איך פותחים בית אבות? 

הקמת בית אבות יכולה להניב רווחים גבוהים במיוחד. הביקוש לבתי אבות בארץ, גדול מאוד. הרווחים על ניהול בית אבות גם הם משתלמים. אבל בסופו של דבר, כדי לעבור את תהליך הקמת בית האבות בהצלחה כלכלית, צריך המון מידע מקצועי וליווי עסקי. בנוסף, סכום ההשקעה הראשוני בפתיחת בית אבות עומד על שבע ספרות… 

חלק ניכר מבתי האבות הישראליים הם ממשלתיים. כיום, קיימים לא מעט בתי אבות המנוהלים על ידי גופים פרטיים הגורפים את כל ההון לעצמם. המעלה הגדולה של הקמת בית אבות – למרות התחרות הגדולה, הביקוש גדול ביחס להיצע הקטן. 

בית אבות

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

איך מקימים בית אבות? 

  • בניית תוכנית עסקית – הקמת בית אבות דורשת השקעה גדולה. אין סיכוי לגשת לתוכנית הקמת בית אבות בלי תוכנית עסקית, אפילו רק מבחינת גיוס ההון. כאשר מגיעים לבנק או לגוף חוץ בנקאי לבקש הלוואה להקמת עסק, הבנק מאשר הלוואה רק אחרי שהוא רואה תוכנית עסקית מושלמת שמדגימה בצורה הגיונית את הקמת העסק והפיכתו לרווחי.

    תוכנית עסקית מהווה את מפת הדרכים שלכם. כל נתוני העסק מפורטים בה. החל מנתונים יבשים, מטרות עסקיות עתידיות ועד לגיוס ההון הנדרש. תוכנית עסקית נבנית על ידי יועץ עסקי מוסמך שבונה אותה מתוך ידע והיכרות עם עולם ראיית החשבון.

  • רישיונות – הקמת בית אבות גריאטרי דורשת רישיונות מגופים ממשלתיים רבים. פנו לרשות לרישוי עסקים בבקשה לקבלת רישיון. יועץ עסקי ילווה אתכם גם בתהליך זה והוא יעשה עבורכם את מרבית העבודה.

  •  בחירת מיקום – קשיש שנמצא בשלב של חיפוש בית אבות, יחפש מקום שקט ונעים, אך מצד שני מקום מרכזי כדי להקל על הצאצאים את הביקורים. לפני שאתם ננעלים על מקום, ודאו שהוא נגיש. יהיה חכם מאוד מצדכם אם תעשו סבב בין בתי אבות בארץ ותראו בעצמכם מהו המיקום אליו אתם מתחברים.

  • שיפוצים – בתי אבות צריכים להיות מותאמים לקשישים. גם אם אתם לא בונים מבנה חדש, אלא לוקחים מבנה קיים ומשדרגים אותו, עלויות השיפוץ עלולות להיות גבוהות מאוד. בית אבות צריך להיות מבנה נגיש לכסאות גלגלים, מעברים רחבים ועמידה בכל התקנים הנדרשים.

  • שונות – כחלק משלבי הקמת בית אבות עליכם להקים בתוך בית האבות: מטבח, חדר אוכל, חדר כושר, בריכה, גינה, חדר מרפאה ועוד. כל אחד מהדברים שפרטנו כאן דורש השקעה של זמן כוח וכסף.

  • גיוס כוח אדם – כדי לנהל בית אבות, יש צורך בצוות מקצועי שעבר הכשרה גריאטרית. רופאים, פיזיותרפיסטים, טבחים, מנקים, אחיות סיעודיות ועוד נותני שירות רבים. 

שורה תחתונה. מדובר בפרויקט רציני שלא מתאים לכל אחד. הן מבחינת כמות ההון הנדרשת לפתיחת בית אבות והן מבחינת כמות הלוגיסטיקה הדורשת הקמת מוסד גריאטרי כמו בית האבות. 

המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים יתנו לכם יד בכל התהליך של הקמת בית האבות. אנו נבנה לכם תוכנית עסקית מקצועית שתכיל את כל פרטי החלום שלכם מהחל ועד כלה.

לקביעת שיחת היכרות הקליקו כאן.