Search
Close this search box.

פתיחת עסק

פתיחת עסק זהו צעד מרגש, נועז ואמיץ.

המדריך הזה אנחנו רוצים לתת לכם כלים שיכוונו אתכם להקמת עסק בצורה נכונה שקולה ורווחית.

עסק יציב, זה החלום של כל בעל עסק מתחיל. איך עושים את זה?  מה השלבים לפתיחת עסק? רגע, רגע, אנחנו כבר מתחילים.

 1. מה העסק שלכם מוכר? לא מספיק שאתם יודעים שאתם רוצים לפתוח חנות בגדים.
  קהל יעד – בגדי ילדים. סגנון – קלאסי ופשטני.  לפני שאתם מתחילים להזרים כספים ולהשקיע כספים, עליכם להיות ברורים מה העסק שלכם מציע, וזה לא משנה אם מדובר בעסק שמוכר מוצר או מוכר שירות.
 2. סקר שוק – מה המצב של המתחרים בשוק הזה. מי מצליח? מי לא מצליח ולמה? מה מוכרים המתחרים? מה תוכלו לתת שלמתחרים שלכם אין? וכן הלאה.
 3. פילוח קהל יעד – כדי לדעת לשווק את עצמכם עליכם להבין מי קהל היעד הרלוונטי ביותר עבור העסק שלכם. קהל היעד יכול להתחלק לפי גילאים, אזור מגורים וכדומה.
 4. כתיבת תוכנית עסקית – כתיבת תוכנית עסקית היא שלב משמעותי ביותר בהקמת העסק. התוכנית העסקית כוללת את הההההכל. עלויות, השגת מימון, צרכים עסקיים, בדיקת רווחיות וכן הלאה. כתיבת תוכנית עסקית שתקף את כל מה שהיא צריכה לשקף, נכתבת אך ורק על ידי יועץ עסקי מוסמך. בעל עסק מתחיל שלא עבר את ההכשרה המתאימה לעולם לא יצליח לקחת בחשבון את כל הפרטים ופרטי הפרטים שאמורים להיות חלק מהתוכנית העסקית.
 5. חיפוש משקיע – אם הקמת העסק שלכם מצריכה השקעה גדולה בהתחלה, זה הזמן לחפש משקיע לעסק שלכם. משקיע אמין שייתן אמון בכם ובעסק שלכם.
 6. פתיחת חשבון בנק עסקי – אומנם מדובר בשלב טכני, אך משמעותי ביותר עבור העסק. יש בנקים בהם הפקידים העסקיים זמינים ללקוחות שלהם גם בטלפון האישי שלהם. אל תהיו פראיירים.
 7. פתיחת תיק ברשויות המס – פנו למנהל חשבונות מומלץ ובקשו ממנו לטפל עבורכם בכל הבירוקרטיה הנדרשת. מנהל החשבונות ילווה אתכם במשך כל שנות העבודה העסקיות שלכם ולא רק בשלב הקמת העסק.
 8. רשיון – אם מדובר בעסק המצריך רישיון, זה הזמן להנפיק אותו.
 9. ביטוחים – לא מתחילים לשנע סחורה לחנות בלי ביטוח מתאים.
 10. גיוס עובדים – מדובר בשלב מרגש בו עליכם לערוך ראיונות עבודה למי שהולך לקחת חלק מההתנהלות היום יומית של העסק שלכם.
 11. ספקים – אל תחתמו חוזה לפני שאתם בטוחים שמדובר בספק אמין שהתמחור שלו הוגן ומתחשב.
 12. מיתוג, פירסום ושיווק – זה הזמן לפרוץ עם הבשורה שלכם אל עולם הפרסום והדיגיטל. פנו לחברת פירסום שמספקת מעטפת שירותים הכוללת מיתוג, גרפיקה, בניית אתר, כתיבת תוכן וכן מה שצריך כדי להיות נוכח בשוק.

בשלב בו אתם נמצאים, סובבים אתכם קולות מחלישים שמונעים ממכם לפרוץ קדימה. אל תתנו להם לחדור לתודעה שלכם. מי שלא שואף להיות גנרל, גם חייל פשוט לא יהיה.

אתם מוזמנים להכיר את המקום שייתן לכם את כל מה שצריך בעל עסקים בפוטנציאל.

 

 

היום, בניגוד לעבר, שוק העבודה הוא דינמי ואנשים מחליפים מקומות עבודה באופן תדיר.

אנחנו נמצאים בעידן שבו כללי התעסוקה משתנים כל יום מחדש, הרובוטים והמכונות מוחקים מקצועות וענפים שלמים, אנשים בלי מיומנויות חברתיות והגיון בריא, שאינם מפתחים יכולות גמישות והסתגלות לא מצלחים להשתלב בשוק התעסוקה.

יתרה מכך, ברגעים אלו שוק העבודה מחשב מסלול מחדש בגלל משבר הקורנה והשאלה שמרבית האנשים צריכים לשאול את עצמם היא: האם יש לנו יכולת לשלוט בעתיד או לא?

בעידן שבו למעלה ממיליון אנשים הוצאו לחל"ת או פוטרו, גם לאלו בינכם שנהנים ממשכורת גבוהה ויציבות בעבודה- עצמאות היא היכולת החשובה ביותר שאתם זקוקים לה בכדי לשרוד בשוק העבודה העתידי ויכולה להיות חגורת ההצלה שאתם חייבים לידכם כרגע.

חשוב להבין, בתור יזמים תצטרכו להקדיש הרבה זמן לניהול, לגייס לקוחות, להתמקח עם ספקים ולעסוק בשיווק ועוד. אם שכירים בעלי מיומנות ייחודית וניסיון מקצועי, סביר להניח שתוך מספר חודשים תתחילו להרוויח כסף גם עם תשלבו זאת עם עבודתכם כשכירים. אם אתם מובטלים, אימהות מבוגרים שמתקשים לחזור למעל העבודה הפעלת עסק היא הדרך הטובה עבורכם להתפרנס.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מדוע צריך ליווי לפתיחת עסק? 

מי שעד היום עבד כשכיר, אין לו את הכלים לדעת מהן הדרישות מבעל עסק עצמאי. מי שקרוב או ידיד מנהל עסק עצמאי ודאי יכול להעיד שלא פעם ולא פעמיים הוא שמע מבעל העסק אנחה קורעת לב: "לעולם אל תהיה עצמאי"… כדי לנהל עסק צריך להיות בעל עצבי ברזל, כושר ניהולי, עמידה בזמני לחץ ועוד. 

הקמת עסק על ידי ייעוץ עסקי תקפיץ אתכם לחיי עסק תקינים ובריאים. כאשר מתחילים את העסק על רגל שמאל, הכל מתנהל בעצלתיים ולא הכל מתקדם כפי שחשבתם. 

מה יבדוק היועץ העסקי לפני פתיחת העסק? 

 • בדיקת היתכנות פיננסית להקמת העסק – ישראלי ממוצע הוא חסר סבלנות. כל מה שהוא צריך מבחינתו כדי להקים עסק, זה רצון טוב ומרץ. אבל, לפני שמקימים עסק יש צורך לבדוק האם העסק רווחי. אי אפשר לרכוש מוצר ברכישה סיטונאית בשני שקלים ולמכור אותו במחיר לצרכן בשקל תשעים – אתם תצאו מופסדים ותוך תקופה קצרה יתכן ותגררו לתהליך של פשיטת רגל (חלילה וחס!).

  יועץ עסקי יבדוק עבורכם את עלויות הקמת העסק, את היתכנות הרווחיות ויצליב נתונים כדי להבין איך תראו בעוד שנה מבחינה כלכלית. הוא עבר הכשרה מוקפדת וצבר ניסיון שעוזר לו לבצע את בדיקת הכדאיות הכלכלית. אם העסק רווחי, תקבלו ממנו את האוקיי והוא יבנה לכם תוכנית עסקית ממפה ומקיפה.

   

 • הגדרת קהל יעד ובידול ממתחרים – הקמת עסק דורשת ריכוז ומטרה ברורה מאוד. אחת מהמטלות בדרך להקמת עסק העומדות על כתפי היועץ העסקי זה הגדרת קהל יעד ויצירת יתרונות שאינם קיימים אצל המתחרים שלכם על מנת להיבדל מהם ולתת סיבה טובה לבחור דווקא בכם. אסטרטגיה עסקית היא קריטית למינוף עסקים.

  ישראליים רבים שמקימים עסק בקלות ראש, בלי היוועצות מוקדמת עם יועץ עסקי מוסמך, עלולים לדלג על השלב הזה. הם לא מודעים לכך שמדובר בשלב משמעותי ביותר. אי אפשר להקים עסק בהתבסס על מה שזורם. אתם צריכים לדעת הכל מראש ולקחת בחשבון את הנקודות הכי קטנות שעלולות להיות נקודת התורפה שלכם.

   

רוצים גם אתם ליהנות מהליווי של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים? הגעתם למקום הנכון. תנו למומחים לעבוד בשבילכם. אצלינו יספקו לכם שירות אדיב ואמין של לווי עסקי. אנו מלווים עסקים מכל הקשת הישראלית המגוונת. דברו איתנו, זה יהיה הטוב יותר.

פניה מהירה: