מה עושים במגזר הערבי כשלא מצליחים לקבל הלוואות ממקורות בנקאיים במדינת ישראל? פונים לשוק האפור

הלוואות זה דבר שהוא כורח המציאות. אם מדינת ישראל לא דואגת למקורות מימון למגזר הערבי, הוא הולך לחפש אותם במקומות אחרים והרבה פחות ליגאליים. אבל מה אפשר לעשות? הרי יש מצבים שאם לא לוקחים הלוואה גורמים את העוול הכי גדול שיש לעסק? לצערינו מקרי רצח רבים בקרב המגזר הערבי מבוצעים על ידי השוק האפור. הלווים דרך שוק זה לא רק שנמצאים בסכנת חיים במקרה בו יתמהמהו מלשלם את ההלוואה, אלא הם גם משלמים ריביות יקרות בהרבה מן הריביות המקובלות בשוק. 

בצל נגיף הקורונה, על מה מראים נתוני ההלוואות במגזר הערבי?

במהלך תקופת הקורונה נרשמו שיאים חדשים בנושא של לקיחת הלוואות. לעומת כל הציבור הישראלי, דווקא המגזר הערבי מיעט לקחת הלוואות. אבל זה לא מרצון אלא מכורח. הנתונים מראים כי רק 8% מסך ההלוואות ניתנו לבעלי עסקים ומשקי בית פרטיים המשתייכים למגזר הערבי. זה מעט מאוד, אפילו יותר מידי. 

 

הלוואה שוק אפור מגזר ערבי

נראה שמדינת ישראל לא משלימה עם המציאות שערבים דרים בתוכה. אבל אי אפשר להתעלם מהם. נכון שיש להם קשיים רבים במדינת ישראל שרבים מהם הם גורמים לעצמם, אנחנו לא מכחישים, אבל עדיין יש ערבים רבים שאינם מעוניינים כלל במלחמות, וכל מה שהם מבקשים זה לנהל עסק עצמאי ולהרוויח את פת לחמם בכבוד. אם נסתכל בחתך רוחבי על הנתונים ביחס לציבור בישראלי, ניווכח לראות כי האשראי הממוצע לישראלי עומד על פי שלושה מהממוצע האשראי הערבי. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

למה במגזר הערבי יש פחות בעלי עסק?

ערבים רבים מעוניינים לפתוח עסקים עצמאיים אך נתקלים במחסום שלא ניתן לעבור אותו, סירוב מתן אשראי על ידי כל אחד ואחד מהבנקים שהם פונים אליהם. לא רק שמספר בעלי העסקים הערביים הוא קטן- 10% מכלל האוכלוסייה הערבית (לעומת 15% מכלל האוכלוסייה הישראלית), גם מתוך עשרה אחוזים אלו יותר מ-50% מתלוננים על קושי בקבלת אשראי ובקידום העסק שלהם. כאשר אנחנו מדברים על ערבים שכבר יש להם עסק זה עוד איכשהו נסבל, אבל כאשר מדברים על ערבים שרוצים לצאת ממעגל השכיר אל מעגל העצמאי, במצב השוק הישראלי היום, אין להם שום סיכוי לעשות זאת. מאחר ואין להם הון עצמי והם תכננו לקחת הלוואות כדי לבסס את העסק שלהם. 

למה חיזוק בעלי העסקים הערבים יביא תועלת רבה למדינת ישראל?

ככל שיש יותר עסקים קטנים, יש יותר מי שישלם ארנונה, מיסים ועוד. כך יש גם יותר שכירים שעובדים בכל אותם עסקים, כך יש פחות מובטלים, כך אנשים יותר משלמים מס, יותר רוכשים דברים וחיים יותר ברווח. וכל זה דבר טוב ושווה למדינת ישראל. 

צריכים לקחת הלוואה דחופה לעסק שלכם? 

אנו בחברת המפתח ללווי והקמת עסקים כאן בשביל לעזור לכם, לא משנה מאיזה מגזר אתם. כי המטרה שלנו זה להביא כל עסק באשר הוא לפריחה ושגשוג מקסימלי והכפלת תזרים המזומנים. מבחינתנו, כל אחד שיש לו חלום להרוויח יותר, יש לו גם את היכולת להפוך להיות עצמאי, או לבסס את העסק שכבר קיים לו זמן מה. כי החלום שלכם זה זה מה שעומד לנגד עינינו. בואו להכיר את המומחים שלנו המתמחים בגיוס אשראי ומציאת פתרונות משלמים לבעלי עסקים מהמגזר הערבי. יחד אתכם הם יתכננו את העתיד שלכם בצורה טובה ומקצועית יותר. בואו לחוש את ההצלחה, כי יש לכם את זה. 

אני רוצה להיפגש עם המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים.