למה תכנית עסקית היא המפתח להצלחת העסק:

קריאת חובה לבעלי עסקים, רשתות וחברות! רוצים לבנות תוכנית עסקית לעתיד מבטיח? הכתבה שלפניכם תעזור לכם להבין טוב יותר את חשיבות הצעד שאתם עתידים לעשות… 

בניית תוכנית עסקית מהווה מהלך הכרחי לכל חברה או עסק חדש. מומלץ מאוד שאת בניית התוכנית ילווה יועץ עסקי משכיל מכיוון שמדובר בהחלטות משמעותיות שמצריכות המון ידע והבנה רחבה בנושא והן תשפענה לטווח הרחוק על העסק כולו. 

 יועץ עסקי בעל ניסיון יגדיר מטרות שישרתו את העסק ויביאו להגדלת ההכנסות בצורה מעשית של מהלך ברור ועקבי.

בטקסט שלפניכם ננתח את המטרות המרכזיות אותם חשוב להגדיר בבניית תוכנית עסקית.

במילים פשוטות, מהי תכנית עסקית?

בניית תוכנית עסקית מהווה תכנון מקדים להתנהלות פיננסית נכונה של העסק לשנה או שנתיים הבאות.  היא תכיל את כל המרכיבים הכלכליים, ההוצאות השוטפות, עלויות של הובלות, עובדים, ייצוא וייבוא ועוד. התוכנית גם עונה על השאלות:

מי הם המתחרים המובילים ומדוע? מה היא המדיניות של אותם מתחרים מוצלחים? באילו עוד נקודות נוגעת התוכנית?

התוכנית גם מתעסקת עם תמחור הייבוא, רמת ההיצע בשוק, סניפים חדשים שעתידים לקום. ונותנת מענה לבעיות שעלו בעזרת היועץ העסקי. 

תכנית לעסק

מהם היעדים המשמעותיים הבולטים המוגדרים בתוכנית עסקית?

תוכנית עסקית ממפה בצורה מוגדרת את מצב העסק ואת הדרך למלא את שאיפותיו לעתיד טוב יותר. התוכנית נרקמת בצורה מפורטת, ברורה ונהירה כאשר כל תוכנית פעולה מדוקדקת ונרשמת.

המטרה הסופית של בניית התוכנית היא להגדיל את הרווחים של העסק ולצמצם הוצאות מיותרות.

יועץ עסקי מנוסה לאחר שימפה את העבר של החברה ויגיע לנקודות התורפה, הוא יבדוק מהן ההוצאות המרכזיות וכיצד ניתן להקטין אותם, כך שהעסק ירוויח יותר. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

ישנן נקודות (לא) זניחות נוספות שיועץ עסקי יכול לאתר: 

לפעמים זה עניין של סקר שוק, יתכן מצב של סוכן שמוכר את המוצרים במחיר לא כדאי מבלי שמנהל החברה יודע שקיימת אופציה אחרת. יועץ עסקי יברר את כל זה, יבדוק את המחירים בשוק ויעזור לעסק לקבל את המוצרים הטובים והאיכותיים במחיר זול.

לפעמים יהיה גם מצב הפוך. חברה שמוכרת מוצרים יותר מדי פשוטים. והסטיגמה של חנות עממית ברמת איכות ירודה, גרמה לחוסר ביקוש. יועץ עסקי בעל יכולת אסטרטגית, ימליץ להחליף את מוטיב החנות, הסלוגן ובעיקר את רמת המוצרים. עד שתתקבל המוסכמה שהחנות הזאת הפכה את עורה ליוקרתית ובעלת שם טוב. התוכנית תראה היכן כדאי לערוך שינוי קטן שיוביל לרווח גדול ומהותי.

היועץ גם יבנה תקציב להוצאות השיווק. הוא מכיר את התחום ויעמיד סדר עדיפויות. אולי כדאי ליצור תחרות לאנשי השיווק, לצ'פר אותם לפי אחוזי הצלחה וכך להגביר את רמת התפוקה של הצוות השיווקי. לעיתים כדאי בכלל לתגמל עובדים זוטרים שעובדים בצורה טכנית ומשעממת וכך לשפר את כוח האינרציה שלהם, ועוד. 

לסיכום, 

חשוב לדעת, בסופו של דבר מה שינחה כל בעל עסק להתנהל נכון מבחינה כלכלית, זו תהיה תוכנית עסקית ברורה עם קווי פעולה מעשיים שמובילים למטרה אחת מוגדרת ונחשקת.

בגדול, התוכנית תשים את הדגש על יציבות העסק מבחינת הכנסות והוצאות כאשר הרווח יהיה גבוה משמעותית מהעלויות.

 תוכנית עסקית אינה דבר של מה בכך, יש לה השלכות ארוכות טווח. ראוי לבנות אותה בעזרת איש מקצוע שיידע להבחין בכל פרטי העסק ולהדגיש את הנקודות המרכזיות הרלוונטיות ביותר לעסק הזה.

אנו בסטארטיפ, מעמידים לשרותכם צוות יועצים עסקיים מומחים ומנוסים שייתנו לעסק שלכם במה יציבה ומכובדת לפרוח. אנו נעשה הכול כדי שהעסק שלכם יקבל מקסימום פוטנציאל לשגשוג. חייגו עכשיו או השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר כדי להבטיח לכם עתיד מצליח! כי אצלינו אתם הלקוחות שלנו ואנחנו עובדים אצלכם!