חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדריך להקמת משחקייה ומתחם ג'ימבורי

הרעיון לפתוח משחקיה בתוך מתחם קניות, נשמע רעיון מכניס ומהנה. רק מלחשוב על הצבעים הרכים, המתיקות וקולות הצחוק וההנאה של הילדים, כבר תרצו לפתוח עסק מתוק כזה. כיף להרוויח מתחום המספק אטרקציה חוויתית לגיל הרך. כשרואים את ההנאה, הסיפוק הוא גדול. גם הילדים וגם ההורים יברכו אתכם. אז נכון, משחקיה מספקת הנאה רבה וכיף לילד, אך מצד שני, היא גם מקלה משמעותית על ההורים העורכים את קניותיהם במתחם הקניות. חשוב לזכור שהקמת עסק היא לא דבר של מה בכך. צריך לחשוב על כל התמונה הכוללת. מוזמנים לקרוא את המדריך שלנו להקמת משחקיית חלומותיכם. 

מיהו קהל היעד לעסק כזה?

קהל היעד המרכזי הם ילדים בטווח הגילאים של 2-5. אבל שימו לב, חשוב לקחת בחשבון שהילדים בגילאים אלו לא מגיעים לבד. ולכן, חשוב להתאים את המקום גם להורי הילד. לעיתים יהיו אלו סבא וסבתא, אחים ואחיות או כל מלווה אחר. פעמים רבות האמהות שתבואנה תהיינה בהריון או מניקות. חשוב מאוד לספק להן מיקום מתאים ונוח על מנת להקל את שהייתן במקום ולגרום להן לחזור שוב. 

אם גם המלווים של הילד יזכרו את המקום כחוויה, הם ירצו לחזור. לכן בעסק כזה חשוב לחשוב על הצרכים השונים של הילדים ומלוויהם ולמלא אותם. ניקח לדוגמא את ההורים, הם מצפים יותר מכולם שילדם יהנה אבל יש להם צרכים נוספים כמו בטיחות בלתי מתפשרת, מחיר נוח, מקום נקי ומרוווח, צוות מקצועי ודרכי נגישות נוחים. אם אתם מספקים גם אפשרות לקיום אירועי יום הולדת במקום, הרווחתם לקוחות נוספים. בכך אתם ממריצים ההורים לחזור ולבקר במשחקייה בתדירות גבוהה.כדי לעודד הגעת לקוחות, תוכלו להציע כרטיסי כניסה מתנה תמורת מספר כניסות שתבחרו.

מה גובה הביקוש למשחקיית ג'ימבורי?

הביקוש הוא יומיומי בהתאם לשעות הפתיחה של מרכזי הקניות. לרוב, בזמן הלימודים, שעות הבוקר תהיינה דלילות יותר עקב שהות הילדים בגנים. אך לעומת זאת, בימי החופש ובמיוחד בימים בהם גם ההורים לא עובדים, המשחקייה שלכם עלולה להיות צפופה מאוד עקב עומס ילדים והורים במתחם. חשוב שתיערכו לזמנים כאלה עם צוות מתוגבר לשמירה על הסדר והניקיון ולשמירה על שביעות רצון הלקוחות למרות העומס. קחו בחשבון כי שעות אחר הצהריים יהיו מלאות יותר משעות הבוקר ועיקר ההכנסה הגדולה היא בימי החופש.

איך מקימים משחקייה?

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה צריך להיות בכל משחקיה?

 • משחקים ואטרקציות המתאימים לגיל הרך. הציוד והשטח חייב להיות בטוח בהתאם לגיל הילדים.
 • עמדת החתלה ועמדת מים לשתיה. אם המתחם נמצא בתוך מרכז קניות ויש בקרבתו עמדות אלו, תוכלו לוותר על הצבת עמדה כזו.
 • מקומות ישיבה נוחים להורים ולמלווים.
 • שטח המשחקיה והציוד חייב להיות בטיחותי לגיל. הכל בגוונים צבעוניים וילדותיים להגברת הנאת הילדים.
 • ציוד מתאים לאירועי יום הולדת לילדים.
 • מומלץ שתהיה מוזיקת ילדים קלאסית נעימה ברקע.
 • מומלץ לספק גם עיסוק למלווים, אך לא חובה. אם המשחקיה ממוקמת במתחם קניות ויש בקרבתה חנויות, דוכני שירות, או כל תעסוקה אחרת למבוגרים, תוכלו לוותר על סעיף זה.

מהן ההוצאות בהקמת משחקיה?

השקעה ראשונית חד פעמית – רכישת מתקנים. גובה ההשקעה למשחקיה קטנה נעה בין 80-120 אלף ש"ח. תוכלו גם למצוא ציוד במחיר זול יותר מיד שניה, אך זה יכול לגרום לרושם לא טוב. במיוחד  כשהמשחקיה היא חדשה, לא מתאים להביא בו ציוד ישן ומשומש. בדקו היטב את מצב המתקנים במקרה כזה.

הוצאות שוטפות – יהיו עבור שכירות המקום, הניהול והתחזוקה השוטפת של המשחקיה. קחו בחשבון שתצטרכו לשלם מדי פעם על תיקונים. לרוב מחיר שכירות משחקיה יהיה די גבוה בגלל המיקום המרכזי שלו. חשוב לזכור שמשחקיה דורשת שטח עם תקרה גבוהה של מינימום 6 מטר, כדי שיהיה די מקום להכניס בו מתקנים גבוהים ומעניינים. כך שגם הגובה משפיע משמעותית על מחיר השכירות. למרות המחיר הגבוה, השכירות במקום כזה משתלמת מאוד כי היא מגבירה את כמות הלקוחות פי כמה.

אופן התשלומים לשכירות משתנה בין מקום אחד לשני. יש משכירים מתחשבים שנותנים תקופת גרייס, או כאלו שלא דורשים התחייבות לזמן ארוך. יש מי שיבקש תשלומים חודשיים ויש כאלה שיבקשו אחוזים ביחס לרווחים שהעסק בשטח הניב, או שניהם יחד. 

מול אלו ספקים תצטרכו להתנהל?

את המתקנים תקנו מספקים שמוכרים סחורה למשחקיה. לרוב, הזמנת סחורה תכלול משלוח והרכבה. אין הרבה ספקים בתחום ולכן גם אין תחרות מחירים גבוהה. יש גם ספקים המייצרים את המתקנים באופן עצמאי, כך שתוכלו להזמין מהם סחורה ביצור אישי בהתאם לדרישות הצרכים שלכם. עיקר ההתנהלות מול הספקים תהיה חד פעמית בזמן הקמת העסק. בהמשך תצטרכו מדי פעם להיעזר בשירותי תיקונים ותחזוקה. 

אם אתם רוצים לשלב גם דוכן מזון, תצטרכו להתנהל מול ספקים נוספים מהתחום. אם אתם מתכננים מזון ושתיה מינימליים הם ידרשו פחות ניהול ומימון.

מה גובה ההשקעה הנדרשת להקמת משחקייה?

נפרט כאן את כל סוגי ההוצאות שיהיו בהקמת העסק ותפעולו השוטף:

שכירות – מחיר שכירות שנתי למתחם יהיה בין 50,000 – 15,000 ש"ח עבור גודל של 60-500 מ"ר. המחיר משתנה על פי גודל המתחם.

שיפוץ ועיצוב המקום – צביעה, ציורי קיר, תאורה. כל אלו יהיו בסכום כולל של 30,000 – 50,000 ש"ח.

עלות רישיון – הפעלת משחקייה מצריכה רישיון על פי חוק. סוג הרישיון הוא לפי פריט רישוי 7.6 לפי צו. מחיר הוצאת רישיון – 10,000 ש"ח.

מתקנים, מתנפחים ומשחקים – הוצאה חד פעמית גדולה. מחיר מתקן אחד בגודל של 100 מ"ר הוא כ – 130,000 ש"ח.

חדרים למסיבות – שיפוץ, ריהוט, עמדת מטבח, חדר שירותים וכדומה – בסביבות 25,000 ש"ח.

שיווק העסק – הפיצו את פעילות העסק בפרסומות בעיתונים, אינטרנט, שלטי חוץ ועוד – ההשקעה לשנה ראשונה תהיה בין 30,000-160,000 ש"ח. כדאי לתת הטבות מיוחדות לקבוצות מאורגנות כמו גני ילדים ועוד.

שכר לעובדים – תוכלו לקחת גם עובדים צעירים ללא ניסיון והכשרה מוקדמת. הכשירו את העובדים בעצמכם. אם תעסיקו נוער תוכלו לשלם שכר מינימום מותאם על פי חוק. שכר חודשי מגיל 16 פלוס יעמוד על כ-4,000 ש"ח.

ביטוחים ועמידה בתקנים  – ביטוח שנתי למתקנים יעלה סך של 15,000 ש"ח.

סך היקף ההשקעה להקמת העסק וניהולו בתחילת דרכו, יעמוד על כ-400,000 ש"ח למתחם של 60 מ"ר. הסכום כולל את כל סוגי ההוצאות שצוינו בלבד, לא כולל ליווי וייעוץ עסקי שנדרשים מאוד להקמת עסק כזה.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים להקמת משחקיית ג'ימבורי?

משחקייה היא עסק לכל דבר. היא דורשת תכנון ובניית תקציב. לגבי רישום העסק – עסק זה אמור להכניס רווחים גבוהים ולכן מומלץ לרשום אותו כחברה בע"מ.

בניית תוכנית עסקית – הכינו תוכנית עסקית מפורטת שלוקחת בחשבון את כל העלויות הקיימות כפי שפרטנו ואת אופן הניהול על כל פרטיו, כולל הערכת הוצאות מול הכנסות. לצורך כך חשוב להיוועץ במומחים מקצועיים.

 

חיפוש אחר שטח מתאים להפעלת העסק – אם אתם רוצים לחסוך מעצמכם שיווק ופרסום רב מדי, הקימו את העסק בתוך מתחם קניות, מומלץ במיקום מרכזי. המיקום עצמו והחנויות שמסביבו ישווקו את העסק שלכם ויהפכו אותו למבוקש ומושך לקוחות. 

הכשרת וגיוס עובדים – גייסו עובדים מתאימים. מומלץ להשקיע ולתת להם הכשרות מתאימות ומקצועיות, כדי להעלות את רמת העסק. העובדים חייבים להיות בעלי גישה לילדים, בעלי ידע מתאים לשמירה על כללי הבטיחות הנדרשים בעסק כזה.

עריכת ביטוחים – בעסק כזה, שהלקוחות שלו הם ילדים קטנים, חובה לערוך ביטוח צד ג' המבטח את הילדים למקרה של פגיעות. בנוסף, כדאי לערוך ביטוח תכולה המבטח את ציוד העסק מפני נזקים אפשריים.

בניית העסק פיזית – מומלץ להטיל את משימת בניית המשחקיה בידי אנשי מקצוע מנוסים. אנשים אלו יתכננו עבורכם את ניצול השטח באופן מקסימלי, יבחרו את צבעי המתקנים, הרצפה, הקירות והאורות המתאימים שיספקו לילדים השראה, דמיון והנאה.

השקיעו בשיווק ומיתוג העסק – שווקו את העסק במקומות בהם קהל היעד שלכם נמצא / צופה. מומלץ לבנות אתר אינטרנט מושך, שלטי חוץ מעוררים, שלט במתחם, חיצים מובילים, פרסום ברשתות חברתיות ועוד. מתגו את העסק במותג מיוחד ומושך. מומלץ גם לתת הטבות מיוחדות בזמנים מיוחדים לקבוצות מאורגנות, רכישות קבוצתיות ועוד.  

קבלת אישורים ורשיונות רלוונטיים – הנפיקו את האישורים והרשיונות הדרושים, ביניהם, אישורים של המשטרה, מכבי האש והעירייה.

הציעו שירותים נוספים באמצעות קבלני משנה – מומלץ לערוך שיתופי פעולה עם קבלני משנה שונים המספקים אטרקציות נלוות כגון: קוסם, ליצן, מפעילי מסיבות וכדומה. במקום להעסיק עוד עובדים למטרה זו, קל יותר להזמין קבלן משנה העוסק בתחום שיש לו את כל הציוד הנדרש. כך הוא מוריד ממכם עול מיותר.

מהו הציוד הדרוש להקמת משחקייה?

בחירת הציוד הוא בהתאם לטווח הגיל שבחרתם, בהתאם לתקציב שלכם ובהתאם לגודל המתחם שלכם. לפניכם רשימה של ציוד מומלץ:

 1. מזרנים וכריות ישיבה – מזרנים רכים עם תמונות וכריות גדולות לישיבה או שכיבה בין המשחקים.
 2. בריכת כדורים – בריכת כדורים הוא אחד המוצרים הכי אהובים על הילדים כך שהיא חייבת להיכלל במשחקיה שלכם. רכשו בריכת כדורים שיכולה להכיל מספר ילדים בו זמנית. קיימים גדלים שונים לבחירתכם. 
 3. גלילי ספוג אווריריים או טבעות – הגלילים טובים להתפתחות הילד, חשיבה ויצירתיות. ההורים מאוד ישמחו בהם, מומלץ מאוד.
 4. מכונות חשמליות להפעלה עצמית באמצעות תשלום – כדאי למקם בקרבת המשחקיה מכונות בצורת רכבים, סוס ועגלה, מכבי אש ועוד מכונות כאלו שלא דורשות עובד שירות. מכונות אלו יכולות להוסיף לכם רווחים נוספים ללא הוצאות כלל, מלבד השקעה חד פעמית של רכישת המוצר.
 5. משחקים מעניינים – משחקים שמפתחים את הדמיון ואהובים מאוד על ילדים. לדוגמא: מטבחון, מרפאה, מינימרקט וכדומה.
 6. מקומות ישיבה למלווים – חשוב מאוד. כדי שההורים יהנו לבוא למשחקיה, חשוב לספק להם מקום ישיבה נוח שיוכלו לנוח בזמן שהילדים משחקים. יש להוסיף נקודות טעינה לטלפונים סלולריים ומומלץ גם עמדת קפה.
 7. רעיונות למשחקים נוספים – מנהרות זחילה, כדורי גומי גדולים לקפיצות, תותח לכדורי ספוג ועוד.
 8. ציוד חיוני – כסאות נמוכים, מגנים לקירות, פינות ועמודים, מיקום לאחסון נעלי הילדים בשעת המשחק.

לסיום:

משחקיה יכולה להכניס רווחים נאים מאוד למרות התחרות הדינמית. אם אתם היחידים באזור, התחרות פחות תשפיע עליכם. היתרון של הקמת עסק כזה הוא במימון הגבוה הנדרש בעת ההקמה כשלאחר מכן ההוצאות הן מינימליות ביותר, מלבד עלויות השכירות שעלולות להיות גבוהות מאוד. 

זכרו שמיקום טוב ומרכזי במרכז קניות יכול לשווק את העסק יותר מכל ולחסוך לכם עלויות פרסום רבות. אם שמתם לב, ישנם משחקיות הפועלות בחוץ והן מוגבלות לעונת הקיץ בלבד. אך מצד שני, הן יכולות להציע מתקנים רטובים שמושכים מאוד לקוחות. לעומת זאת, משחקייה במתחם סגור לא מאפשרת הפעלת מתקנים רטובים, אך היא יכולה לפעול במשך כל השנה ללא הפרעה. השיקול הוא בידכם.

גם אתם רוצים להרוויח מעסק בעל פוטנציאל גבוה כל כך? לא משנה איזה עסק אתם בוחרים להקים, אם זה משחקיה או כל עסק אחר, אנחנו בחברת המפתח לליווי עסקים מתמחים בבהקמת וליווי כל סוגי העסקים. נשמח לתרום לכם מן הניסיון והמקצועיות הרבה שלנו. צרו קשר עוד היום לתאום פגישה ראשונה חינם ללא התחייבות מצדכם.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

איך בונים תוכנית עסקית למשחקייה ומתחם ג'ימבורי?

ג'ימבורי הוא מבנה המיועד לילדים לשחק בו, הוא מספק לילדים מרחב מהנה ומלא דמיון למשחק, ועוזר לפתח מיומנויות חשובות כמו יצירתיות, מיומנויות חברתיות ופתרון בעיות. הם משמשים לעתים קרובות לפעילויות כמו דמיון, משחק תפקידים וסיפורים.

הג'ימבורי מטרתו לפתח את הראש לילדים בעזרת הצבעים והמשחקים שיש בו והוא מיועד לילדים בכל הגילאים.

תוכנית עסקית למשחקייה ומתחם ג'ימבורי

תקציר מנהלים: ספקו סקירה כללית על העסק, הקונספט שלו, שוק היעד ומה מייחד אותו משאר המשחקיות.

מיקום: בחרו מיקום מתאים שיהיה נגיש וגלוי לשוק היעד שלכם. קחו בחשבון גורמים כמו תנועה רגלית וחניה בקרבת מקום.

שירותים: רשמו את השירותים שיוצעו ואת סוגי הפעילויות שיוצעו כמו מסיבות יום הולדת.

גיוס עובדים: קבעו את הדרישות לצוות שתצטרכו, מספר העובדים, תפקידיהם ואחריותם.

שיווק: תבנו תוכנית שיווקית המתווה את אסטרטגיות הקידום והפרסום שישמשו למשיכת לקוחות. שקלו להשתמש במדיה חברתית, פליירים ודרכי קידום מכירות אחרים.

פיננסיים: צרו תוכנית פיננסית הכוללת עלויות התחלה, הוצאות שוטפות, תחזיות הכנסות וניתוח איזון.

דרישות חוקיות: הקפידו על עמידה בכל הדרישות החוקיות להפעלת בית משחק, כגון רישיונות עסק ותקנות בטיחות.

אסטרטגיית צמיחה: תבנו אסטרטגיה לצמיחה והתרחבות, כולל תוכניות להוספת שירותים חדשים, התרחבות למיקומים חדשים, או זיכיון לעסק.

ניהול: פיתוח תוכנית לניהול הכולל של הג'ימבורי, כולל מדיניות ונהלים לתפעול היומיומי, שירות לקוחות והכשרת צוות.

דוגמא לתוכנית עסקית למשחקייה ומתחם ג'ימבורי

תקציר מנהלים:

העסק שלנו, הוא קונספט חדש של ג'ימבורי שמטרתו לספק מרחב משחק בטוח, מהנה ומלא דמיון לילדים בגילאי שנתיים עד שש. אנו מתכננים להציע מגוון רחב של פעילויות המקדמות התפתחות גופנית, חברתית וקוגניטיבית. הצוות המנוסה שלנו יספק סביבה בטוחה ומרתקת לילדים בזמן שההורים יכולים להירגע או להשתתף בפעילויות. העסק ימוקם באזור גלוי ונגיש מאוד, וייצר הכנסות מדמי כניסה וחבילות למסיבות יום הולדת. המטרה שלנו היא להפוך לג'ימבורי המומלץ למשפחות בעיר ולהתרחב בעתיד.

 

תיאור העסק:

הג'ימבורי יספק סביבה מהנה ובטוחה לילדים לשחק, ללמוד ולהתרועע. הוא ימוקם במיקום נוח ונגיש, ויציע מגוון רחב של פעילויות ותוכניות לילדים בגילאי 2-6. הג'ימבורי יעוצב בצורה שתעורר את דמיונם של הילדים, עם מאפיינים כמו בריכות כדורים, מגלשות ופעילויות מהנות אחרות.

 

שירותים:

אנו נציע מגוון שירותים כמו חבילות למסיבות ימי הולדת. 

 

שיווק:

האסטרטגיה השיווקית שלנו תתמקד בבניית מודעות לג'ימבורי שלנו בקרב משפחות עם ילדים קטנים בעיר[שם העיר] בתוך קניון. נשתמש במגוון פלטפורמות כדי להגיע לקהל היעד שלנו, כמו מדיה חברתית, פרסום מקוון ולא מקוון ושותפויות עם עסקים וארגונים קהילתיים. בנוסף נציע מבצעים כדי לעודד משפחות להגיע אלינו.

 

תכנית פיננסית:

התוכנית הפיננסית שלנו כוללת עלויות התחלה, הוצאות שוטפות, תחזיות הכנסות וניתוח איזון. ההוצאות השוטפות שלנו יכללו שכירות, שירותים, כוח אדם ואספקה. אנו מצפים להניב הכנסות מדמי כניסה וחבילות למסיבות יום הולדת. 

צפי רווח ועלויות משתנה מעסק לעסק.

 

הַנהָלָה:

צוות ההנהלה שלנו יורכב מאנשי מקצוע מנוסים ומסורים עם אהבה לילדים בגיל הרך וחינוכם. אנו נשכור צוות מוסמך כדי לוודא שהג'ימבורי יעבוד בצורה בטוחה ויעילה והצוות שלנו יעבור הכשרה.

פניה מהירה: