השנה תהפכי לעצמאית

השנה תהפכי לעצמאית

תהיי חכמה.

תיכנסי לעולם העצמאות בצורה שקולה ומתוכננת.  תתכנני את כל הדברים שאת צריכה לעשות בזמן הנתון שיש לך.  תנהלי את העסק שלך בהצלחה.

להיות עצמאי נותן לבעל העסק הרבה יותר טווח תמרון, מה שאין לשכירים: לו"ז גמיש, היכולת לקבוע איך ייראה היום שלי, האפשרות להרוויח הרבה כסף וכו'. אבל, לפי דו"ח שפרסם בשנת2017 ארגון העצמאים, להב: רק 33% מבעלי העסקים הן נשים- למה?

זה נכון שלא מתאים לכל אחת להיות עצמאית אבל יש נשים שעולם העצמאות מאוד קוסם להן ומאתגר אותן והן פשוט לא מעזות להגשים את החלום שלהן. לנשים שבקבוצה השנייה כדאי מאוד לבדוק את כל הנתונים ולדעת האם הן עושות בחכמה שהן לא "הולכות על זה".

הסטטיסטיקה, כמו כל סטטיסטיקה, לא חקוקה באבן ותמיד אפשר (ורצוי!) לשנות אותה. אין סיבה קונקרטית לכך שנשים לא תוכלנה לעמוד בראש עסק מצליח. בנוסף, ישנן המון דרכים להקל על המעבר משכירה לעצמאית, כמו למשל – להיות שכירה ובמקביל, להיות עצמאית.

מה עוצר נשים מלהפוך לעצמאיות?

זהירות בלקיחת סיכונים

על פי מחקרים, נשים לא בטוחות ב 100% ביכולת ובכישרון שלהן לנהל עסק מצליח או לחילופין, הן חושבות שלא יקבלו תמיכה מהסביבה. זאת בניגוד לגברים שחושבים כי הם יוכלו לצמצם את הפער וללמוד עם הזמן. פורסמו מחקרים המראים שנשים לא יגישו מועמדות למשרה אם הן לא עונות על 100% מהדרישות. גברים לעומת זאת יגישו מועמדות גם אם הם עומדים ב 75% מהדרישות.

העולם העסקי הוא קשוח וקשה

קיימת דעה רווחת שעל מנת לעשות עסקים טובים נדרשת מידה מסוימת של אגרסיביות ואסרטיביות, שתי תכונות שעלולות להרתיע לא מעט נשים. אך כמו בכל דבר בחיים, יש יותר מדרך אחת להגיע לאותה המטרה. אסרטיביות היא תכונה מצוינת בעולם בכלל ובעולם העסקי בפרט. ככל שיותר נשים יכנסו לתחום, ניתן יהיה לשנות את התדמית המחוספסת של עולם העסקים ולגרום לו להיראות פחות מאיים עבור נשים וכך גם יותר נשים יפנו לאפיק זה.

שעות עבודה והשקעה רבה

הרבה נשים חוות קושי מסוים בשילוב של עבודה כשכירה עם תפקידים נוספים כגון: ניהול משק הבית וגידול המשפחה. ניהול עסק דורש שליטה על כל התחומים בעסק. במסעדה לדוגמא נדרשת שליטה החל מנראות התפריט וכלה בשטיפת הכלים, ולכן – העבודה נראית פי כמה יותר קשה. אין ספק, לפעמים אין ברירה אלא לעבוד קשה ולהזיע אבל שיטות כמו האצלת סמכויות וניהול נכון של הזמן יכולות לפתור חלק מבעיות אלו.

עומס יומיומי

חלק גדול מהנשים כבר עובדות בעבודה תובענית ושואבת שמשאירה להם מעט מאוד זמן פנוי. לכן, תכנון מדוקדק ומדויק של הקמת עסק מצליח נראה כרגע כמו משימה בלתי אפשרית. נשים כאלו, הרוצות לצאת לדרך עצמאית אך שקועות בעבודה עד הצוואר, חייבות להיעזר בשירותיו של יועץ מקצועי או קורס שיחייב אותן לפנות את הזמן לצורך תכנון הקמת העסק שלהן.

פחד מכישלון

נשים, בניגוד לגברים, מקבלות כישלונות בצורה הרבה יותר קשה. בדרך כלל גבר מנסה, נכשל, מתבאס ועובר לדבר הבא. נשים לעומת זאת, יותר יתבוססו בכישלון ויפחדו להעיז שוב.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

איך מתמודדים עם הסוגיות האלה?

תנסי

אם לא תנסי, לא תדעי. כדי לדעת אם השאיפה להיות עצמאית יכולה להפוך למציאות עבורך, את חייבת לנסות. כדאי לעבור הכשרה בנושא ולהבין את הדברים לעומק. בסופו של דבר, יכול להיות שתחליטי להישאר שכירה, זה גם בסדר. אבל חשוב שההחלטה תתבצע ממקום של עליונות (את בחרת להישאר שכירה) מאשר של נחיתות (לא ניסית..).
השנה תהפכי לעצמאית

עשי את זה לאט

קיימת אפשרות לבצע את המעבר בצורה הדרגתית ובטוחה, אפשר לעבוד כשכירה ובמקביל להיות עצמאית. בצורה כזו, תוכלי ללמוד את כל סודות ורזי ניהול העסק בקצב שלך ועדיין יהיה לך ביטחון כלכלי מסוים כי את עדיין שכירה. הביטחון הכלכלי הזה הוא אחד האלמנטים היותר חשובים בתקופה של שינוי.

תהיי מחויבת לתהליך

לשכור את שירותיו של יועץ כלכלי-עסקי יכול להתברר כצעד החכם ביותר שתעשי. תפקידו לעשות את סקר השוק, לבנות לך תוכנית מפורטת של תהליך ההקמה, לבדוק האם כל זה משתלם כלכלית ועוד.

התאימי את המשימות לזמן העומד לרשותך

הציבי לעצמך מטרות הגיוניות וברות ביצוע. זה הזמן להתחיל להאציל סמכויות ולקבל עזרה מכל מי שמציע אותה כולל הסתייעות באנשי מקצוע. השאיפה להספיק לעשות את הכול לבד, יכולה לגרום לך לא לעשות לעולם את הצעד הראשון בדרך לעצמאות שלך.

להעז בצורה חכמה

היכולת לנהל עסק בצורה טובה, יכול להיחשב כמיומנות מאוד נחוצה. בימים טרופים אלה, בהם שום דבר לא ידוע ולא ברור, התלות במעסיק יכולה להוות בעיה של ממש. האפשרות לעבור לעבוד במתכונת של עצמאי ולהרוויח מזה כסף, יכולה להעניק לנשים ג'וקר. כנראה שלא תשלפי אותו כל יום, אבל כשתצטרכי אותו באמת – הוא יחכה לך.