המדריך לפתיחת עסק עצמאי

נמאס לכם להיות שכירים? רוצים להרוויח בלי בוס על הראש? חושבים שאתם יכולים להצליח יותר באופן עצמאי? זה אפשרי. מוזמנים לקרוא על הצעדים הבאים בדרך לפתיחת עסק עצמאי מצליח.

גם לכם המילה עצמאי מעלה קונוטציה של שחרור וגמישות? אם אתם עצמאים אתם אכן המנהלים הבלעדיים של עצמכם ואתם חופשיים לפעול על פי שיקול דעתכם האישית. מנגד, ישנם כאלו שאכן שואפים להיות עצמאים, אך החשש מכישלון יחד עם היציאה מאזור הנוחות מרחיקים אותם מהחלום. כי להיות עצמאי זה קוסם וריווחי מאוד ומצד שני גם מתיש ומייאש מאוד. 

רבים הם האנשים המתייאשים בעיצומו של תהליך הקמת עסק וחוזרים להיות שכירים. כי כדי להצליח כעצמאי יש לעבוד, להשקיע ולהתמיד עד שיגיעו התוצאות הנחשקות. ישנם אנשים רבים המשקיעים בעסק שלהם את כל נשמתם, לא נותנים לשום מלכודת בדרך, לעצור אותם מלהגיע להצלחה. ולבסוף, הם זוכים לקצור את הפירות המתוקים. ההשקעה היא לעיתים לא קלה ואף סוחטת מאוד, אך התוצאות שיבואו בעקבותיה יתנו לכם להבין כי ההשקעה הייתה משתלמת. רוצים לדעת כיצד לגשת לפתיחת עסק עצמאי? מוזמנים לצלול.

מהם הצעדים לקראת פתיחת עסק עצמאי?

בניית תוכנית עסקית

לפני שאתם מוכרים מוצר או שירות ובכלל פותחים את העסק לקהל הרחב, אתם צריכים לערוך לעצמכם תוכנית עסקית. בתוכנית העסקית אתם מתכננים את כל מה שהולך להיות בעסק, מהם המטרות של העסק, מהם היעדים שתרצו להשיג ומה צורת פעילות העסק עד לפרטים הקטנים ביותר. 

איך לפתוח עסק

אתם חייבים לדעת מראש לקראת מה אתם הולכים. ככל שתהיו מתוכננים יותר, כך הסיכוי להצלחת העסק יהיה גדול יותר. אם אתם ערוכים לכל מצב, העסק יהיה יעיל יותר, יתקדם וישיג את התוצאות הנדרשות מהר יותר. תכננו את חלוקת התפקידים בעסק, הגדירו תוכנית עבודה לכם עובד, ערכו לוחות זמנים לעבודה, החליטו על סוגי השירותים או המוצרים הנמכרים בעסק, מחירים, אופן התמחור, בנו היררכיית סמכויות וכו'. 

גם לחלק הפיננסי יש לשים דגש חזק בתוכנית עסקית: אופן גיוס מקורות מימון, הערכת גובה המימון הדרוש, הערכת מצב לגבי השקעה כספית ביחס לתשואות הפוטנציאליות וכן הלאה. מומלץ לבנות תוכנית עסקית יחד עם יועץ עסקי מומחה שיכוון וילווה אתכם בתהליך במקצועיות מתוך הכרת התחום.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

הפכו את העסק שלכם למותג

השקיעו בפרסום העסק. בחרו שם מנצח לעסק שיופיע בכל מקום אפשרי כך שיכנס למוחם של הלקוחות שלכם. לדוגמא: שלט בכניסה לעסק, שקיות ואריזות למוצר, טיקטים ממותגים, פרסומות בעיתון וכדומה. נסו להכניס את השם של העסק לראשי האנשים ככל האפשר, עד ששם העסק יהפוך למוכר ופופלארי בשוק ואפילו… לנושא שיח בין אנשים. התוצאה ידועה, לקוח מרוצה מביא לקוח נוסף. אנשים אוהבים לקנות מעסק ממותג, זה נותן להם תחושה של איכות ואמינות. כדי להגדיל את הביקוש לעסק, שווקו אותו ככל האפשר בכל אמצעי השיווק הקיימים והמתאימים לסוג העסק ולקהל היעד שלו. הציגו את העסק שלכם כחברה יוקרתית, חברה שניתן לסמוך עליה, מוצרים באיכות גבוהה, שירות הכי טוב שיש, פתרון מושלם לבעיה קיימת ועוד. העסקים הממותגים הם לרוב העסקים המבוקשים והמצליחים ביותר.

וודאו כי העסק שלכם מורשה מבחינה חוקית

ישנם עסקים הדורשים רישיון על פי חוק על מנת שיוכלו להציע את השירות שלהם, כגון: חשמלאי שחייב להיות מוסמך מורשה וכדומה. בדקו אם העסק שלכם צריך רישיון או לא, אם כן, אל תציעו שירות לפני קבלת הרישיון. כך לא תפגעו בשם הטוב של העסק שלכם. 

כמו כן, לרוב העסקים מומלץ לבטח את העסק בביטוח צד ג' המקנה לבעל העסק כיסוי במקרה וארע נזק לצד נוסף כתוצאה מפגיעה שנגרמה דרך השירות, או המוצר, או אפילו מקום העסק. ישנם אנשים הנמנעים מלהיכנס לעסקים שאין להם ביטוח צד ג'. לכן, שווה לערוך ביטוח זה כדי לא לפספס לקוחות פוטנציאלים איכותיים.

מקמו את העסק במיקום נוח, נעים ונגיש

מקמו את העסק במקום שיהיה לכם נחמד לשהות בו ולקיים בו את הפעילות העסקית. התאימו את תנאי השטח לסוג השירות או המוצר שאתם מוכרים כך שהוא יהיה נגיש ונוח עבורכם ועבור הלקוחות שלכם. אם החלטתם להקים את העסק בתוך הבית ואתם מעוניינים לערוך שינויים מבניים, וודאו שיש לכם אישורים חוקיים המתאימים לכך. 

הקפידו לערוך ביטוח בהתאם למבנה העסק. אם ערכתם בו שינויים, עדכנו את הפוליסה כדי שלא תפספסו כיסויים חשובים. מומלץ לערוך גם ביטוח תכולה לעסק כדי לבטח את כל הציוד של העסק. כמובן שהכל תלוי בגובה הערך של הציוד שלכם. 

ניהול בירוקרטיה בעסק

פתיחת עסק וניהולו דורשים ניהול בירוקרטי רב כגון: דיווחים למע"מ, רשות המס וביטוח לאומי, עריכת והגשת דוחות שנתיים ועוד. דיווחים ותשלומים אלו הם חובה על פי חוק ומוטל קנס על העובר עליהם. מומלץ למסור את הטיפול בכל הבירוקרטיה בידי רואה חשבון מקצועי המכיר את התחום היטב והוא יעשה את זה על הצד הטוב ביותר, כך הוא יוריד ממכם את העול והדאגה מכך, כדי שתוכלו להתפנות בראש שקט לשאר העיסוקים החשובים בעסק. פנו למומחים שלנו שילוו אתכם עד לקידום העסק שלכם. הם יתנו לכם מעטפת מלאה לצרכי העסק, הנהלת חשבונות, ייעוץ עסקי וכל הנלווה לכך.

 

יש לכם חלום להיות עצמאיים? לא יודעים מאיפה להתחיל? מרגישים שזה גדול עליכם? בשביל זה אנחנו כאן. אנו ב"המפתח ללווי עסקים" נמצאים כאן במטרה להעניק לכם סיוע ולווי בבניית עסק וקידום עסקים. מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לתרום לכם מהניסיון שלנו.