למה חשוב להקפיד על נהלי עבודה בעסק? לא סתם נהלי עבודה זו מילת המפתח!

אם אין לכם זמן מיותר וגם לא אנרגיות מיותרות לבזבוז, אתם חייבים ללמוד על דבר חשוב מאוד שיעזור לכם לשמר את הניסיון שלכם. נהלי עבודה לעסק הם אחד הדברים הכי חשובים שעוזרים להתנהל בצורה נכונה בעסק. גם אם אתם חושבים שאתם עסק קטן ואפילו עסק מזערי, ולא מרגישים שאתם צריכים לדפוק רושם על אף אחד עם נהלי עבודה… כדאי לכם לקרוא את הפוסט הבא וגם להפנים אותו. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

נהלי עבודה הם החוקים של העסק שלכם

כל בעל עסק מרגיש את ההתקדמות עם כל שנה שעוברת. צוברים עוד חוויות בעסק ובכך לומדים להבא מה לעשות ומה לא מומלץ כל כך. אבל אם אתם רוצים להפיק את המירב, כדאי שתרשמו לעצמכם כללים ברורים לגבי כל נושא מתוך ניסיון שאתם צוברים בעסק שלכם. אומנם בהתחלה תצטרכו להשקיע זמן בהכנת התשתית, אבל אחרי שכבר יהיה לכם נהלי עבודה ערוכים, העבודה תהיה קלה. תצטרכו רק לעדכן סעיפים חדשים מתוך חוויה עסקית נוספת שעברה עליכם. 

נהלי עבודה בעסק

מה אתם יכולים לעשות כדי לשווק מוצרים בלי השקעה? 

ממש לא. כל עסק מתחיל, חייב לערוך לעצמו נהלי עבודה, גם אם עדיין לו ניסיון כלל. נהלי עבודה בסיסיים כמו, שעות עבודה, תחום העסק ועוד. חשוב מאוד לדעת שעל ידי הקמת עסק יחד עם יועץ עסקי מוסמך, אתם עתידים להקפיץ את העסק שלכם קדימה בלי השוואה לעסק שנפתח ללא ליווי עסקי. מלווה עסקי יעזור לכם להבין את העסק שלכם, את הצרכים שלו, את היכולות שלכם, את החלומות שלכם וכך מתוך הבנת תמונת המצב להתחיל לבנות את העסק שלכם. 

למה עסק צריך נהלי עבודה?

ההבדל בין עסק בעלי נהלי עבודה לעסק בלי, הוא הבדל עצום. עסק שיש לו נהלי עבודה הוא עסק מאורגן. כל מי שקצת מבין בעולם העסקים, יודע את גודל החשיבות של התייעלות אירגונית לעסק, ולא משנה מה גודל העסק. עסק עם נהלי עבודה מונע מעצמו מצבים בהם לא ברור מי אמור לטפל בבעיות שצצות. בנוסף לכך ההבנה במה שקורה בעסק והציפיות מן העובדים ברורות מאוד, כי הכל רשום שחור על גבי לבן, והעובדים לא אמורים לנחש לבד מה מצפים מהם.

בנוסף, יש גם את כל הקטע של התנהלות נכונה על ידי צבירת ידע וניסיון מכל חודש עבודה שעובר. בעל עסק שלא רושם כל נקודה חשובה שנדלקה לו כתוצאה ממקרה עסקי שחווה, עושה טעות גדולה. 

יש משפט שחשוב לנו שתכירו: "ההיפך מלשכוח – זה לכתוב". כל דבר שאתם חושבים שעתיד להשפיע, או שחשוב לזכור, פשוט לכתוב במקום המוגדר לכך. 

רוצים לדעת עוד על התנהלות עסקית נכונה בעסק שלכם? הקליקו כאן לתזמון פגישה עם המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים. כי המפתח להצלחה שלכם, לא נמצא רחוק ממכם.