המדריך להקמת פנימייה לבנות

מוסד לנוער מקים מי שמחובר לתחום. פחות מקימים מוסד כזה כדי להרוויח כסף למרות ששכר נאה בצידה… אם גם אתם חושבים להקים פנימיה לבנות או כל מוסד אחר לנוער ואפילו לנוער בסיכון, יש דברים שאתם צריכים לדעת. כאן אנו מתייחסים לנקודות העסקיות מנקודת מבט עסקית בלבד.

מי קהל היעד

 1. משפחות רווחה ומצוקה.
 2. משפחות מחו"ל המעוניינות לשלוח את בנותיהן ללימודים בישראל.
 3. משפחות המתמודדות עם נערה מתמודדת.

פתיחת פנימיה לבנות היא השקעה גדולה מאוד ומעוררת סיכונים רבים. לא כל אחד יכול לפתוח פנימיה. צריך ראש גדול ולב ענק. אתם צריכים גם לערוך בירור האם קיים ביקוש לפנימיה באזורכם (כשהמוסד ילך ויגדל ושמעו הטוב ילך לפניו, יבואו אליו מכל קצוות הארץ…). בהמשך גם תדרשו למצוא את הצוות החינוכי המתאים. כוח אדם ועוד. בקיצור, אם אתם הולכים על זה, אתם הולכים על גדול. כמובן שהרווחים יהיו בהתאם.

פנימייה לבנות

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

איך מקימים פנימיה לבנות?

 1.  בדיקת עלויות וגיוס מימון – פתיחת פנימיה היא השקעה גדולה שמגיעה יחד עם לוגיסטיקה לא מעטה. לכן עוד לפני שתתחילו לחפש מורות, צוות ותלמידות, פנו ליועץ עסקי שיבדוק יחד אתכם את התוכנית העסקית להצלחת המוסד. כי כוח אדם זה לא כל התמונה. התוכנית העסקית תכיל את כל הנתונים בהקמת המוסד, כמה כסף ומשאבים תדרשו לגייס וכמה בסופו של דבר אתם עתידים להרוויח. אחרי שיש לכם ביד תוכנית עסקים מדויקת, תוכלו להתקדם לצעדים המעשיים.

 2. רישוי כנדרש – פנימיה לבנות כמו כל מוסד חינוכי נדרש לעמוד בתקנים מחמירים ולהציג מידי שנה רשיונות רבים. לעיון בקובץ הנהלים התקף כנסו לכאן.
  * אישור כבאות והצלה על כך שהמוסד תקני מבחינתו.* אישור מחשמלאי על תקינות מערכת החשמל במוסד. * אישור מקונסרקטור על יציבות מבנה המוסד. * אישור של יועץ בטיחות כמו גם בדיקות שנתיות למערכות הגז, הסקה ועוד.
  אחרי שבעלי המוסד דאגו לאישורים הנדרשים, יועץ בטיחות חיצוני יגיע לאשר את בטיחות ותקינות כל האישורים.

 3. תדרשו למצוא מבנה גדול שיכיל: כיתות לימוד, אולם, חדרי שינה, חדר אוכל, חצר, מטבח תקני ועוד. 

 4. רכישת ציוד  – תדרשו לרהט את הפנימיה: שולחנות, כסאות, ארונות, מיטות, שידות, מכונות כביסה, מקררים, מקפיא, מזגנים ועוד.

 5. אל תוותרו על ביטוחים נדרשים – על פי חוק תצטרכו ביטוח תלמידים, רכשו ביטוחים גם עבור המבנה ותכולתו, העובדים ובכלל, כדאי שתתייעצו עם יועץ ביטוח לפני שאתם רוכשים את הביטוחים כדי להתאים את הביטוחים למה שאתם צריכים.

 6. קחו בחשבון את כל העלויות כמו עסקים אחרים, הוצאות שוטפות של מטבח תעשייתי, הוצאות שכר רואה חשבון, יועץ פיננסי, משכורות עובדים, השכרת המבנה ועוד. כדי לקבל נתונים מדוייקים ותוכנית עבודה מסודרת פנו ליועץ מומחה לעסקים בהקמה. בהקמת מוסד הקושי העיקרי הוא הלוגיסטיקה והחיפוש אחר יועץ טוב בתחום. אצלנו תקבלו את הליווי שתצטרכו. מוזמנים לפנות אלינו.