חולמים לפתוח סניף לבית העסק שלכם במדינה נוספת בעולם? 

בעולם המתקדם של ימינו, נשמע שאין בעיה להקים עסק בחו"ל. אם רק רוצים אפשר לשבת בבית, ולהסתכל במצלמות העסק כדי להיות שותפים לפעילות בכל רגע נתון. אבל למעשה זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. כי תארו לכם שבמדינה בה החלטתם להקים את העסק, מקובל מאוד להביא ליום ההולדת מתנה, ברמה שאם לא הבאתם אתם ממש בוס גרוע. אתם עלולים להמריד נגדכם את העובדים בחנות. איך בכל זאת מתגברים על הבדלי ארצות, הבדלי תרבות ועוד דקויות דקות מן הדקות שעלולות לסבך את התנהלות העסק שלכם? על ידי היכרות עם התרבות העסקית בכל מדינה ומדינה. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה מספרת לנו התרבות העסקית במדינות שונות בעולם? 

  • סין – נתחיל עם סין, מפני שהיא אחת המדינות בה לישראלים רבים יש בתי עסק ומפעלי ייצור. דבר ראשון אסור להגיד לא. אם אתם רוצים לסרב לבקשה של סיני, עליכם להבהיר לו זאת רק בדרך עקיפה. אתם יכולים לענות משהו כמו "אחזיר לך תשובה בעוד שבוע:. אצל מלוכסני העיניים השעון מחייב מאוד. אם איחרתם לפגישה עם סיני, מבחינתו אתם מזלזלים בו. הסינים גם מצפים מהאורחים שלהם שיכירו את השפה שלהם ויכבדו את ארצם ותרבותם. 
  • יפן – אם כבר התחלנו עם מלוכסני עיניים, אז נמשיך איתם. יפן זו ארץ הנימוסים. לפני שסוגרים עסקה עם לקוח, נאלצים לכייף איתו, לבלות ורק אחרי כמה בילויים נחמדים סוגרים את העסקה. בפגישות רשמיות ביפן מקובל מאוד להביא מתנות מהמזון הנפוץ ביפן. שימו לב שכדי שמקבל המתנה יהנה מהמתנה שלכם, עליכם להשתמש בשתי הזרועות שלכם ולא באחת מהן, בנוסף יהיה עליכם להביט ישר לתוך עיניו עם חיוך מרוח על השפתיים.
  • רוסיה – כידוע לכל רוסיה במהותה מדינה דיקטטורית. נתון זה משפיע באופן חד על התנהלות העסקים במדינה. ברוסיה צריך ראש אחד לעסק שאותו שואלים כל שאלה, והוא ורק הוא מחליט ההחלטות בעסק. בכדי להקים סניף במדינת רוסיה, עליכם למצוא מנהל עבודה כזה, שינהל את העסק בצורה די דיקטטורית.

כמובן שהבאנו כאן רק מדגם קצר של תרבויות שונות בעולם הרחב, אבל זה רק בשביל לתת לכם את ההצצה לחיי העסקים במדינות בעולם. לפני שאתם פותחים עסק, עליכם ללמוד את ההתנהגות המקובלת בעסקים במדינה הספציפית בה אתם מתעניינים. 

תצטרכו להשתמש במצלמה שלכם

יש היום המון דרכים מגוונות להכיר אנשים לעומק אישיותם. דבר ראשון וחשוב מאוד, אתם יכולים לפנות עם הכתב של המדובר לגרפולוגיה. תחום הגרפולוגיה הוא תחום נפוץ מאוד היום. אין דבר שמשקף את האדם לפרטי פרטים יותר מהכתב שלו. מהגרפולוג תוכלו לדעת אם הוא בן אדם ישר, מה האופי שלו – קשוח, רך עדין, אם מתאים לו לנהל או לא מתאים לו לנהל ועוד. 

הכירו את חברת המפתח ללווי והקמת עסקים שתעזור לכם לעשות את הצעדים העסקיים הראשונים בכל מקום בעולם. הקליקו כאן לתזמון פגישה עם המומחים בתחום.