המדריך להתנהלות כלכלית חכמה בעסק שלכם

כבעלי עסק אתם ודאי רואים את הצורך לשפר התנהלות. כי לא משנה כמה קבלות טובות אתם מקבלים על עצמכם בתחילת חיי העסק שלכם, תמיד באיזשהו שלב העסק הופך להיות מקום טעון שיפור. בדיוק כמו תלמידים שבתחילת השנה מבטיחים לעצמם שהשנה הם הולכים להשקיע את כל כוחם ומרצם בהצלחה במבחנים. אבל איך שמתקדמת השנה הם קולטים שהשנה הזו לא שונה מכל שנה אחרת. 

אז אם גם אתם מרגישים שאתם רוצים לשפר את ההתנהלות הכלכלית כך שלא תמשיכו לצבור חובות לעסק שלכם, אתם מוזמנים להמשיך איתנו. בכתבה הבאה תמצאו טיפים חכמים שיעזרו לכם להגיע למצב אידיאלי של התנהלות כלכלית נבונה בעסק שלכם. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה עושים תכל'ס?

 • שלמו לספקים רק בכסף מזומן

  כאשר משתמשים בכרטיסי אשראי ובמסגרות אשראי למיניהם, אם אין חובות הם נוצרים רק מזה ואם יש אז בכל חודש מעמיקים עוד ועוד את החוב. לכן, הדבר הראשון שכדאי לכם לעשות כדי לייעל את העסק ולהוזיל עלויות פשוטו כמשמעו, זה להפסיק לתת מספרים אלא לתת כסף. אם אין כסף, לא נותנים דבר שאין ואם יש? אדרבה למה לא לעשות בכסף שימוש ישיר?
התנהלות כלכלית חכמה
 • יש לכם חוב יקר? טפלו בו ראשון- אם יש לכם מספר חובות שכל אחד מהם הוא בסדר גודל אחר, טפלו בחוב שעליו אתם משלמים הכי הרבה ריביות מדי חודש. כך תוזילו עלויות בחדות ובצורה יעילה. למרות שנחמד יותר להיפטר מכמה חובות קטנים מאשר מחוב אחד גדול, יהיה יותר חכם מצדכם למחוק בראש ובראשונה את החוב הגדול ביותר. בשורה תחתונה נציין שאם יש לכם ריביות, התפקיד שלכם זה לנסות למחוק אותם בכל דרך שהיא.

   

 • הגדילו את הרווחים- טוב, ברור שכל עסק רוצה להגדיל לעצמו את הרווחים… אבל לא. כאן אנו מזכירים לכם לא לנסות ללכת רחוק מדי. נסו למצות את מה שאפשר מהנתונים הקיימים. אם אתם עובדים עם ספק מסוים כבר כמה שנים והוא מרוצה ממכם כלקוחות שלו, אתם יכולים לבקש ממנו להוזיל לכם את המחירים. כך תישארו עם רווח גולמי גבוה יותר. זכרו שתמיד יש לכם את האופציה להעלות את מחירי המוצרים שלכם.

  אל תעשו את העלייה בצורה חדה אבל אם יש לכם כבר לקוחות קבועים ואתם כבר לא עסק שנמדד רק על פי המחירים אלא, גם על השירות האיכותי שאתם מספקים ללקוחות וגם על חווית הקנייה שיש ללקוחות בחנות שלכם, אתם יכולים להתחיל לעלות מחירים.

  המדהים הוא שיש עסקים שסיפרו כי אחרי שהם עשו עליית מחירים התרבו אצלם הרוכשים בחנות. זה נתון מדהים! מבחינת הלקוחות אם אתם לוקחים יקר יותר, כנראה שאתם שווים יותר. נסו ותצליחו.

  קטגוריה זו של רווחיות העסק שלכם, כוללת את כיסוי החובות שלקחתם על עצמכם. כדי לעשות את זה יש עוד כמה פעולות שיכולות לעזור לכם לראות אור בסוף חודש.

  מה למשל? נסו לעשות הנחות על מוצרים שאתם יודעים שאנשים יבואו לקנות אותם עם ההנחה, ובכך תגרמו לאנשים לבוא קודם כל לחנות שלכם בהמוניות, ואחר גם לרכוש עוד מספר דברים שאינם בתוך ההנחה, ואתם הרווחתם הגדלת היקף המכירות שלכם.

  אם יש לכם עודפים שאינם רלוונטים למכירה מבחינתכם, תעמידו גם אותם למכירה. גם אם אתם אף פעם לא הלכתם למכירה של עודפים, חשוב שתדעו שיש אנשים רבים שלא מפרגנים לעצמם אף פעם לרכוש דברים במחיר המלא שלהם. ולכן, ברגע שבנוסף על המכירות בחנות שלכם אתם פותחים אגף למכירת עודפים, פניתם פה לעוד קהל יעד חדש שעד כה כלל לא דיברתם אליו.

  נסו לחשוב על רעיונות מקוריים שיעזרו לכם להגדיל את הרווחיות שלכם. כי הרווחיות של העסק מושפעת מהמכירות של העסק שלכם. אי אפשר להרוויח הרבה בלי למכור הרבה. זה ממש כמו שאחד ועוד שלוש לא שווה שתיים. למה? ככה!

   

 • אל תזמינו מלאי מיותר- הכי כיף זה להזמין הרבה בתקווה שלא תהיה בעיה עם המכירות. אבל אם אתם יודעים שיש לכם מוצר אחד שלא הולך לכם עם המכירות שלו, אל תנסו להזמין אותו שוב בווריאציה קצת שונה. כי אם לא ילך יהיה חבל על הכסף שלכם. גם אם עוד חמישים שנה תצליחו למכור ממנו, זה לא שווה את הרווחיות של החודש הזה.

 • תבדקו את ההוצאות שלכם- כל עסק שפועל יותר משנה שנתיים מוציא כסף מיותר. זה כמו התנהלות של בית. בהתחלה, כאשר הזוג עדיין צעיר, כל ההוצאות מדודות ושקולות. אבל אחרי כמה שנים מגיעים הילדים אחד הולך לחוג נגינה והשני ביקש מנוי למשהו אחר וההוצאות מתחילות לצאת מכלל שליטה.

  אם תבדקו את העסק שלכם ואת ההוצאות החודשיות שלו, אתם בטוח תגלו הוראות קבע שאתם יכולים לבטל או סתם הוצאות מיותרות שאתם יכולים להתחיל להיגמל מהן.

 • חדשו את התנאים שלכם מול הספקים- לעבור ולשלם במזומן, זה עניין דינמי. אם אתם חושבים שדווקא השימוש באשראי ובפריסת תשלומים יכול לעזור לכם, להוזיל עלויות אז תבקשו מהספק לשנות את התנאים. תחשבו מסלול מחדש ותבדקו איזו צורת התנהלות תיטיב עם העסק שלכם.

הכירו את חברת המפתח לליווי והקמת עסקים

אנו בחברה עוזרים לעסקים קטנים וגדולים, ותיקים וחדשים להגשים יעדים בלתי מושגים, לעמוד במסגרת תקציב מסודרת ועוד. כדי לחוש את ההצלחה שלכם בנתונים הקיימים של העסק, אתם צריכים להכיר את המומחים שלנו. הקליקו כאן ותזמנו לעצמכם פגישה שתעזור לכם בכל התחום העיסקי והפיננסי.