המדריך להקמת חנות יין ואלכוהול

לאחר הקורונה נצפתה עלייה בביקוש ליין ואלכוהול, אנשים לא יצאו לשתות בחוץ, אבל כן רכשו יינות לבית. התחום צומח ולא עוצר. נראה כי קיימת עלייה בביקוש לענף. למרות שבהשוואה למדינות זרות, צריכת היין בישראל היא מהקטנות שיש. עם פתיחת חנויות יין נוספות, השוק מתעורר. כאן תקבלו מידע שינגיש את השלבים הנדרשים להקמת חנות יין ואלכוהול.

מי קהל היעד?

כל אירוע יוקרתי מלווה ביינות ואלכוהול, בעלי שמחה מכבדים את האירוע באלכוהול, את טקסי הלחיים המסורתיים אתם מן הסתם מכירים גם במשפחה וגם בחברה ובעבודה. מורשת ישראל מלווה בחגים ושבתות אותם נהוג לקדש ולהוקיר בשתיית יין טוב. 

בפתיחת העסק עליכם לבדוק למי אתם מעוניינים למכור. אם אתם מעוניינים למכור יינות בכמויות ייתכן וישתלם לכם לפנות למסעדות, מלונות וכדומה. חשוב להתמקד בקהל יעד רלוונטי.

יינות

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים לפתיחת חנות יין ואלכוהול?

  1. בדיקת עלויות וגיוס מימון – לפני שתפתחו את העסק החדש, אתם חייבים לפנות לייעוץ עסקי. אחרת אתם עלולים להיקלע להוצאות בלי כיסוי. היועץ יבנה עבורכם תוכנית עסקית מפורטת עם כל ההכנסות וההוצאות ובעיקר, עם המטרה אליה אתם חותרים להגיע.
  2. תעודת עוסק והנפקת רישיון עסק – עיסוק בתחום היין והאלכוהול לא מצריך עוסק מורשה ולכן, לצורך קבלת תעודת עוסק פטור תצטרכו לפנות למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי.אך כן תצטרכו רישיון לעסוק בתחום.
  3. במכירת יינות חשוב מאוד להקפיד לעמוד בדרישות משרד הבריאות. ערכו בירור מעמיק בדיוק על מה שאתם צריכים להקפיד. תקני משרד הבריאות משתנים לעיתים רבות ולכן ישנה חשיבות רבה למידע עדכני. 
  4. השכרת מקום – אתם צריכים לשכור מקום מתאים עם כניסה אחורית לספקים וכניסה ראשית.
  5. רכישת ציוד  – תדרשו לקנות יינות מייבואנים וקרטונים לאחסון מתאים.
  6. רכישת ביטוחי חובה – תדרשו לקנות פוליסת ביטוח עבור בית העסק שלכם. לצורך כך פנו ליועץ ביטוח אמין וטוב.
  7. הפרסומת –  חשוב מאוד להשקיע בפרסומת איכותית שתשווק את העסק שלכם בצורה מושכת.

חשוב שתדעו!
חנות לממכר יינות חייבת לעמוד בתקנות משרד הבריאות המחמירות. אלכוהול הוא מוצר שמוכרים אותו רק בתנאים מסוימים. הקפידו על כך. 

רוצים לפתוח עסק מכירת יינות? מעוניינים גם אתם להיות עצמאיים ולהרוויח טוב? אתם מוזמנים לפנות לחברת המפתח לליווי והקמת עסקים כאן בשבילכם. אנו נבנה עבורכם תוכנית עסקית מפורטת שתכיל את כל פרטי ההכנסות וההוצאות שלכם ונעניק לכם ליווי עסקי להצלחת העסק שלכם.