המדריך המלא לקבלת רישיון עסק

יש עסקים שכדי להקים אותם צריך להחזיק ברישיון מתאים. אם העסק שאתם מתכננים להקים לא צורך רישיון, הכתבה הבאה מיותרת לכם. אבל אם העסק שלכם מצריך ממכם להחזיק רישיון, צאו איתנו לדרך. 

מה נותן הרישיון לעירייה המקומית?

הרישיון נועד לעזור לעירייה לשמור על איכות החיים של כל המתגוררים באזור. נניח שיש לכם רק כוונות נקיות בפתיחת העסק שלכם ואתם לא מתכננים לעשות בו שום דבר מעבר למקובל בכל עסק אחר, מצוין. אבל מאיפה יכולה העירייה לדעת מי מבעלי העסקים ישמרו מעצמם על כל הכללים ומי מהם לא? אין לה דרך לדעת זאת. ולכן, היא מבטחת את עצמה מראש ולא נותנת לאף עסק שעלול להפריע את שלוות הרחוב להיפתח בלי שיש לבעל העסק את הרישיון המתאים לצורך כך. אם ניהלתם משהו בעבר, כנראה ראיתם שבלי כללים נוקשים צפויה קריסה מהירה. 

רשיון עסק

איך מקבלים רישיון לעסק? 

קודם כל אתם צריכים לוודא שיש לכם את כל המסמכים הדרושים לצורך קבלת רישיון. הכירו את המסמכים שתצטרכו להביא אחד אחרי השני:

  • חוזה שכירות- חשוב לציין עוד לפני שאתם הולכים לחתום על חוזה שכירות, לא כל עסק יכול לשכור כל מקום. כלומר, יכול להיות שמקום שמתאים לפתיחת מסעדה לא יתאים לפתיחת מוסך למכוניות וכו'. לכן, כדי למנוע מעצמכם עוגמת נפש, אל תחתמו על חוזה שכירות לפני שאתם בטוחים שהעסק שלכם יכול לקבל רישיון במקום כזה. 
  • הכנה מוקדמת- פנו למחלקה המטפלת בנושאי הרישיון לפני שאתם מבקשים את הרישיון. בעיקרון שלב הרישיון לעסק, הוא השלב האחרון שלפני פתיחת העסק בפועל. אבל כדי לבטח את עצמכם אנו ממליצים לכם לגשת לעירייה כדי לקבל ממנה ישירות את כל המידע לפני שאתם ניגשים למעשים בפועל. 
  • כדי שהפקיד ברשות המקומית יוכל להגיש לכם את העזרה לה אתם זקוקים, כדאי שתתכוננו עם: כתובת מדויקת של העסק העתידי שלכם, אם המקום הזה כבר פעיל לעסק אחר אז גם מספר משלם. אחר כך כל נתון אחר שיש לכם על החברה שלכם כמו, מספר טלפון, מספר חברה כפי שהיא מופיעה ברשות המיסים. אם יש לכם חנות בגדים אתם לא צריכים לפרט, אבל אם העיסוק לא ברור אתם מוזמנים לפרט כאן במה עוסק העסק שלכם בפועל.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

למה כדאי להוציא רישיון עסק עוד לפני הקמתו?

כך תקבלו הגדרה מדויקת של העסק שלכם לפי הגדרת הרשות המקומית. תקבלו הנחיות ברורות לגבי ההתנהלות סביב החנות כמו חניה, שעות פעילות החנות וחריגה מעבר לשעות המקובלות… אם המיקום סמוך למקום מגורים או מתחת לאזור מגורים, תקבלו הנחיות ברורות לגבי כל מה שאתם עלולים להיתקל בהמשך. לכל קטגוריה יש את התקנות בה היא צריכה לעמוד. כלומר, אם אתם מתכננים לפתוח מסעדה יסבירו לכם באילו כללים אתם צריכים לעמוד כדי שהרישיון יהיה בתוקף. חשוב שתדעו כי הגשת הבקשה לרישיון כרוכה בתשלום. טוב, אם יש לכם תוכנית עסקית ודאי כבר התכוננתם לכך מראש. 

אישור על ידי כל הגורמים

האישור של הרשות המקומית ממוקם רק בתחילת הרשימה של כל הגורמים שהולכים להיות שותפים באישור הרישיון לפתיחת העסק שלכם. כדי לאשר לכם לפתוח עסק, הבקשה שלכם צריכה לעבור גם דרך משטרת ישראל וגם דרך הוועדה לתכנון ובניה ארצית כדי לראות שקטגורית החנות שלכם מתאימה לתכנון המתווה הארצי. כל אחד ממאשרי הבקשה יאשר רק על פי הסמכות שלו. כלומר, אם רשות הכבאות הישראלית חושבת כי המפעל שלכם עלול לפגוע באיכות בחיים של הסביבה, הוא לא יוכל להביע את מחשבותיו בנידון כי כל אחד והסמכות שלו. 

שלב נוסף, עריכת התשובה לפני שהיא מגיע אליכם

כעת אתם יכולים לקבל או תשובה שלילית או תשובה חיובית ותנאים מיוחדים שרק על ידם יורשה לכם להקים עסק. אם התשובה היא שלילית, תקבלו מכתב מפורט בו מוסבר לכם מדוע הרישיון נתקל בשלילה. ואם התשובה היא חיובית קודם כל העיריה תציב לכם תנאים שרק אם תעמדו בהם, הרישיון יהיה בר קיימא, ואחר כך היא גם תשלח לכם מכתב בו אתם יכולים לראות את הסיבות לכך שהבקשה לרישיון שלכם עברה בהצלחה.  

פנו למומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים

יש מומחים שיכולים ללוות אתכם בעסק ולהבטיח לכם עזרה עד שהעסק שלכם ינוע על גלגלים מנופחים היטב. לא תקחו את העזרה הזו?! אין תחליף לרושם ראשוני. אנו נעזור לכם לעשות את הרושם הראשוני הזה בצורה מושלמת. כי אתם לא יכולים לגשת לפתוח עסק רק על סמך זה שיש לכם כמה חלומות שממתינים להגשמה. 

אני רוצה פגישה עם המומחים של המפתח לליווי והקמת עסקים.