מה עושים כדי להצליח בעסק עצמאי? 

כל אחד שמקים עסק מעוניין להיות בטוח שהמאמצים והכוחות שהוא משקיע, לא הולכים לריק. כל כך הרבה אנחנו שומעים על עסקים שנפתחים ונסגרים אחרי שנה, שנתיים ואפילו פחות. ודאי אתם שואלים את עצמכם: למה שאקים עסק עצמאי, אם כל כך הרבה אנשים בעלי רצון טוב, נפלו ולא הצליחו להגשים את חלום העסק העצמאי?! זו שאלה נכונה. 

אבל, אם נתחיל לעשות חקר בנושא, נגלה כי לעסקים רבים היתה להם סיבה לכישלון שלהם. חלקם לא התייעצו לפני שהקימו את העסק ופשוט עשו טעויות כבר בשלבי הקמת העסק. חלקם פתחו את החנות במקום לא מוצלח וסמוך למתחרים גדולים. וכן הלאה. בפוסט הזה ניתן עצות וטיפים למי שכבר מוגדר כבעל עסק ורוצה להבטיח את הצלחתו. 

איך מתמודדים עם עסק במשבר?

  • לא להתעלם – לכולנו יש נטיה להכחיש דברים לא טובים שאנו מריחים באופק. במקרה של עסק עצמאי, זו אחת הטעויות שעלולה להביא לידי כישלון. אם חוש הריח שלכם מתריע בפני בעיה או כשל בהתנהלות העסק, אל תתעלמו. פנו מיד ליועץ עסקי, ותתחילו להקדים את הרפואה עוד לפני שהמכה מגיעה ומכריעה אתכם.
  • למה זה קרה – לא מספיק לכבות את האזעקה, יש צורך להרגיע את החמאס ורק אז גם האזעקות ישתתקו. אל תכבו את הנורה האדומה, בדקו למה העסק שלכם לא מתנהל מספיק טוב ואיפה נמצא השורש לבעיה. כאשר מגיעים לשורש, הטיפול בבעיה הוא עמוק ויעיל יותר. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

  • אל תהיו אופטימיים – לא אמרנו שאתם צריכים להיות עם פרצוף חמוץ ולחשוש כל יום מהיום הבא. אבל בהחלט חשוב להיזהר מאופטימיות יתרה. שבו עם עצמכם/עם הצוות שלכם אחת לשבוע, ותבדקו אם הכל רץ כמו שצריך. אל תסתמכו על ניסים.
  • קראו על הנושא – ישנם ספרים איכותיים רבים מאוד, העוסקים בנושא זה. ברגע שתהיו מודעים אילו טעויות בעלי עסקים מעידים על עצמם, תדעו להימנע מטעויות אלו בעסק שלכם. תהיו חכמים ותלמדו מטעויות של אחרים.
  • יחס חם לעובדים – גם אם אין לכם אפשרות לשלם לעובדים שלכם הרבה מעל שכר מינימום, פנקו אותם ותנו להם הרגשה טובה על ידי דברים קטנים שעושים את העבודה. לפעמים השקעה של מאה שקלים בלבד, היא מה שעושה את ההבדל בין עובד מרוצה לבין עובד מנוצל. 

חולמים לנהל עסק מצליח? 

אם אתם חולמים, אתם גם יכולים. אנו בחברת המפתח ללווי והקמת עסקים, כבר עשינו את הדרך להגשמת יעדים וחלומות יחד עם בעלי עסקים רבים. מי שבאמת רצה, הוא גם זה שבאמת הצליח. כמובן שיש צורך בנתוני חיים שיאפשרו את ההצלחה, כמו אפשרות להשקיע בהון ראשוני וכו'. אבל מה שהכי חשוב זה הרצון והמטרה החזקים. 

הקליקו כאן ונהיה בקשר. 

עסק עצמאי