רוצים להיות עצמאים? 

יועץ עסקי- להתכונן מראש להצלחה בטוחה

אתם רוצים לפתוח עסק ושואלים את עצמכם האם זה הזמן להתחיל לנהל עסק בישראל? האם בתקופה זו שיש המון אי וודאות כלכלית אפשר להצליח עם פתיחת עסקים? האם "ימי הקורונה" הם הזדמנות עסקית טובה ומשבר יכול להיות הזדמנות שצריך לנצל?  אז מה עושים ואיך מתחילים?

לא חשוב אם אתם מקימים אולם אירועים, חנות נוחות, מסעדה או חדר כושר כאשר תפנו ליועץ עסקי, יועץ כלכלי או פיננסי הוא יתחיל לבחון את ההזמנות העסקית. בואו ננסה להבין יחד, מה התהליך הנכון לפתיחת עסק בישראל. הקמת עסק חדש הינו תהליך הדורש תכנון  עד קבלת תוכנית פעילות/עבודה.

מתחילים בזיהוי ההזדמנות העסקית.

שלבים לפתיחת העסק

זיהוי הזדמנות עסקית

צורך או שירות שאתם כיזמים מזהים עבורם ביקוש בשוק ולכם יש יכולת לתת ערך עבור הקהל הצרכנים. הזדמנות עסקית היא למעשה אירועים או שירותים לא מתכוננים- שאתם מזהים עבורם ביקוש בשוק. ההזמנות העסקית יכולה לנבוע מהמון סיבות, חקיקה, טרנדים, פתיחת שווקים, שינויים בסביבה וכו' . אחרי שזיהיתם כי קיימת הזדמנות עסקית מתחילים לגבש את הרעיון העסקי ומתחילים בביצוע בדיקת התכנות עסקית.
שלבים לפתיחת העסק
שלבים לפתיחת העסק

בדיקת התכנות עסקית

זיהיתם הזדמנות עסקית וגיבשתם רעיון עסקי שבה אתה מגדירים מה הערך האמתי עבור הלקוחות הגיע הזמן להתחיל לבחון את ההתכנות העסקית. בשלב זה כדאי לבדוק מהי מטרת העסק? מיהו קהל היעד שפונים אליו? האם יש עסקים נוספים שנותנים את השירותים או שחסר עסקים נוספים בתחום? מה העלות של העסק שאתה רוצה להקים? היתכנות עסקית מתבצעת בדרך כלל על ידי יועצים כלכליים שמומחים באיסוף נתונים, יודעים לסקור את השוק ומנתחים את המגמות השונות. אלו נדרשים בהבנה רחבה ומעמיקה עם יכולת ראייה כללית על עסקים. אז מה עושים אחרי בדיקת ההתכנות העסקית? מתחילים לעבוד על התכנית העסקית.
שלבים לפתיחת העסק
שלבים לפתיחת העסק

כתיבת תוכנית עסקית

תכנית עסקית לעסק חדש או לעסק פעיל היא מסמך העל של כל חברה מצליחה, שמטרתה להתוות את המדיניות ואבני הדרך בפני היזמים, בנקאים ומשקיעים פוטנציאלים. התוכנית משמשת את היזמים כמפת דרכים המספקת להם את המטרות, היעדים, האסטרטגיה והמהלכים הטקטיים שאיתם יכולים לתכנן את העתיד שלכם תוך התייחסות לכל התהליכים בעסק. תוכנית עסקית שכתובה באופן מיטבי צריכה לשמש את העסק ככלי עבודה ולכן יש חשיבות להפוך את התוכנית העסקית לתוכנית עבודה שימושית.
שלבים לפתיחת העסק
שלבים לפתיחת העסק

התאגדות

עוד לפני הקמת העסק אנו צריכים לבחור באיזו צורת התאגדות אנחנו מעוניינים להפעיל את העסק. חשוב לבחון את צורות התאגדות השונות על יתרונותיהן וחסרונותיהן. לאחר בחינת סוג העסק, תחזיות צפויות, רמות רווחים, שותפים ועוד נבחר את צורת ההתאגדות המתאימה ביותר לכם: עוסק מורשה, עסק פטור, חברה בע"מ או שותפות. בעמוד פתיחת עסקים ריכזנו עבורכם את כל המידע על אחד מצורות ההתאגדות.
שלבים לפתיחת העסק
שלבים לפתיחת העסק

גיוס מימון לעסק

בעסקים, ברוב המקרים יש צורך להשקיע טרם קבלת הכנסות מהעסק. לאחר שנעמוד על מקורות המימון : הון עצמי, הון זר, מימון חיצוני ונבין מה היקף ההשקעה הנדרש לפתיחת העסק? שנבין מהם השיקולים הפיננסים שיש לקחת בחשבון נתחיל בגיוס אשראי מקרנות הסיוע והבנקים. ניתן לראות בעבוד הקרנות-חלק מקרנות הסיוע שניתן באמצעותם לגייס את המימון הדרוש לפתיחת העסק שלכם.
שלבים לפתיחת העסק
שלבים לפתיחת העסק

שלב הריצה

זהו! אתם מוכנים ליציאה לדרך עצמאית והתחיל בהקמת העסק בפועל. עכשיו נשאר להתחיל לעבוד על גיוס עובדים , לבחור רו"ח ועו"ד מלווה, פתיחת חשבון בנק (אם לא פתחתם ברישום החברה ברשויות), הוצאת רישיון עסק וקבלת היתרים דרושים, להיפגש עם ספקים ולקוחות פוטנציאלים, הכנת תשתית תפעולית , רכישת ציוד והתאמת המקום, הקמת אתרים והתחלת השיווק וכן....גם השקת העסק.
בהצלחה!
שלבים לפתיחת העסק

מי היזם המצליח?

האם נולדתם להיות יזמים? האם יש לכם את התכונות שמאפיינות יזמים רבים?

רוצים להתחיל לעבוד!!!

אנו מבינים, כי אתם עסוקים כ”כ בטרדות היומיום ואף פעם לא מוצאים את הזמן הנכון לטפל בתחומים הפיננסים. אנו מבינים, כי הבירוקרטיה מתישה אתכם, כך שכלל לא בא לכם להציץ במסמכים שנשלחים מהמוסדות השונים. אנו מבינים את התסכול הבלתי נגמר, מהתעסקות בכ”כ הרבה נתונים ומסמכים וחוקים וטלפונים. אנו מבינים, כי אתם רק רוצים שקט ושלווה כשהזכויות שלכם נשמרות .