חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדריך להקמת עסק לאימון תזונה!

הביקוש לאורח חיים בריא גורר חיפוש אחרי מאמני תזונה. אם עברתם בהצלחה לימודי אימון תזונה תוכלו לצאת לדרך ולהקים עסק עצמאי משלכם. בשורות הבאות תקבלו את כל המידע העסקי שצריך להכיר לפני שמקימים עסק לאימון תזונה. 

מי קהל היעד?

אימון תזונה הוא תחום בו אנשים רבים מתעניינים. עליכם לבחור קהל יעד. אתם יכולים לפנות להורים לילדים בעלי התמודדות תזונתית, אנשים שוחרי בריאות, ספורטאים שרוצים להעלות מסת שריר, אנשים הסובלים מהשמנת יתר ועוד. בנוסף, באפשרותכם להעביר הדרכות וסדנאות לשיפור תזונה.

מהם השלבים לפתיחת עסק לאימון תזונה? 

תזונה

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

  1. בדיקת עלויות וגיוס מימון – לפני שפותחים עסק עצמאי, חשוב מאוד לפנות לייעוץ עסקי. רק כך תדעו שאתם מכוסים ולא משקיעים בתחום בו התחרותיות גבוהה ואין מספיק ביקוש וכדומה. אם אתם לא מעוניינים להפסיד כסף, פנו ליועץ עסקי שיתכנן את הקמת העסק שלכם בצורה חכמה ומאוזנת.
  2. קבלת תעודת עוסק – אתם נדרשים לפתוח תיק במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי.
  3. השכרת סטודיו נעים ושקט – תוכלו לפתוח את העסק שלכם בהתחלה בבית ועם הזמן כאשר יתרבו הלקוחות, תשכרו מקום מתאים. כמובן שתצטרכו להשקיע בו בהתאם.
  4. הגעה לקהל היעד – הפרסומת שלכם שווה המון. אתם צריכים לפנות למשרד פרסום מוביל שיבנה עבורכם תוכנית שיווקית מסודרת. חשוב מאוד להשקיע בפרסום כי זה מה שתכל'ס יביא את הלקוחות שלכם. 

 

מחפשים יועץ עסקי מומחה לעסק בהקמה? 

אם אתם רוצים לפתוח עסק לאימון תזונה ואתם רוצים שמישהו מקצועי ילווה אתכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת שירות. חברת המפתח לליווי והקמת עסקים כאן בשבילכם. צוות המומחים שלנו ילוו את העסק שלכם מתחילתו ועד סופו. אנו נבדוק את כדאיות פתיחת העסק, רווחים מול הפסדים ונבנה עבורכם תוכנית עסקית מפורטת. כי ההצלחה של העסק שלכם, היא ההצלחה שלנו!

איך פותחים עסק לאימון תזונה?

עסק לאימון תזונה מספק ייעוץ והכוונה תזונתית אישית ללקוחות על מנת לעזור להם להשיג את יעדי הבריאות שלהם. מאמני תזונה עובדים עם לקוחות כדי לפתח תפריט ארוחות ותוכניות תזונה מותאמות אישית, בנוסף לספק חינוך על תזונה בריאה, איזון תזונתי ושינויים באורח החיים שיכולים להוביל לשיפור הבריאות.

 

מאמני תזונה יכולים לעבוד עם מגוון רחב של לקוחות, כולל אלה עם מצבים בריאותיים ספציפיים כמו סוכרת או מחלות לב או אלה המעוניינים לרדת במשקל, לשפר ביצועים ספורטיביים או פשוט לשפר את הבריאות שלהם.

 

כדי לפתוח עסק לאימון תזונה, נדרש בדרך כלל רקע או השכלה בתזונה ו/או דיאטה, הסמכה כמאמן תזונה או דיאטן רשום. בנוסף, בהתאם למיקום, ייתכן שיידרשו ברישיון עסק ובביטוח.

תוכנית עסקית לפתיחת עסק לאימון תזונה

בעת יצירת תוכנית עסקית עבור מאמן תזונה, ישנם מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון:

 

ניתוח שוק: הבינו את שוק היעד של העסק, הביקוש לשירותי תזונה ומגמות בענף התזונה. לזהות מתחרים פוטנציאליים ולהעריך את החוזקות והחולשות שלהם.

 

מודל עסקי: קבעו את המודל העסקי המתאים ביותר לעסק, כגון מתרגל סולו או תרגול קבוצתי, וכיצד תייצרו הכנסות (למשל באמצעות ייעוץ, חבילות או מכירת מוצרים).

 

עלויות תפעול: הערכת עלויות הקמת העסק והפעלתו, לרבות שכירת מקום, ציוד והוצאות כוח אדם.

 

שירותים: פתחו רשימה של שירותים שתציעו, כגון הערכות תזונתיות, תכנון ארוחות וניהול משקל.

 

איוש עובדים: קבעו את מספר העובדים שתזדקקו להם ואת התפקידים שלהם, אם יש כאלה, כגון צוות מנהלי או מתרגלים אחרים.

 

שיקולים משפטיים: הבינו את הדרישות והתקנות החוקיות החלות על מאמני תזונה, כגון דרישות רישוי, הסמכה וביטוח.

 

מיקום: בחרו מיקום נגיש ונראה בקלות, עם מספיק מקום להתייעצויות ופעילויות אחרות.

 

אסטרטגיית שיווק ומכירה: פתחו תוכנית למשיכת לקוחות ושימור, כגון באמצעות פרסום, קידום מכירות ושיווק מפה לאוזן.

 

תחזיות פיננסיות: צרו תחזיות פיננסיות עבור העסק, כולל הכנסות והוצאות חזויות, כדי לעזור לקבוע אם העסק כדאי כלכלית.

 

ביטוח: שקלו את סוג הביטוח שאתם צריכים כדי להגן על העסק שלכם מפני סיכונים פוטנציאליים, כגון ביטוח אחריות מקצועית.

 

ניהול סיכונים: זהו סיכונים פוטנציאליים לעסק שלכם, כגון שינויים בהעדפות הצרכנים או תנאי השוק, ופתחו תוכנית לצמצום.

 

תפעול ולוגיסטיקה: תכננו את הנהלים התפעוליים, הלוגיסטיקה והתהליכים של העסק, לרבות אופן ניהול העסק, מדיניות ונהלים וכיצד יטופל שירות הלקוחות.

 

פיתוח מקצועי: תכננו את הפיתוח המקצועי המתמשך של המטפל, כדי להבטיח שהם מעודכנים בתקני התעשייה ובשיטות העבודה המומלצות.

 

שיתוף פעולה: שקלו לשתף פעולה עם אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות כגון רופאים, מאמנים אישיים ומתרגלים אחרים כדי להרחיב את בסיס הלקוחות שלכם ולהציע שירות מקיף יותר.


שירותים מקוונים וירטואליים: תכננו את השימוש בשירותים מקוונים ווירטואליים כגון בריאות טלפונית, ייעוץ וירטואלי וחומרי למידה מקוונים כדי להגיע ליותר לקוחות, במיוחד במהלך מגיפות או מצבים אחרים שבהם פגישות פנים אל פנים קשות.

דוגמא לתוכנית עסקית לפתיחת עסק לאימון תזונה

 

  1. תקציר מנהלים:

 

עסק לאימון תזונה הוא עסק המספק תוכניות תזונה מותאמות אישית ותמיכה מתמשכת כדי לעזור ללקוחות להשיג את יעדי הבריאות שלהם. שוק היעד שלנו הוא אנשים המעוניינים לשפר את בריאותם הכללית, לרדת במשקל ו/או לנהל מצבים כרוניים כגון סוכרת או מחלות לב. שירותי האימון שלנו יוצעו הן באופן אישי והן מרחוק, ויכללו ייעוץ ראשוני, צ'ק אין שוטף והתאמות לתוכניות התזונה של הלקוחות לפי הצורך. נשווק את השירותים שלנו באמצעות מדיה חברתית, פליירים וחוברות, ומפה לאוזן ורשת עם ספקי שירותי בריאות מקומיים כדי להמליץ על השירותים שלנו למטופלים שלהם. אנו נציע תעריף מוזל לזמן מוגבל ללקוחות חדשים כדי למשוך אותם לנסות את השירותים שלנו. המטרה שלנו היא לעזור ללקוחות להשיג את יעדי הבריאות שלהם באמצעות גישה מקיפה ומותאמת אישית.

*יש להוסיף מידע על היזם וניסיון  1. ניתוח שוק

 

שוק שירותי אימון התזונה הולך וגדל, כאשר יותר ויותר אנשים נעשים מודעים לחשיבותה של תזונה נכונה, שמירה על הבריאות הכללית ומניעת מחלות כרוניות.

יש ביקוש גבוה לתוכניות תזונה מותאמות אישית ותמיכה מתמשכת, שכן אנשים רבים נאבקים ביצירת הרגלי אכילה בריאים והיצמדות אליהם בכוחות עצמם.

 

  1. שירותים

 

ייעוץ ראשוני – במהלך הייעוץ הראשוני, הלקוחות ידונו במטרות הבריאות שלהם, בהרגלי האכילה הנוכחיים ובכל מידע רפואי רלוונטי עם מאמן.

 

תכניות תזונה מותאמות אישית – על סמך המידע שנאסף במהלך הייעוץ הראשוני, המאמן יבנה ללקוח תוכנית תזונה מותאמת אישית.

 

פגישות על בסיס קבוע – לקוחות ייפגשו עם המאמן שלהם על בסיס קבוע (למשל שבוע או חודשי) כדי לדון בהתקדמות, לבצע התאמות בתוכנית התזונה לפי הצורך ולספק תמיכה שוטפת.

 

אפשרויות אישיות ומרוחקות – שירותי האימון שלנו יוצעו הן באופן אישי (במשרדנו) והן מרחוק (באמצעות טלפון או שיחת וידאו) כדי להתאים את לוחות הזמנים והעדפות הלקוחות.

  1. שיווק ומכירות

 

נשווק את שירותינו באמצעות מדיה חברתית, פליירים ומפה לאוזן.

כמו כן, ניצור קשר עם ספקי שירותי בריאות מקומיים (למשל רופאים, אחיות) כדי להמליץ על השירותים שלנו למטופלים שלהם.

אנו נציע תעריף מוזל לזמן מוגבל ללקוחות חדשים כדי למשוך אותם לנסות את השירותים שלנו

 

  1. תחזיות פיננסיות

 

עלויות ההפעלה לעסק משתנות בהתאם לעסק אשר יכסו הוצאות כמו שכירות משרדים, ציוד וחומרי שיווק.

לאחר הכנת תוכנית עסקית ללקוח נוכל לדעת מהי נקודת האיזון שנצטרך להגיע אליה על מנת להרוויח

פניה מהירה: