חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדריך לפתיחת עסק לצילום תמונות ילדים!

צילומי ילדים הם דבר נפוץ ומקובל מאוד. כל ערב חג, שמחה משפחתית, ואפילו חנות ילדים המוכרת בגדי ילדים, נדרשים לצילומי ילדים. הפוסט שלפניכם יציג עבורכם את כל המידע העסקי שחשוב להכיר לפני פתיחת עסק לצילומי ילדים.

מי קהל היעד של עסק לצילומי ילדים?

 1. משפחות עם ילדים.
 2. בתי ספר ומעונות.
 3. חנויות בגדי ילדים ועורכי קטלוגים.
איך פותחים עסק לצילום תמונות ילדים

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים לפתיחת עסק לצילומי ילדים?

 1.  בדיקת עלויות וגיוס מימון – אם אתם רוצים לפתוח עסק חדש, אתם חייבים לפנות לייעוץ עסקי. יועץ עסקי מנוסה יבנה עבורכם תוכנית עסקית מסודרת ומקצועית. תוכנית עסקית מכילה את כל פרטי הקמת העסק. פירוט ההוצאות, פירוט ההכנסות הצפויות ובה מציבים מטרות ויעדים להגדלת רווחיות העסק.
 2. הנפקת תעודת עוסק פטור – פתיחת תיק במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי.
 3. מיקום – צלם/ת לא חייב לשכור מקום לסטודיו. אתם יכולים להשתמש באחד מחדרי הבית בתקופת ההתחלה. כמובן שאת החדר הזה תטפחו, תוסיפו לו תאורה מתאימה לצילום, איבזור מתאים ועוד. בהמשך תוכלו לשכור מקום מוחץ לבית עבור צילום הילדים.
 4. רכישת ציוד  – הציוד הנדרש לפתיחת עסק של צילומי ילדים הוא, מצלמה מקצועית (כמה עשרות אלפי ש"ח), תאורות מיוחדות (כאן העלות משתנה), אביזרים המתאימים לצילום כמו כסאות עתיקים, כובעים, רקעים ועוד. מדובר בעלות כוללת לא גבוהה במיוחד.
 5. מיתוג ופרסום – אין מושג של צלם/ת מצליח שלא השקיע בשיווק. קיימים בשוק אינספור צלמים וצלמות כך שאם אין בכם משהו יוצא דופן, למה שיפנו דווקא אליכם? לכן חשוב מאוד לפנות למשווק מנוסה ולשלם לו כמו שצריך על מנת שישווק את העסק שלכם בצורה משכנעת מאוד.

רוצים לפתוח עסק של צילומי ילדים בלי לקחת סיכונים? המומחים של המפתח לליווי והקמת עסקים כאן בשבילכם. אנו נעזור גם לכם לפתוח עסק בצורה מחושבת ומושכלת. כשמקימים עסק פונים למומחים בתחום. דברו איתנו.

איך פותחים עסק לצילום תמונות ילדים?

צילום ילדים יכול להיות חוויה מתגמלת ומהנה הן עבור הצלם והן עבור הילדים המצולמים. ילדים הם סקרנים באופן טבעי ומלאי אנרגיה, מה שיכול ליצור תמונות נהדרות. עם זאת, חשוב לזכור שגם ילדים עדיין מתפתחים ואולי לא תמיד נוח להצטלם. חשוב להתאזר בסבלנות ולעבוד עם הילד כדי שירגישו בנוח.

חיוני לבסס אמון וליצור אווירה חיובית לילד.

כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את גילו ושלב ההתפתחות של הילד בעת צילום תמונות. ילדים צעירים יותר עשויים להיות נוחים יותר עם תנוחות ופעילויות פשוטות, בעוד שילדים גדולים יותר עשויים להיות מוכנים יותר לנסות תנוחות והגדרות מורכבות יותר.

חשוב גם לקחת בחשבון את הקומפוזיציה והתאורה של התמונה. הקומפוזיציה של תמונה יכולה לעשות הבדל גדול באופן שבו הילד מוצג ואיך נראית התמונה הסופית. התאורה צריכה להיות טבעית ולא חריפה מדי, שכן הדבר עלול לגרום להצללות ולניגודים קשים בפניו של הילד.

בסך הכל, צילום ילדים דורש סבלנות, יצירתיות וגישה עדינה. בהקפדה על צרכיו ותחומי העניין של הילד, ועל ידי שימת לב לפרטי הצילום, ניתן ליצור תמונות יפות ומשמעותיות הלוכדות את מהות הילדות.

תוכנית עסקית לצילום תמונות ילדים

מחקר שוק:

 • זהו את שוק היעד של העסק, כולל מידע דמוגרפי כגון גיל, רמת הכנסה ומיקום.
 • חקרו את התחרות בתחום וזיהו מה מייחד את העסק מאחרים.
 • הבינו את הצרכים והרצונות של שוק היעד וכיצד העסק יכול לענות על צרכים אלה.

 

תחזיות פיננסיות:

 • צרו תקציב לעסק, כולל עלויות עבור ציוד, השכרת סטודיו, שיווק והוצאות אחרות.
 • פתחו אסטרטגיית תמחור תחרותית עם עסקי צילום אחרים באזור.
 • צרו דוחות כספיים צפויים, כולל דוח רווח והפסד ותחזיות תזרים מזומנים.

 

אסטרטגיית שיווק ומכירות:

 • בניית תוכנית שיווקית הכוללת פרסום, רשתות ומדיה חברתית.
 • צרו נוכחות של אתר אינטרנט ומדיה חברתית עבור העסק.
 • צרו קשרים עם בתי ספר מקומיים, מעונות יום וארגונים אחרים שעובדים עם ילדים.
 • הציע תמריצי הפניה ללקוחות קיימים

 

פעולות:

 • בניית לוח זמנים לצילומים והזמנות.
 • יצירת תהליך לעריכה ומסירת תמונות ללקוחות.
 • יצירת מערכת לתקשורת ומעקב לקוחות.

 

לסיכום, תכנית עסקית לעסק צילום המתמקדת בצילום ילדים צריכה להתמקד בהבנת שוק היעד, יצירת אסטרטגיית תקציב ותמחור, פיתוח תכנית שיווק ומכירות ויצירת לוח זמנים ותהליך למפגשי צילום ותקשורת לקוחות. עם תוכנית ברורה, העסק יכול לפעול לקראת היותו מיזם מצליח ורווחי.

דוגמא לתוכנית עסקית לצילום תמונות ילדים

תקציר מנהלים:

עסק הצילום שלנו מתמחה בלכידת תמונות יפות ונצחיות של ילדים. אנו מציעים מגוון שירותים לרבות הפעלות בסטודיו, צילומים במקום וצילום אירועים מיוחדים. המטרה שלנו היא לספק חוויה מהנה ונוחה לילדים ולמשפחותיהם, תוך יצירת זיכרונות מתמשכים באמצעות התמונות שלנו.

 

מחקר שוק:

שוק היעד שלנו הוא משפחות עם ילדים מגיל רך עד גיל 12. מהמחקר שלנו עולה כי יש ביקוש גבוה לשירותי צילום מקצועיים לילדים באזור, אך חסרות אפשרויות המתמחות בזה. אנו נבדיל את עצמנו מהמתחרים על ידי מתן גישה אישית וממוקדת יותר בילדים למפגשי הצילום שלנו.

 

תחזיות פיננסיות:

התקציב החזוי שלנו לשנה הראשונה כולל הוצאות על ציוד, השכרת סטודיו, שיווק ועוד עלויות שונות. 

 

אסטרטגיית שיווק ומכירות:

התוכנית השיווקית שלנו כוללת פרסום באמצעות מגזינים מקומיים להורים, יצירת קשרים עם בתי ספר מקומיים, מעונות יום וארגונים אחרים שעובדים עם ילדים.

כמו כן, ניצור עבור העסק אתר אינטרנט ומדיה חברתית כדי להציג את תיק העבודות שלנו ולהציע מבצעים מיוחדים.

 

פעולות:

אנו נקבע מפגשי צילום בזמנים נוחים, כדי להתאים ללוח הזמנים העמוס של לקוחותינו.

אנו נערוך ונעביר את התמונות ללקוחות תוך זמן קצר לאחר סשן התמונות.

כמו כן, ניצור מערכת לתקשורת ומעקב לקוחות להבטחת שביעות רצון הלקוח.

פניה מהירה: