רוצים לבנות תוכנית עסקית? עושים סדר ומגדירים מה תוכנית עסקית צריכה לכלול!

תוכנית עסקית היא חובה לכל עסק. למה צריך תוכנית עסקית? כאשר אתם מגיעים לבנק כדי לבקש הלוואה לעסק שלכם, לא תוכלו לקבל אותה אם אין לכם תוכנית עסקית. הרי יכולת ההחזר שלכם כעצמאיים אינה בטוחה כמו זו של שכירים. ולכן, הבנק חייב לראות מה התוכניות שלכם לגבי העתיד ואיך התנהלתם עד כה כדי לבדוק אם הגיוני שאכן תצליחו להחזיר לו את ההלוואה שהוא מתכונן לתת לכם. איך בונים תוכנית עסקית? המשיכו איתנו. 

מה תכלול התוכנית העסקית שלכם? 

  • מהי נקודת ההיבדלות שלכם? הרי יש עוד אלפי עסקים שמוכרים את אותם מוצרים / שירותים כמו שלכם. איך אתם רואים את עצמכם יותר טובים או שונים מאחרים? כדי להצליח לענות על סעיף זה, נסו לשאול את עצמכם מה הפתרון הייחודי שאתם מעניקים? 
  • כמה כסף אתם מתכוננים לגלגל? אין מצב שאתם מתחילים את העסק וזורמים עם מה שיש. ניהול עסק זה דבר יותר מדי רגיש בשביל לתת לו לזרום מעצמו. בתוכנית העסקית תצטרכו לפרט כמה תעלה לכם ההשקעה בעסק שלכם, כמה תעלה התחזוקה. שימו לב תמיד להשאיר רזרבה לעוד הוצאות שבטוח יבואו בהמשך. בנוסף, תפרטו כמה יעלה לכם רכישת מלאי לעסק ולפי זה יהיה חישוב ההכנסות והרווחים. 
תוכנית עסקית
  • ממשיכים לעדכן את התוכנית – תוכנית עסקית היא תוכנית שחייבת להיות ערוכה עוד לפני שמקימים את העסק. אבל זה לא אומר שאסור לערוך בה שינויים אחר כך. עליכם להיות ערים לשינוים שמן הסתם יגיעו בעתיד הקרוב.
  • תיאור העסק מכל הבחינות- איך אתם מוגדרים ברשות המיסים? אם אתם מתכוננים לגלגל מחזור כספים של מעל מאה אלף בשנה אתם עוסק מורשה. אבל אם אתם מגלגלים פחות מסכום זה בשנה אתם עוסק פטור. התוכנית תכלול כמה עובדים העסק שלכם הולך להכיל מי הוא קהל היעד שלכם ועוד פרטים המתארים את העסק שלכם. 
  • גיוס הון עצמי לצורך הקמת העסק – אתם לא יכולים לקחת הלוואה אם אין לכם הון עצמי. בתוכנית העסקית תצטרכו לפרט איך אתם הולכים לממן את ההשקעה של העסק. אם אתם מתכננים לקחת הלוואה תצטרכו גם לפרט על ההון העצמי שלכם ומהיכן צברתם אותו. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

רוצים תוכנית עסקית מקצועית? 

התופעה של בעלי עסקים שלא מרגישים בטוחים בעסק שלהם, זו תופעה מוכרת ביותר. כי גם אחרי שבן אדם מתכנן להקים עסק, הוא חושש להכליל את עצמו בתוך קטגוריית בעלי העסקים. 

בדיוק בשביל זה חברת המפתח ללווי והקמת עסקים נמצאת כאן. אנו מלווים עסקים עוד לפני שנולדו, עד להצלחות הגדולות שלהם. צוות חברת המפתח מורכב מיועצים ומומחים בתחום הפיננסי והעסקי שיוכלו לתת לכם כלים להבין את העסק שלכם כפי שלא חלמתם שאתם מסוגלים לעשות. 

 

הקליקו כאן לתזמון הפגישה שלכם עם המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים.