המדריך המלא לשיווק רעיון עסקי לחברה מוכרת

אם יש לכם בראש רעיון, יכול להיות שאתם הולכים להתעשר מזה. אל תזלזלו בעצמכם. כל פטנט שאתם מכירים היום, הגיע מראש של מישהו שהרבה פעמים לא חשב שמישהו ירצה להקשיב לו. לכן, קודם חשוב להסיר חסמים. אחרי שאתם מוכנים  לצאת עם זה לדרך אך לא יודעים איך, אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא את הכתבה הבאה. 

מימוש רעיון - הרבה משאבים

אם יש לכם המצאה שאתם חושבים שהיא יכולה להתקבל בברכה בקרב הציבור, ואתם גם די בטוחים שאנשים יסכימו לשלם עליה כסף, זה לא מבטיח לכם שזה מה שיקרה. כי כדי לממש רעיון מן הכוח אל הפועל, חייבים להשקיע המון כסף, החל מהפיתוח, וכלה בשיווק המוצר. אז מה עושים? איך גורמים לאנשים להנות מהמצאה שעדיין נמצאת רק בגדר רעיון? מציעים לחברה לקנות את הרעיון ממכם, והיא עם המשאבים שלה, כבר תדאג לפתח אותו.

שיווק רעיון עסקי

לצערנו, גם אם לאנשים יש רעיון מדהים שיכול להועיל לאנשים רבים, אם הם מייד מתקשרים לחברה, ומספרים לה על המוצר, היא בדרך כלל מנתקת את הטלפון, מוחקת אותו מיומן השיחות החשובות וממשיכה הלאה. על מנת להתקשר לחברה ולהציע רעיון כך שיהיה סיכוי שהיא תסכים לשלם על כך הרבה כסף, יש צורך להעביר את הרעיון מספר שלבים. אל תהיו פזיזים, תנו למוצר העתידי שלכם להיות מספיק משכנע. כי עם מעט מחשבה אתם יכולים ליהנות מרווחים נאים. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה צריך לעשות כדי לפתח רעיון עסקי?

  • הכרזה על הרעיון שלכם, כעל פטנט- אם יש לכם בראש רעיון, אין שום סיבה הגיונית שאותו רעיון לא יהיה גם בראש של מישהו אחר. ולכן, כדי להפוך את הרעיון לפטנט בעל זכויות יוצרים, עליכם לבדוק קודם כל שאין פטנט כמו זה שאתם עומדים להוציא לאור. איך בודקים? בדוקים בגוגל האם קיים הפטנט הזה. אם הוא לא קיים אפשר להתקדם הלאה.

  • סקר שוק מעמיק על החברה- לפני שאתם חושפים רעיון שלכם לחברה, עליכם לבדוק אותה מכל כיוון אפשרי. אין דבר יותר מלמד מעריכת סקר. ולכן, אם תעשו סקר שוק מעמיק, סביר להניח שתכירו את החברה יותר טוב משהיא מכירה את עצמה. בכדי להיות בטוחים שהמוצר שלכם יתקבל בברכה בחברה, עליכם לבדוק כי המוצר תואם את הקו המקביל הקיים בין כל מוצרי החברה. בדקו גם האם הרעיון שלכם כמוצר של החברה יכול להועיל לחברה בקידום המכירות שלה. ובקיצור, נסו לעשות לעצמכם מאגר שלם של שאלות שעתידים לשאול אתכם בחברה, אבל כנגדו תצטרכו לתת את תשובת המשקל ולענות על כל שאלה יפה יפה.
  • הכירו את דרכי הייצור של המוצר שלכם- לפני שאתם מציעים לחברה לייצר את המוצר שלכם, כדאי שתפגשו עם מהנדס אלקטרוני שיסביר לכם איך המוצר עתיד להיראות. אחרי שתבינו את שלבי ייצור המוצר מכל כיוון אפשרי, החברה תקבל את ההצעה שלכם ברצינו רבה יותר. בלי שאתם עושים את כל השיעורי בית המוטלים עליכם, אתם עושים מעצמכם צחוק. אסור שתראו לחברה כאילו חלמתם חלום טוב בלילה. חשוב שתיראו כחברה רציניים, שלא אומרים דבר מן השפה ולחוץ. 

מספר דברים שכדאי שתתכוננו אליהם

  • התאזרו בסבלנות- אם יצא לכם להכיר חברה ואם לא, כדאי שתכירו עכשיו. כאשר מדובר בחברה גדולה שאתם מתכננים שהיא תשלם הרבה על הרעיון שלכם, אתם עתידים להיתקל בהתנהלות מורטת עצבים. כי כאשר חברה צריכה לקבל החלטות, זה צריך לעבוד, דרך מנהל המחלקה, ואחר כך דרך מי שמעליו ואחרי מי שמעליו… ובקיצור, כל דבר שבחנות קטנה לוקח שעה, בחברה גדולה עלול לקחת שבוע ואף יותר מכך. לכן, חשוב מאוד לפני שאתם מתחילים עם כל התהליך, להיות מודעים לקצב העבודה של חברות מן הסוג אליו פניתם.

     

  • צמצמו סיכונים- אם אתם מגיעים לבן אדם שיש לו חנות באמתחתו, הוא יכול להחליט לחשוב על זה והוא יכול להחליט כל מה שרק ירצה, בלי לחשוש. אבל כאשר מדובר בעובדים שלכל אחד מהם יש עוד מישהו מעליו, הם לא יכולים לקבל את ההחלטות בלי חשש. בעל עסק פרטי יכול להחליט שהוא לוקח סיכון. אבל כאשר מדובר בחברה גדולה, כל אחד מהעובדים חושש לעורו ולא מוכן לקחת אף לא את הסיכון הקטן. לכן, לפני שאתם פונים עם המוצר שלכם לחברה גדולה ומפורסמת, כדאי שתבדקו עם עצמכם ועם מומחים בתחום המוצר שלכם, האם אין כאן סיכונים שעלולים לשים את החברה במקום לא נעים. כך, כאשר תישאלו על הסיכונים שבמוצר תוכלו לענות בלי להזיע כי אין כאן שום סיכון. אם תוכלו גם לפרט מדוע, זה יהיה עוד יותר טוב.
  • חפשו את הפתרון שהמוצר שלכם יתן- גם אם יש לכם רעיון מדהים אבל באמת מדהים, זה לא מה שחברה גדולה מחפשת. אם תמירו את המילה רעיון במילה, פתרון, אתם כנראה גם תצליחו. זו הנוסחה שעתידה לעשות לכם את השינוי שבין הצלחה לכישלון. כמו שכשלוקחים משכנתא חייבים יועץ משכנתאות, כך כאשר מגיעים לחברה חייבים לדעת מה הדבר שידבר אליה. אז הנה לכם, פתרון בטוח ידבר אליה. 

לא מסתדרים? הגעתם אל הכתובת הנכונה

יש אנשים שרוצים לדעת איך להתמודד בעולם העסקים, ויש חברות שרוצות לעזור לכם לעשות את זה. אנו המפתח ללווי והקמת עסקים, עוסקים בכל הקשור לפתיחת העסק העתידי שלכם. אצלינו תקבלו מענה עסקי לכל הנלווה להקמת עסק.  פותחים עסק? כדאי לכם להכיר את המומחים שלנו. כי עם המומחים שלנו עוד תגיעו רחוק. הקליקו כעת – צרו לכם פגישה ראשונה ללא עלות.