עד כמה העסקים הם דינמיים, ומה מונע מעסקים לצמוח?

בהמשך לסדרת הפוסטים של שבוע היזמות, אנחנו שמחים להביא לפניכם עוד פוסט של קבוצת המפתח שיענה לכם על שאלות שעלו במגזר העסקי. 

דינמיות בעסקים הכוונה היא לא רק להקמת וסגירת עסקים. אלא גם לתזוזה בתוך העסקים עצמם. אם עסק עבד במשך כמה שנים ללא עובדים ופתאום יש לו שלושה עובדים, העסק הזה הוא עסק דינאמי. עכשיו נדבר על עסקים ששילמו בסוף כל חודש 10 משכורות וכיום הם השתנו, לטוב ולמוטב. 

מעניין לדעת שככל שעסק קטן יותר (אנחנו מדברים על עסקים עם עשרה עובדים ומעלה) כך יש בו יותר צדדים של דינאמיות. תנודות בגודל העסק, הם שינויים של 10%. אבל מעניין לשמוע שבענף הבינוי הייתה תנודתיות גדולה יותר. השינויים בענף היו גם לכיוון החיובי וגם לשלילי. ניתן למצוא בו גם תנודתיות של מעל 20% בגודל העסק. 

הנתונים לגבי עסקים זעירים כמעט ואינם דינאמיים. מה הכוונה? בעסקים הקטנים ממש כמעט ולא חלו שינויים. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

אילו חסמים עומדים בפני בעלי עסק להתקדם ולהגדיל את העסק שלהם? 

כדי לקבל את התשובה לשאלה הזו, יש לרדת לעם ולשאול את בעלי העסקים בעצמם למה הם לא מתקדמים הלאה ומגדילים את העסק שלהם, וזה מה שעשינו. החסם הפופולרי ביותר המונע מבעלי עסקים זעירים לגדול, הוא איתור קהל הלקוחות שלהם. לעומתם, בעלי עסקים בינוניים וקטנים מספרים כי עיקר הקושי שלהם זה התמודדות עם עובדים ועם התנהלות תזרימית. לפני שאתם פותחים עסק, חשוב שתדעו כי בכל תחום תעסוקתי יש חסם אחר שהוא העליון בראש החסמים. בעלי עסקים קטנים מתקשים למצוא לקוחות בעוד בעלי עסקים גדולים מתקשים עם מציאת מקורות מימון וניהול כוח האדם שלהם. 

כמה בעלי עסקים חשבו "לסגור את הבסטה"? 

בתחום המסחר שמענו על יותר ויותר בעלי עסקים שחשבו לסגור את העסק שלהם. לעומת זאת, בעסקים הנותנים שירות שמענו על כך הרבה פחות. תחום המסחר מייאש את העוסקים בתחום מאחר והיום אנשים מזמינים סחורה מכל מקום בעולם בעלויות נמוכות. המסחר בחנויות פרונטליות הפך למאתגר יותר. 

עסק מתפתח

מה לגבי התפתחות החנויות המקוונות? 

בעבר רק בעלי עסקים גדולים יכלו לעבוד עם יצוא הסחורה שלהם למדינות שונות בעולם. אבל היום, כללי המשחק השתנו לטובת העסקים הקטנים. כל בעל עסק, בכמה גרושים מסוגל להקים אתר. ועם אתר אינטרנט אפשר למכור לכל חור בעולם ללא צורך בהחזקת עסק גדול. למעלה מ-60% מבעלי עסקים מעידים על עצמם שהם נכנסו גם לפן האינטרנֵטי של מכירות והם מרוצים מהצעד הזה מאוד.

בואו להנות גם אתם מהתנהלות עסקית נכונה. אתם מסוגלים לדמיין שניהול תזרים מזומנים יכול להפוך לשיגרת יום פשוטה? החזון של חברת המפתח היא לעזור לכמה שיותר עסקים להתנהל בצורה נכונה שתגרום לעסקים להגדיל רווחים, הקליקו כאן לתיאום שיחה.