מה זה מודל SWOT? 

דרך מודל זה, אתם מקבלים כלים לבדוק את תמונת מצב העסק שלכם. כאשר תמונת מצב העסק ברורה, הדרכים לקידום והנקודות בהן אתם צריכים להשתפר, ברורות ומנגישות לכם את הדרך להצלחה. מודל SWOT הינו מודל ישן, אך עדיין רלוונטי. ישנם דברים שלא יעזור כמה העולם יתקדם, יקח זמן רב עד שימצאו להם חלופה טוב, מודל SWOT הוא אחד מאותם דברים. 

שם המודל נגזר מראשי התיבות באנגלית של נקודות חוזק, נקודות חולשה: Strengths and Weaknesses, הזדמנויות עסקיות ואיומים: Opportunities and Threats. כאשר ארבעת הנקודות האלו יהיו לכם ברורות לגבי העסק שלכם, תדעו להתקדם בצורה איכותית ביותר בעסק שלכם. 

עולם הדיגיטל

נקודות חוזק – דרך הבנת הנקודות החזקות של העסק, תכירו במעלות של העסק שלכם, ותוכלו לחזק את המקומות החזקים. אתם לא צריכים לעוף על עצמכם, אלא פשוט להכיר במציאות כמו שהיא. 

נקודות חולשה – אחרי שתציפו את הנקודות החלשות בעסק שלכם, תדעו באילו תחומים עליכם להשתפר. כאשר יודעים ומכירים בבעיה, זה כבר חצי מהפתרון עצמו. נקודות החולשה יכולות להיות בכל תחום שהוא. הן יכולות להיות בתחום השיווק, בתחום הניהול ועוד.

הזדמנויות – גם אם אין לכם את היכולת הכלכלית לפתח דברים חדשים בעסק, הזדמנויות עסקיות, לא חייבות להיות דווקא השקעה כספית. פשוט צריך למצוא את ההזדמנות העסקית, שיכולה להקפיץ לכם את העסק.

איומים – האיומים אינם דומים לנקודות החולשה. בעוד שנקודות החולשה מתבטאות באופי העסקי שלכם, האיומים הם כורח המציאות. לדוגמא, חנות מתחרה שהקימה עסק מצליח בהמשך הרחוב בו ממוקמת החנות הפרונטלית שלכם. יש להציף את כל האיומים, ולראות איך מתמודדים מולם. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מתי יש צורך לעשות שימוש במודל SWOT?

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות אחרי הניהול השוטף של החנות, זה בדיקת תמונת מצב עסקית דרך מודל זה. המודל יעזור לכם להבין איך עליכם להתקדם. חבל לפנות לקופירייטר לקידום העסק שלכם, לפני שעשיתם דבר שיכול לעזור לכם להגיע למקומות טובים הרבה יותר. אחרי שעשיתם את המוטל עליכם כבעלי עסק, רק אז תפנו למשהו חיצוני שיעזור לכם בשיווק העסק, במיתוג או בכל מה שתרצו. 

יש לכם עסק? רוצים להגדיל את אחוזי ההצלחה שלו? 

בדיוק בשביל זה המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים נמצאים כאן לשרותכם. אנו בחברת המפתח מלווים גם כיום עשרות בעלי עסקים בתחומים שונים. זה לא משנה אם אתם בעלי עסק מזערי, משפחתי, או חברה מפורסמת ומצליחה, כל עוד אתם מנהלים עסק, אתם בסירת מנהלי העסקים. 

חולמים להרוויח יותר? חולמים להגדיל את כמות המכירות? מרגישים שההתנהלות התזרימית שלכם לא טובה מספיק? אתם מוזמנים להכיר את המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים שיתנו לכם יד בכל התהליך של קידום העסק שלכם או הקמתו מאפס.