לפני שתפנו לייעוץ לפתיחת עסק – מילון עסקי שיעשה לכם סדר

מי שמעוניין להקים עסק, עלול להתבלבל ולסגת מחשש ההיכרות עם העולם הבירוקרטי הלא מוכר. העולם העסקי אינו מסובך כל כך, אבל כדי להקל עליכם את הכניסה לתחום העצמאיים, המומחים שלנו ערכו מילון עסקי שיעזור לכם להיכנס לעניינים, לאט אבל בטוח. אתם חייבים להכיר את המושגים הבסיסיים. 

הסברי מילים לבעלי עסק עצמאי

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

המושגים שחייבים להכיר לפני שפונים לייעוץ לפתיחת עסק: 

  • ביטוח לאומי – כמו שאתם יודעים, מדובר בגוף ממשלתי שנועד להגן על הזכויות הפיננסיות של אזרחי מדינת ישראל. כדי להיות חברים בגוף זה יש לשלם מדי חודש סכום כסף. סכום הכסף מנוכה ממשכורתם של השכירים. עצמאים צריכים לדאוג לשלם בהוראת קבע או בתשלומים חד פעמיים לביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי מממן חופשת לידה, קצבאות אובדן כושר עבודה, דמי אבטלה ועוד. אחד מהשלבים בפתיחת עסק הוא פתיחת תיק בביטוח לאומי.

  • דו"ח שנתי – אחת לשנה רשות המיסים דורשת מכל בעלי עסקים (פטורים ומורשים כאחד) להגיש דו"ח המפרט את הכנסות והוצאות העסק. הדו"ח אמור לציין את הכנסות והוצאות כל חודשי השנה, מהחודש הראשון של שנת המס הלועזית ועד האחרון. ניתן להגיש את הדו"ח באיחור של ארבע חודשים ויותר, בהתאם להגדרה שלכם ברשויות המס.

  • הוצאות מוכרות – אם הוצאתם כסף כדי לרכוש ציוד משרדי, שיפוץ חנות, חשמל, מים וכדומה, תוכלו לנכות אחוז ניכר מאחוזי המס על ידי הוצאות מוכרות. אם אתם עובדים מהבית, חשבון החשמל והמים הביתיים שלכם יוכלו לנכות לכם אחוז מסוים מהחוב במס הכנסה ובביטוח הלאומי. 

  • הצהרת הון – טופס רשמי שאתם נדרשים למלא. בטופס אתם צריכים להצהיר על כל ההון שיש ברשותכם. החל מהביגוד והציוד הביתי שלכם, עובר בנכסי נדל"ן וכלה ברכב וכל מה שברשותכם. הטופס נועד לוודא כי אתם מצהירים על כל ההכנסות העסקיות שלכם.

  • חשבונית מס – לאחר שהלקוח משלם לבעל עסק מורשה, יש אפשרות להנפיק לו חשבונית מס. כדי שבעל עסק יוכל להגיש בקשה לנכות לו הוצאות מוכרות מהחוב שלו למס הכנסה או ביטוח לאומי, הוא צריך להגיש חשבונית מס. כלומר אם הוא רכש ריהוט משרדי בחנות ריהוט, הוא צריך לבקש חוץ מהחשבונית הרגילה, גם חשבונית מס.

  • חשבונית עסקה – החשבונית אותה מנפיק כל בעל עסק ללקוחות שלו מכונה חשבונית עסקה. 

 

רוצים לפתוח עסק? עליכם לפנות לייעוץ עסקי המתמחה בפתיחת עסקים. לשמחתכם, הגעתם למקום הנכון. בחברת המפתח לליווי והקמת עסקים תמצאו יועצים עסקיים מקצועיים ומומלצים שיובילו את העסק שלכם להצלחה. תנו למומחים לעבוד בשבילכם!