המדריך המלא לפתיחת מכבסה בישראל

נתחיל בזה שכדי להקים מכבסה צריך הרבה כסף. הציוד הוא יקר וגם עלויות הצוות המטפל בכביסה הינן גבוהות. כאן נלמד יחד איך אפשר להקים מכבסה ומהם השלבים אותם תצטרכו לעבור עד להקמת העסק שלכם. 

מה מאפיין את שוק המכבסות הישראלי? 

כיום ישנם יותר מחמש מאות עסקי מכבסה בישראל. חלק מבעלי העסקים הללו הם זכיינים, חלקם עובדים באופן פרטי ויש גם את המכבסות הפועלות בבתי חולים, בתי מלון ועוד. 

המכבסות שאתם מכירים הן מכבסות שכונתיות, והן מציעות שירותים של ניקוי יבש תוך מענה לצרכים מיוחדים של אריגים רגישים. לא תמיד הלקוחות הם אנשים המחזיקים ברשותם בגדי יוקרה. הם יכולים להיות סטודנטים המתגוררים ביחידות שמעדיפים לתת את הכביסה שלכם לטיפולה המסור של המכבסה הקרובה.

מכבסה

לא תמיד יחידות היחיד המוצעות בשוק מציעות כחלק ממפרט הדירה גם מכונת כביסה. אבל חשוב מאוד שתדעו כי יש גם מכבסות שהן בשירות עצמי. 

הקמת עסק של מכבסה הינו סיפור יקר במיוחד. ולכן, כדאי שתמשיכו לקרוא בעיון את הכתבה הבאה. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

כמה כסף תצטרכו להשקיע בהקמת מכבסה? 

כאשר מדובר במכבסה רק על הציוד אתם עלולים לשלם עשרות אלפי שקלים ואף יותר מכך. יחד עם זאת קחו בחשבון שהציוד הינו גדול ותופס מקום רב. ולכן, באופן אוטומטי גם מחירי השכירות אותם תצטרכו לשלם יהיו גבוהים מאוד. כדאי מאוד לעצב את שטח המכונות בחכמה כך שהן לא תתפוסנה שטח גדול מידי ואתם תוכלו להסתפק בשטח קטן ככל הניתן. 

שימו לב שאם בכל הקמת עסק עלויות החשמל הינן רק עוד סעיף קטן ברשימת ההוצאות, הרי שכאשר מדובר במכבסה הוצאת החשמל היא משמעותית ביותר ועלולה להיות יקרה מאוד. קחו בחשבון שכל תקלה של מכונה עלולה לעלות לכם הרבה כסף. בקיצור, גם אם שמעתם שעושים מזה הרבה כסף, כדאי מאוד שתבינו היטב לקראת מה אתם הולכים. ולמה אנחנו מדגישים את זה? כי ככל שההשקעה גדולה יותר כך יש צורך רב יותר בהקטנת הסיכונים על ידי הכנת תוכנית עסקית שתלווה אתכם לכל אורך התהליך של הקמת העסק שלכם. 

אם אתם רוצים להקטין את עלויות התיקונים של המכונות שלכם (ואל תנסו להשלות את עצמכם שמכונות לא מתקלקלות…) הרי שאם תלכו לכמה שיעורים פרטיים ותשלימו את כל מה שצריך לדעת כדי להתמודד מול מרד של מכונה שהחליטה לשבות לכם באמצע יום עבודה, הרי שההוצאה עשויה להיות לכם חסכונית במיוחד, גם אם לא תדעו להתמודד מול כל תקלה הרי שלאט לאט תרכשו מיומנות בתחום. 

רשימת ההוצאות שלכם:

 • תשלומי שכירות- עלות השכירות שלכם עלולה להיות יקרה מאוד. בין 5,500 ל- 17,000 שקלים. להזכירכם, מכבסה צריכה שטח גדול יותר מכל חנות ממוצעת.
 • עיצוב ושיפוץ הנכס- חשוב שתבינו כי ישנם עסקם שסעיף זה הינו חלק מהמטלות בדרך לפתיחת העסק אבל כאשר מדובר במכבסה, זה שונה במקצת. אנשים לא מחפשים מכבסה לפי היופי של המקום אלא, לפי השירות וטיב הכיבוס. ולכן, גם אם אתם מחליטים לחסוך את ההוצאה של ה-25 אלף ש"ח זה בסדר גמור.
 • ציוד- כפי שהסברנו ההוצאה הגדולה ביותר היא על רכישת הציוד. מודבר בעלות של מינימום 75,000 ש"ח.
 • פרסום ומיתוג- אם אנשים לא מכירים אתכם, הם לא ידעו להגיע אליכם. לכן, קחו בחשבון כי על פירסום תצטרכו לשלם 30,000 ש"ח בשנה.

אם כך יוצא שההוצאות הראשונות של העסק שלכם עומדות על לפחות 210,00 ש"ח לשנה. 

מהם השלבים לפתיחת העסק שלכם? 

 1. אפיון העסק- קודם כל חשוב מאוד שתגדירו את העסק שלכם. איך מגדירים? קהל יעד, סוגי שירותים ועוד. 
 2. תכנית עסקית חובה! כדי להקים עסק כל כך יקר חייבים לכסות את עצמכם עם תוכנית עסקית. הקליקו כאן למומחים שלנו שילוו אתכם בבניית התוכנית העסקית שלכם. 
 3. הרשמה ברשויות המיסוי– כדי שגם המדינה תוכל לאכול יחד אתכם מהעוגה, אתם צריכים להירשם למע"מ, ביטוח לאומי, מס הכנסה ועוד. כמובן שקודם כל חשוב מאוד שתירשמו אצל מנהל חשבונות שיעשה עבורכם את כל העבודה הזו. 
 4. הגדרת כללים לגבי כללי העובדה- כלומר, על מה יש אחריות, על מה אין. מה עושים במקרה של נזק אצל לקוח ועוד. 
 5. רישיון- כדי לפתוח מכבסה צריך רישיון מתאים. 
 6. גיוס עובדים- גם אם אתם מתכננים "לשרוץ" במכבסה, אין ספק שתצטרכו עזרה של עובד אחד אם לא שניים. 
 7. התמקמות גיאוגרפית- זה חלק מאוד דומיננטי בפתיחת העסק שלכם. שימו לב למקמו במקום נראה לעין ובסמוך למקומות בהם עוברים אנשים. חוץ מכל זה, וודאו שיש חניה במקום. כך שגם אם יחפצו לבוא אליכם מרחוק זה יהיה ריאלי. 
 8. אם יש צורך בשיפוץ. אחרי שבחרתם את המקום התחילו מיד לעבוד על עיצוב יחד עם אדריכל מקצועי. 
 9. רכישת הציוד והתחלת התפעול- לא היינו ממליצים לכם להדליק את המכונות לראשונה על בגדי הלקוחות. 
 10. ספקים- קודם תצטרכו ליצור מגעים עם ספקי המכונות אותם עליכם לרכוש לצורך הפעלת המכבסה אך בנוסף לכך יש צורך בחומרים תפעוליים על בסיס קבוע. 
 11. פרסום- השלב האחרון לפני בוא זרם הלקוחות הראשוני. בהצלחה. 

מהי רשימת הציוד אותה עליכם לרכוש למכבסה? 

נתחיל ברשימת הציוד עליה מתבססת המכבסה שלכם. מכונות כביסה, דודי חימום, מייבשי כביסה, מגהצים, עמדת גיהוץ נגישה ונוחה, שקיות כדי לארגן את הבגדים ללקוחות שלכם, כמובן שכדאי מאוד שהשקיות יהיו ממותגות, מדפים לארגון החנות שלכם, דלפק וקופה רושמת, כמובן שיחד עם הקופה הרושמת יש צורך במכשיר לסליקת כרטיס אשראי. ואל תשכחו את חומרי הכביסה שכוללים תכשירים שונים… מה שמנינו עד כאן נכלל בציוד המינימלי ביותר. כמובן שיחד עם בוא הרווחים תוכלו לאפשר לעצמכם להגדיל את ההוצאות שלכם ולהוסיף למלאי גם מסוע בגדים חשמלי ועוד שכלולים שיקלו עליכם את ההתנהלות בחנות שלכם. 

כפי שכבר הרחבנו, הכל הכל הכל מושך המון חשמל, לכן במהלך עוד לפני שאתם אוחזים בשלב רכישת הציוד כדאי מאוד שתעשו סקר שוק אילו מכונות מושכות חשמל רב ואילו חסכוניות יותר, זה יכול להיות מבחינתכם הדבר שיגדיל לכם את הרווחים החודשיים.  

דבר נוסף, ממש כמו שכאשר אתם קונים הביתה אתם מבררים חזק על מכונת הכביסה אצל כמה משתמשים מרוצים ולא מסתפקים בעדות של משתמש אחד גם כעת כדאי מאוד שתעשו סקר שוק מעמיק כי עבודה קשה היום עשויה לחסוך לכם הרבה עוגמות נפש בעתיד. 

יכול להיות שתצטרכו לשנות את מערכת החשמל של החנות אותה אתם משכירים. כי אם החיבור הוא תלת פאזי או חד פאזי זה משנה לחיבור שיש על הקיר ויכול מאוד להיות שגם בלי כל קשר לחיבורים שיש על הקירות, תרצו להגדיל את כוח החשמל כדי שלא יהיה לכם סיפורים של חשמל שמקצר לכם פעם ביומיים.  

נסו לבדוק את האפשרות של החלפת האנרגיה של המייבשים שלכם מחשמל לגז. כך תחסכו גם המון אנרגיה של מוצרי החשמל ויחד עם זה הרבה כסף. יכול מאוד להיות שגם תצטרכו להתקין מנדף, כדי להוריד את רמת החנק בחדר. 

לסיכום,

אפשר לפתוח מכבסה בימינו, מקצוע עתיק יומין זה חוזר לעולמינו יותר ויותר. אם פעם יכלתם למצוא כובס שכל מה שהיה לו זה כוח, פיילה וגיגית. הרי שהיום כדי להפעיל מכבסה שמשמנת לקוחות צריך קצת יותר מזה… 

אני רוצה לפתוח מכבסה אבל אני רוצה שמומחים יעשו לי את העבודה. 

אנו בחברת המפתח ללווי והקמת עסקים נשמח לתת לכם שירות אדיב ומקצועי. אצלינו תהנו מצוות מדהים וחם שילווה אתכם יחד עם בניית התוכנית העסקית שלכם, רק קדימה. עם מבט קדימה מתכננים עתיד טוב יותר, מרוויח ורגוע יותר. בהצלחה.