מה זה הצהרת עוסק פטור? 

כל עוסק פטור מחויב על פי החוק הישראלי להצהיר על כמות ההכנסות בסוף שנת המס. שומת מס מתקבלת בהתאמה להצהרת העוסק הפטור. כדי להגיש הצהרת עוסק פטור מלאה, עליכם לעשות חישוב מכל הקבלות שהנפקתם ללקוחות. הצהרת עוסק פטור מכוונת על הכנסות ולא על רווחים. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהי מטרת הצהרת עוסק פטור? 

כל עוד העסק מכניס עד 99,893 ש"ח הוא משלם רק 10% מס. מעל תקרת הכנסות זו, העסק הופך לעוסק מורשה. החוקים התקפים לגבי עוסק מורשה הם מחמירים הרבה יותר והמס תמורת ההכנסות גבוה הרבה יותר. על ידי הצהרת עוסק פטור ניתן למדוד את העסקים במדינת ישראל ואת גובה ההכנסות שלהם. 

הצהרת עוסק פטור

מהי הדרך להגשת הצהרת עוסק פטור? 

  • על ידי מנהל החשבונות שלכם – רוב בעלי העסקים נמצאים בטיפול של מנהל חשבונות. מנהל החשבונות יגיש את הבקשה להצהרת עוסק פטור. כל מה שתצטרכו לעשות, זה לחשב את סכום הקבלות, ולתת את תוצאת החישוב למנהל חשבונות.
  • בצורה פרונטלית במשרדי המע"מ – ניתן לגשת למשרדי המע"מ ולמלא טפסים ידניים.
  • באמצעות אתר האינטרנט של רשות המיסים – רשות המיסים מגיעה לקראת בעלי העסקים ומאפשרת למלא את הפרטים מרחוק. תצטרכו להיכנס לדף דיווח ותשלומי מע"מ למילוי הצהרת עוסק פטור. 

מה עושה מי שהיתה לו חריגה? 

אם היתה לכם חריגה של כמה עשרות אלפי שקלים, ואתם לא מעוניינים להפוך להיות עוסק מורשה, תוכלו לשלם על הפער 17% מס ולהישאר בגדר עוסק פטור. בעלי עסקים עלולים לטעות ולהישאר בהגדרה של עוסק פטור, העיקר שלא יצטרכו לשלם 17% מס. אבל תכל'ס, ברגע שאתם עוברים להגדרה של עוסק מורשה האפשרות שלכם להגדיל את ההכנסות היא חופשית. אל תחסמו את העסק שלכם מלגדול, בגלל שמדובר במס גבוה יותר. 

חולמים להגדיל רווחים ולהפוך לעוסק מורשה? חברת המפתח ללווי והקמת עסקים כאן בשביל לתת לכם יד ולהקפיץ אתכם הרבה מעבר לציפיות. יחד איתנו תגיעו רחוק.