מחפשים מימון לסטארט-אפ שלכם? ככה עושים את זה!

הנתונים מראים כי שיא גיוסי ההון למימון הייטק היה בשנה האחרונה.
מעל 9.9 מיליארד דולר הושקעו בהייטק רק בשנה האחרונה! מדובר במספר שלא היה כמוהו!
אז איך מגייסים כסף למימון הייטק? רוצים לדעת יותר? הכתבה מיועדת בשבילכם!

מה גורם לשוק ההייטק לשגשג דווקא בקורונה?

המצב קורונה, סגר מוטל על המדינה, אנשים מאבדים את מקור פרנסתם, ובכל זאת, שוק ההייטק הצליח לגייס הון בשנה האחרונה, שנת 2020, יותר מכל שנה אחרת. אז איך זה קורה?

יש לכך כמה סיבות:

  •  הקורונה הביאה להתפתחות מואצת של הרשת המקוונת. בתי עסקים יכולים להגיע ליותר ויותר מקומות.
  • ההשקעות האלטרנטיביות פחות רווחיות בגלל גובה הריביות שירד בקורונה.
  • בגלל הקורונה יש פחות משמעות למיקום העסקים, כולם נעזרים ברשת המקוונת.
גיוס הון לסטארטאפ

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מובילים בדיגיטל

ישראלים רבים מובילים בדיגיטל. וזו עובדה! אתם יכולים לבדוק ולראות יותר ויותר חברות הייטק שרוצות להעסיק ישראלים לשיווק המוצרים שלהן. המציאות הוכיחה, יותר מכל דבר אחר, את חשיבות ההתפתחות הדיגיטל. מי שרוצה להישאר על המפה ולא להימחק, חייב שיהיה לו מיקום בדיגיטל. העולם השתנה, מיום ליום אפשר לבצע יותר ויותר דברים באונליין. מי שיש לו סטארטאפ העוסק בתחום הדיגיטל, קיבל את הדחיפה הכי חזקה שיכל לקבל. כולם אצים להתפתחות דיגיטלית מואצת.

תקופת הקורונה יצרה הזדמנות לניצול סטארטאפים רבים, מי שיש לו סטארטאפ בתחום המחשב והדיגיטל, יהיה חכם אם הוא ינצל את ההזדמנות החד פעמית לטובתו. דוגמא נוכל לקחת מחברות הייטק העוסקות בתחום הדיגיטל – עולם האבטחה הדיגיטלית, ברגע שהתחום הפך למבוקש יותר ויותר, הן הצליחו לגייס הון לא מבוטל לקידום הסטארטאפ שלהן. תחשבו על זה, איך הצליחו לגייס כל כך הרבה הוון לטובת סטארטאפים חדשים? התשובה היא לא פלא. תחום הדיגיטל ומחשוב התפתח באופן מואץ, מקומות תעסוקה רבים עברו להעסיק את עובדיהם מהבית, כולם רוצים שהמחשוב שלהם יהיה מאובטח מפני האקרים וכדו'.

צריך לדעת לזהות  את התחום הפופולארי. נכון, יש תחומים שהם פופולריים עכשיו באופן זמני. הם נותנים מענה לחלק מבעיות הקורונה והם אלו שהערך שלהם עולה בתקופת הקורונה. לעומת זאת, יש תחומים שלא קשורים למשבר הקורונה, אבל גם זמנם יגיע בשלב מסוים. דוגמא לתחום כזה יהיה תחום מיחזור האנרגיה.

נתונים מצביעים על האטה בפיתוח סטארטאפים חדשים, אך מנגד, בחודשי המשבר האחרונים ניכרה הצלחה בגיוסי ההון הנוספים (לא בסבבים הראשונים). מסתבר שלא כל תחום הוא מבוקש. התחומים המבוקשים הם רפואה דיגיטלית, סייבר, תעשייה ועוד תחומים הנותנים מענה לתקופה הנוכחית.

רוצים לגייס הון? קבלו עצות ממשקיעים!

לפני שאתם מתחילים בסבב גיוס הון נוסף, נצלו את ההזדמנות והקשיבו למה שקורה בשטח, מה דעת המשקיעים.

היו מובילים – בשביל להוביל צריך להיות שונה. הכל התפתח והואץ. אם אתם רוצים להצליח לגייס כסף, בואו למשקיעים עם רעיון שונה, רעיון שעוד לא חשבו עליו, תהיו המובילים.

היערכו למכירה וירטואלית – התקופה היא תקופת קורונה והצורך להימנע מהתערבות אנושית הוא כבר לא צורך של קידמה. מדובר בצורך בריאותי. משקיעים ירצו להשקיע במשהו שלדעתם יהיה ביקוש. אין ספק שיהיה ביקוש למכירה שלא צורכת התערבות אנושית. נסו לפתח סטארטאפ שיצליח לחלוש על מכירה דיגיטלית, ללא מגע יד אדם.

שמרו על קשר רציף עם הלקוחות שלכם – אם פעם היו קונים רק אצל מי שהיו מכירים או שומעים, היום רוב הלקוחות יקנו ממוכר ששומר איתם על קשר, ככל שתהיו בקשר עם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם, תגבירו את הסיכויים שלהם להיות הלקוחות שלכם…

בדקו מה מציעה לכם הקרן – קרנות רבות תומכות בסטארטאפים. לא כל קרן זהה לתנאי וקרן חברתה. כאתם בוחרים קרן לעבוד איתה, בדקו מה היא מציעה לכם. יש קרנות המציעות ליווי ועזרה בהגעה ללקוחות, העדיפו להיעזר ברנות שיעזרו לכם בסופו של דבר.

התאימו את הרעיון שלכם להווה – כל תקופה מאופיינת בצרכים אחרים. אם אתם רוצים להצליח, שימו לב שהרעיון שלכם מתאים לצרכי התקופה הנוכחית.

אל תתאימו את עצמכם באופן ספציפי יותר מדי –  אם עכשיו אנחנו בעיצומו של משבר הקורונה, לא יהיה חכם להיצמד אליו יותר מידי. הרי ברגע שהמשבר יחלוף, הסטארטאפ שלכם לא יהיה שייך לשום מקום (אם הוא הוצמד רק לקורונה).