפתיחת עסק במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. גם אם אינכם צריכים להנפיק משכורות לעובדים, חשוב מאוד לעבוד עם מנהל חשבונות.
  • השכרת מקום – פחות חשוב מקום יפה, כמו שחשוב שהמקום יהיה גדול מספיק ומעורר השראה. על מנת לשדרג את המקום, השקיעו בחפצי אומנות תוצרת ידכם, ותלו אותם על הקירות מסביב. 
  • רכישת ציוד – ציוד עולה כסף. קחו בחשבון את עלויות השולחנות, כיסאות, מסורים, סכיני חיתוך, מחרטות, מכחולים, צבעי עץ וכו'. העלויות משתנות בהתאם לציוד אותו אתם רוכשים. הקפידו לערוך רשימה מסודרת של הציוד שאתם מתעניינים ובקשו הצעות מחיר ממספר חנויות. סביר להניח שתהיו מופתעים. יש הבדלי מחיר בין חנויות ולפני שאתם מקימים עסק חשוב במיוחד שתמצאו את החנות שתספק לכם את הסחורה שאתם צריכים במחיר הנמוך ביותר.  
  •  מיתוג ופרסום – על מנת לעניין כמה שיותר ילדים, עליכם לפנות לסוכנות פרסום מקצועית שתהפוך את חוג הנגרות שלכם למותג מעניין ומחכים. לצורך כך פנו למומחי המפתח דיגיטל שיתנו לכם מעטפת שירותי דיגיטל בכל זירות הדיגיטל. 
  • יצירת קשרים ושיתופי פעולה – תוכלו להציע שירותי פרילנסר למתנ"סים, לבתי ספר ועוד. שלב הקמת העסק זה הזמן להתחיל ליצור קשרים. בעלי עסקים רבים אומרים שהשיווק ממנו הם ראו תוצאות מיידיות היה שיתופי פעולה שהם יזמו. בחנו אפשרות כזו.
  • בניית תוכנית עסקית – כל עסק מתחיל צריך תוכנית מסודרת כדי להצליח. הבסיס להקמת עסק היא ייעוץ עסקי. היועץ העסקי בונה תוכנית עסקית, מציב מטרות עסקיות וחותר יחד עם הלקוח לעמוד ביעדים. לא כל עסק הוא רווחי ולא כל עסק רווחי יהיה רווחי בכל מקום לכל אחד. חייבים להתחשב בכל הנתונים ולצורך כך חייבים לפנות ליועץ עסקי מקצועי.

מחפשים יועץ עסקי מומלץ למפעילי חוגים בישראל? 

הגעתם למקום הנכון! המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים כאן בשבילכם. כי אם פונים לקבל ייעוץ עסקי, חבל לא לפנות למומחים בתחום. למי שיש לו ניסיון והצלחות בשטח. השאירו פרטים כדי שנעזור לכם למנף את העסק קדימה.

דברו איתנו.