משקיעים בעסק חדש? הציבו גבולות להשקעה!

אם אתם מתעניינים בתחום של פתיחת עסק וודאי יש לכם חלום מפורט לפרטי פרטים. איך הולך להיראות העסק שלכם, מה תמכרו בעסק שלכם ואיזו רמת שירות תעניקו ללקוחות שלכם. אבל למרות שלכל אחד מבעלי העסקים החדשים היה חלום כזה ופתיחת החנות היוותה כמקור להגשמת החלום, עדיין ישנם אחוזים רבים של פשיטת רגל וסגירת עסקים זמן מועט אחרי שרק נפתחו. למה זה קורה? מה קריטי לדעת כדי למנוע סגירת העסק מבעוד מועד? המשיכו איתנו.

פותחים עסק? אל תעשו שום דבר בפזיזות

נכון שכשאתם מדמיינים את העסק שלכם אתם לא חושבים שאתם צריכים עזרה חיצונית כל שהיא. אבל למעשה בעולם המציאות, הכל נראה שונה. כדי לתת לעסק שלכם את התנופה להצלחה, אתם חייבים לתכנן מראש את כל המהלכים. אם קיבלתם במהלך הקורונה מענקים לעצמאיים, אתם יכולים לבזבז אותם לריק ואתם יכולים לעשות דברים חכמים בכסף הזה. אבל גם אם לא עשיתם עם הכסף דברים מועילים, לא קרה כלום. אבל כשאתם לוקחים על עצמכם עול של הלוואה, אין מצב שאתם לא בודקים קודם באלף אלפי בדיקות שהיא אכן נחוצה לכם. ואם היא אכן נחוצה, אז תוכנית מדויקת ומדוקדקת לפרטי פרטים מה אתם מתעתדים לעשות עם הכסף הזה. 

גבולות להשקעה בעסק

מכירים את האמרה: כסף שבא בקלות הולך בקלות? אל תתנו להלוואה להיות כזו. כי אתם הולכים לעבוד על הכסף הרבה הרבה עד שתסיימו להחזיר את האגורה האחרונה לבנק או לגוף המלווה. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

החלטתם שאתם לוקחים הלוואה להשקעה בעסק? 

אם התייעצתם עם מומחים בתחום העסקי והחלטתם שלמרות צמיחת העסק שלכם והשקעה בו, אתם מעוניינים לקחת הלוואה. אתם צריכים להקפיד שהמטרה לשמה נועד הכסף אכן תושג. יש משהו בגללו אנשים מסתכלים על הלוואות יותר כמו על מתנות מאשר כמו עול כבד הכרוך סביב הצוואר. והאמת שהתיאור השני מתאים הרבה יותר להלוואה.  נכון שפעמים רבות הלוואה היא דבר נחוץ. אבל אתם צריכים להסתכל עליה כאילו היא אויב. וכמובן שאם היא אויב, לא הייתם מכניסים אותה בקלות רבה כל כך לחיי היום יום שלכם. 

כידוע אש היא אחת מכוחות טבע שיש ביכולתה לעודד צמיחה של עצים בצורה מדהימה. אבל בגלל זה מישהו ייקח גפרור ויצית אש בשדה שלו? ממש לא. וגם אם כן אז יעשה עם בקרה של מומחים שישלטו על העניינים. אם אתם רוצים לשמור על בריאות נפשכם תסתכלו על הלוואה ממש כעל אש בשדה קוצים. נכון שהיא יכולה להביא בסוף לתוצאות טובות, אבל אתם לוקחים אותה רק מתי שאין ברירה. וגם אחרי שלקחתם אותה, אתם חייבים לדעת שזה כמו לשחק באש. 

הפקיד לוחץ עליכם לקחת הלוואה?

חשוב שתבינו כי אם יש מישהו שנהנה מכך שאתם לוקחים הלוואה, זה הבנק. הבנק מרוויח על כל הלוואה שהוא נותן לכם כמו כל עסק עצמאי אחר שמרוויח על כך שהוא מוכר לכם מוצרים. תוציאו לכם מהראש שהבנק עושה טובה למישהו. לכן, לפני שאתם לוקחים הלוואה שהפקיד לחץ עליכם שהיא מההלוואות הטובות ביותר שהוא שמע בעשור האחרון, כדאי שתבדקו עם אנשי מקצוע שאין להם נגע באינטרסים הבנקאיים, האם זה אכן כך. כי אם פקיד הבנק מקבל בונוסים על כל הלוואה יקרה יותר, אז יש לו סיבה לשכנע אתכם שכדאי לכם לקחת את ההלוואה שהוא מציע לכם. 

בעולם הפיננסי כל טעות קטנה עלולה להיות יקרה יותר ממה שאתם יכולים להעלות על דעתכם. כי אם אתם הולכים להחזיר את ההלוואה למשך מספר שנים ומדי חודש אתם משלמים ריביות על עצם זה שעדיין לא סיימתם לשלם את הקרן לבנק, אזי זה עלול להיות סיפור יקר מאוד. גם כאשר לא מדובר על הלוואת משכנתא, עדיין הלוואה היא הלוואה, היא צוברת ריביות. 

יועץ עסקי יעזור לכם להגיע להחלטה הנבונה אם ההלואה היא נצרכת לעסק ומה גובה ההלוואה שכדאי לכם לקחת. את הכל הוא בוחן בהתאם למצב העסקי שלכם. 

אל תתביישו לשאול. וכבר כתוב במ.אבות "לא הביישן למד". בגלל חיסכון במילים עכשיו, אתם עלולים להפסיד כסף רב בעתיד. ולא מדובר במילים נבובות. באמת שזה כך. תשאלו אנשים שלקחו על עצמם הלוואות בעבר, הם אומרים: למה לא אמרו לי שהלוואה היא דבר כל כך רע?! היא אוכלת ריביות בכמויות והיא ממש כמו בור בלי תחתית! אבל את זה אומרים רק אחרי שנכווים. לכן, נסו להיות חכמים וללמוד מטעויותיהם של אחרים. פנו ליועץ עסקי שילווה אתכם בכל שלבי התפתחות העסק.