שלושה אבני הנגף המכשילים את בעלי העסק הערביים במדינת ישראל

בעלי עסקים ערביים מתקשים מאוד לנהל עסק בצורה תקינה בישראל, זאת מאחר ואין כמעט בעלי עסק ערבים שאושרו להם הלוואות בנקאיות. משבר הקורונה הגיע והחריף את המצב ועכשיו עם כל ההשתקמות מהמצב הקודר של הקורונה מנסים במדינת ישראל להשליט קצת סדר ולהחזיר אנשים לימים של פעם, גם האוכלוסייה הערבית מקבלת את שלה בתקופה זו ובקרוב עתידה לצאת קרן שתעזור להם. 

למה האוכלוסייה הערבית נתקלת בכל כך הרבה קשיים? מדוע בעלי עסק ערבים לא מצליחים להרוויח כמו שאר בעלי העסקים במדינת ישראל? האם יש כאן אפליות? מוזמנים להמשיך לקרוא איתנו את הכתבה הבאה. 

למה ערביי ישראל נפגעו כל כך מהקורונה? 

לעסקים הערביים יש נקודות אופי שונות מאוד מהעסקים האחרים במדינה. אחת הנקודות השונות שעד היום לא הפריעו לאף אחד אך בשעה של קורונה היא עמדה להם לרועץ רציני, זה הנקודה שהכסף של הערבים אינו בא בחודשי אלא ביומי. מה שאומר שבגלל שהחנויות היו סגורות הם הגיעו תוך חודש בלבד לפת לחם. ומבחינתם הם היו צריכים להכריז על פשיטת רגל. תזרים המזומנים של הערבים מתנהל בצורה שונה מזו של שאר בעלי העסקים. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מכשול ראשון תוכנית הסיוע הממשלתית

אחרי שהממשלה נוכחה לדעת כי אם היא לא תעזור לעסקים, העסקים לא יעמדו בזה, היא הוציאה תוכנית סיוע ממשלתית במטרה לאפשר לבעלי עסקים הלוואות זולות. תוכנית זו כללה בתוכה מתן הלוואות בהיקף אשראי של 35 מיליארד שקלים לעסקים הבינוניים והקטנים במדינת ישראל. נו ומה רע בזה כל כך? אין בזה שום דבר רע אבל עד שהגיע תורם של בעלי העסקים הערביים, קרן זו כבר חוסלה עד היסוד ורק 3% מתוך כלל הכספים, היו הלוואות שאושרו לבעלי עסקים ערבים. 

מכשול שני, חסמים פיננסים

גם אם בעל עסק ערבי רוצה לשרוד, יש חסמים כלכליים רבים שמונעים ממנו להגיע למטרות שלו. בעל עסק ערבי הרוצה להתנהל בחשבון בנק עסקי מסודר, עתיד להיתקל בסירוב מטעם הבנק. ואם זה כך בעניין של פתיחת חשבון בנק, אז מה נאמר ומה נדבר על בקשת הלוואה? כל בעל עסק מגיע באחד מימי העסק שלו למצב בו הוא חייב החייאה מלאכותית לעסק שלו על ידי לקיחת הלוואה. אך מה יעשה בעל עסק ערבי שאין לו ממי לקחת הלוואה אם לא מהשוק האפור? לצערנו רבים מהם לוקחים משוק עגום זה ונכסים למעגל סובב שנגמר בסיפורים רעים מאוד… 

מכשול שלישי, אזורי הערבים אזורי פריפריה

הרשויות הערביות בישראל מכניסות שליש ממה שמכניסות המועצות האזוריות בישראל. נתון זה מדבר כמובן באחוזים בהתאם למספר התושבים בכל מקום. מה שאומר כי גם אם בעל עסק ערבי רוצה להגדיל את העסק שלו, אין לו למי למכור כל כך הרבה.

אנו מצפים מהמדינה שתעזור גם לבעלי עסקים ערביים לפחות כדי לא לפשוט רגל. זה פשוט לא הגיוני שבעלי עסקים ערביים יקרסו בגלל שאין להם איך לקחת הלוואה. בואו לא נדבר על כך שהריביות עבור האוכלוסייה הערבית הן יקרות ברמות, כי את זה וודאי לא נוכל לשפר… 

רוצים לקבל הלוואה בתנאים טובים? 

המומחים של חברת המפתח יעזרו לכם להגיע למצב של עסק מניב וריווחי. איך? את זה כבר תשאירו לנו. אנחנו מכירים את השוק הישראלי כבר שנים ויודעים מה מוטל על בעל עסק בדרך אל ההצלחה הגדולה שלו. כי אין דבר העומד בפני הרצון. יחד נכבוש מטרות. כי אתם חייבים להצליח. 

אני רוצה להיפגש עם המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים.