חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדריך המלא להקמת חברת שליחויות

תמיד חלמתם לפתוח חברת שליחויות? רוצים לעזור לאנשים להביא את הדברים שלהם לייעדם? מוזמנים להמשיך ללמוד יחד איתנו איך פותחים עסק של שירותי שליחים בארצנו הקטנטנה.

מה מאפיין את שוק השליחים הישראלי?

במקרה שאתם רוצים לפתוח עסק של שירותי שליחים, כנראה שהחלום הזה קיים בכם הרבה זמן. וזה גם סימן שיצא לכם לפגוש יותר מפעם אחת בשירות של משלוחן או של אחת מחברות המשלוחים הגדולות. כאשר אתם צריכים להעביר משהו באופן דחוף ממקום אחד למקום אחר, אין יותר טבעי מאשר להשתמש בשירות משלוחים. זה נוח, יעיל ולא יקר מאוד. אתם נהנים ממשלוח שמגיע אל יעדו תוך זמן קצר ואילו המשלוחן נהנה מפרנסה. 

חברת שליחויות

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

וודאי אתם מכירים את חברות המשלוחים הבין לאומיות. הן חברות עם הרבה כוח, הרבה משאבים והרבה כסף. בשביל לפתוח עסק שמוכר כל כך בקרב הציבור, עליכם להשקיע בפרסומים. אמינות הציבור בעסק שלכם, היא המפתח להצלחת עסק מעין זה.

כמו בכל ענף, גם בתחום השליחויות יש לכם אפשרויות בחירה. אם אתם פותחים חברה של משלוחים, זה לא אומר שאתם מעתיקים את השירותים שחברת שליחויות מתחרה עושה.כדי שזה אכן יהיה בכזה סדר גודל, עליכם לעשות את זה יותר טוב מטוב. 

אילו סוגי משלוחים קיימים? 

 • משלוחים בכל חלקי הארץ-

  -שירות זה יכלול שינוע של חבילות שונות ומסמכים מכל מקום לכל מקום. 
  -שירות משלוחים בתחום המשפטי.
  -שירות משלוחים לשינוע מכונות ומחשבים לחברות גדולות.
  -שירות שינוע חלקי חילוף בין מוסכי רכב שונים העובדים בשיתופי פעולה.
  -שליחות של מסמכים מקוריים לבעלי עסקים כמו גם למשרדי ממשלה.
  -שירות משלוחים בתחום הרפואה כמו העברת מבחנות דם ממעבדות למכונים, בתי חולים וכדו'.


את שירותי השירותים הללו מתמחרים לפי משקל ומספר החפצים המועברים. הדגש בפתיחת עסק כמו זה זה שמירה על זמינות, וייעול השירות על ידי העסקת שליחים רבים. כמובן שחובה לרכוש שירות באמצעותו מקבלים את התשובות לכל בקשה וקריאה.

 • שליחויות של דברים כבדים ברחבי הארץ-

  תחום זה של שליחויות כבר יותר מסובך מהתחום הקודם. כאן יש צורך להביא נהגים בעלי רישיון להובלת משא כבד. מתן השירות כולל שינוע של מזון בקירור, העברת מכולות מהנמל ומשדה התעופה לכל אזור אחר בארץ. כדי לרצות את הלקוחות שבדרך כלל לחוצים שהחבילה תגיע ליעדה בהקדם האפשרי, יש צורך במיקום קרוב לנמלי אשדוד וחיפה וכן לשדה התעופה.
 • קישור בין עסקים על ידי מערך שליחויות-

  ישנם עסקים בהם יש צורך בשירות משלוחים על בסיס יומי כמו מסעדות, חנויות שיש להם אתר לרכישה אונליין. גם בתי הדפוס נעזרים הרבה בשירות משלוחנים. כדי להצליח לפרוס את מתן השירותים שלהם בכל חלקי הארץ. ללקוחות זה יתרון מאוד גדול למצוא מישהו שמוכן להתחייב לעשות להם את השירות באופן קבוע, כך שלא יהיה צורך בכל פעם מחדש לתת הסבר על החבילה, על החשיבות ועל היעד. זה יוצא שהמשלוחן עובד אצל הלקוחות שלו ומפתח איתם קשרי ידידות. 

לפני מספר שנים נערך סקר שהראה שבשנת 2018, 300 עסקי שליחויות נתנו את השירותים שלהם. רוב העסקים היו ממוקמים באזור המרכז. כדי למשוך אליכם את הלקוחות תצטרכו להיות יצירתיים. אבל דבר נוסף חשוב שתדעו, בגלל התחרות הגדולה שקיימת בשוק השליחים בישראל, אין כל כך דרך להעלות את המחירים. לכן, אם אתם בונים על זה שאתם תקחו יקר, קחו בחשבון שהלקוחות לא יפנו אליכם אלא אל הזולים יותר. כי הם לא קונים פה מוצר מסוים אלא שירות. 

אם אתם רוצים למקסם את מספר הלקוחות שלכם, אתם צריכים עוד לפני שאתם פותחים את העסק שלכם, לעשות סקר שוק, לברר על כל אחת מחברות השליחויות הקיימות, לראות מה יש לכל אחת מהן להציע ללקוחות שלה. אחרי שאתם יודעים כל כך הרבה, יהיה לכם קל יותר להבין במה אתם יכולים להתבלט על פני אחרים. יש לכם אופציה גם לצמצם את סוג המשלוחים אותם אתם עושים כך שיותר לקוחות שצריכים דווקא את התחום הזה, יעדיפו אתכם על פני אחרים שנותנים מגוון שירותים. 

כמה צריך להשקיע בהקמת חברת שליחויות? 

כמו שאתם מבינים, החברה שלכם בנויה על המשלוחנים שיצאו בסופו של דבר לתת את השירותים ללקוחות. לכן, מאוד חשוב קודם כל למצוא את האנשים שיעבדו לצדכם וישרתו את הלקוחות שלכם. אחר כך תעברו לשלב של מיתוג העסק שלכם והפיכתו לדבר מוכר יותר. אבל חשוב מאוד שתדעו שתצטרכו להשקיע גם כסף באיפיון העסק. כי אתם יכולים לבנות לעצכמכם שם של חברה יוקרתית שעושה רק שליחויות עם דרגת סודיות מובטחת, ואתם יכולים לבנות לעצמכם שם של חברה שנותנת כל שירות לכל מי שירצה, משהו יותר חפיף. אבל ההוצאה הגדולה ביותר שתעמוד לכם על הפרק, זה רכישת כלי הרכב לצורך הכי טכני של העבודה. 

מהן העלויות בהקמת חברת שליחויות?

 • שכירות-
  לעסק מעין זה יש צורך בשכירות קטנה. לכן, גובה העלויות לא יעבור את ה- 3,000 שקלים. אבל קחו בחשבון שאתם יכולים לשלם אף מחצית מהסכום שנקבנו.
 • הוצאות שוטפות-
  ארנונה, מים וחשמל. תצטרכו להוציא כסף על עלויות עסקיות כמו רואה חשבון, רכישת ביטוחים נדרשים, תוכנות לסנכרון העבודה וכדו'. עלויות אלה יכולות להגיע ל- 90,000 ש"ח.
 • שיפוץ-
  לא חובה לשפץ מקום בו הלקוחות לא מבקרים. אבל עדיין חובה למתג את המשרד שלכם בלוגו שלכם. ולכן, קחו בחשבון בסעיף זה, עלויות של תדפיסים ומדבקות קיר, 5,000 ש"ח.
 • רכישת כלי רכב-
  מדובר בהוצאה גדולה. מתחילים עם לפחות שישה כלי רכב שעומדים לשירותכם. כל אחד מהקטנועים יעלה לכם 15 אלף ש"ח, ויחד זה יכול להגיע ל 90,000 ש"ח.
 • העסקת עובדים-
  שכר חודשי ממוצע אותו תצטרכו לשלם הינו 8,000 ש"ח. בנוסף לזה תשלמו  תשלום יומי אותו משלמים למשלוחנים על סך 400 ש"ח.
 • ביטוחים-
  כדי לבטח את כלי הרכב שלכם תצטרכו לשלם לפחות 5,000 ש"ח. 

לסיכום,

סך ההוצאות של פתיחת חברת שליחויות בארץ יגיע ל 186,000 אלף ש"ח לשנה ראשונה. 

מי הם הספקים איתם תצטרכו לעבוד? 

את האמת שבתחום המשלוחים לא תצטרכו הרבה לעבוד עם ספקים אלא, את מירב האנרגיות שלכם תשקיעו בהנגשת השירות שלכם ללקוחות בצורה המהירה והטובה ביותר. אסור לכם להתחיל את העסק הזה כשאתם לחוצים בכסף. כי בהתחלה לא יהיו הרבה לקוחות, אבל עם שירות שאתם תעניקו להם. לקוח מביא לקוח, זו הדרך הטובה ביותר לגדול ולהגדיל הכנסות. כמובן שאתם יכולים להגיד לעובדי שלכם כי אחרי שהחברה תוכיח את עצמה, תתחילו לתת להם בונוסים על לקוחות שהמליצו על השירות הזה. 

מה שכן, תצטרכו לרכוש פוליסות ביטוח כדי לבטח את העובדים שלכם. אם בכל מקום אחר מבטחים את העובדים, קל וחומר שצריך ביטוח כשנוסעים על הכביש. 

מה הם השלבים לפתיחת חברת משלוחים? 

השלבים שאנו מציגים כאן לפניכם הם השלבים הבסיסים אותם אתם חייבים לעבור, אבל ברור שהם לא מדורגים דווקא על פי סדרי עדיפויות וכו'. 

 • התאגדות- כדי שהעסק שלכם יהיה בתקן. אתם צריכים לפתוח אותו אצל רשויות המס, ביטוח לאומי, מס הכנסה ומע"מ. כמובן שאתם צריכים להיעזר ברואה חשבון שיעשה לכם את העבודה הזו. שימו לב, בחברות שליחויות רבות העובדים אינם שכירים אלא פרילנסרים.

   

 • התמקמות- תעדיפו את אזור המגורים שלכם. אבל כמובן שאם אתם גרים באזור בו ממוצע הכנסות האוכלוסיה הוא נמוך, אזי מסתבר שיהיה לחברה שלכם פחות סיכויים לגדול ולהרוויח. כדי שיהיה לכם לקוחות אתם צריכים להגיע לקהל יעד שמפרגן לעצמו לקחת שירות משלוחנים על כל צעד ושעל.

   

 • מחירון- אתם לא מחכים לטלפון הראשון של לקוח ודופקים לו מחיר בלי חשבון! חשוב מאוד שתכינו מחירון מפורט כמה שיותר. אל תפריזו במחיר, כי בשליחויות אנשים תמיד יעדיפו את הזול.

   

 • גיוס עובדים- תצטרכו עוד עובדים כדי לתת מענה לשירותים הנדרשים.

   

 • פרסום- עסק כמו זה שלכם חייב לפרסם על בסיס קבוע כדי להיכנס עמוק יותר ויותר לתודעת הציבור. הפרסומות לא חייבות להיות דווקא בעלונים או באינטרנט. אתם יכולים להכין מגנטים עם פרטי העסק שלכם ולהפיץ על כמה שיותר אזורים בעיר שלכם ובערי הסביבה.

   

 • הקמת אתר אינטרנט- כדי לתת לעסק שלכם את הפלומבה הרצינית כעסק שליחויות מצליח, אתם חייבים להציע ללקוחות שלכם להיכנס לאתר האינטרנט שלכם כך אתם מראים לו שאתם גוף מכובד שמכבד את עצמו ואת הלקוחות שלו.

האם יש סיכונים בפתיחת עסק מסוג זה? 

 • אם חבילה של לקוח ניזוקה, אכלתם אותה. זה עלול לעלות לכם הרבה כסף. 
 • אופציה של שינויים במחירים אותם אתם גובים מהלקוחות. 
 • מערך היחסים שלכם עם העובדים שלכם חייבת להיות תקינה, אחרת זה עלול להיות לכם מוקש לא נעים ולקוחות יחושו בחוסר הסנכרון שלכם. 

הציוד שעליכם לרכוש

כלי רכב שישרתו את העובדים שלכם לביצוע המשימות שיוטלו עליהם. ציוד משרדי מינימלי. כמו שולחנות, כיסאות, מחשבים, מדפסות, כלי כתיבה מכונת צילום ועוד. 

לסיכום,

פתיחת עסק של שליחויות היא לא דבר מסובך במיוחד. ההשקעה שלכם לא אמורה להיות גדולה במיוחד. נכון שזו לא הוצאה קטנה כלל וכלל אבל ביחס להוצאות של פתיחת עסק אחר, היא נחשבת להוצאה ממש מינימלית. 

רוצים להקים עסק אבל אין לכם את המימון הדרוש? לא יודעים להכין תוכנית עסקית? אנו בחרת המפתח להקמת עסקים נשמח לעזור לכם להגשים את החלום שלכם. אנו ניקח אתכם יד ביד בכל אחד משלבי פתיחת העסק שלכם כדי שאתם תצאו הכי מרוצים שיש עם עסק טוב ביד. אצלינו תהנו ממגוון רחב של שירותים בתחום הפיננסי. הקליקו כאן לתזמון הפגישה שלכם. 

בהצלחה.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

איך בונים תוכנית עסקית לחברת שליחויות?

חברת שליחויות היא עסק המספק שירותי משלוחים לחבילות ופריטים אחרים ממקום אחד למשנהו. החברה מפעילה רשת של אנשי משלוח עם כלי רכב המיועדים להובלת פריטים במהירות ובבטחה ליעדם.

חברות שליחים מסוימות מתמחות בסוגים ספציפיים של פריטים, כגון ציוד רפואי או מסמכים משפטיים, בעוד שאחרות מציעות שירותי משלוח כלליים.

עם עליית הקניות המקוונות, חברות שליחויות הפכו לחלק חיוני מתעשיית הלוגיסטיקה ושרשרת האספקה, מה שמקל על התנועה של סחורות ושירותים ברחבי הארץ.

תוכנית עסקית לחברת שליחויות

תקציר מנהלים: תיאור קצר של חברת השליחויות שלכם, כולל מטרות, קהל יעד ויתרונות תחרותיים.

 

תיאור חברה: ספקו תיאור מפורט יותר על חברת השליחויות שלכם, כולל מבנה העסק, הבעלות וצוות הניהול שלכם.

 

ניתוח שוק: ערכו ניתוח יסודי על תעשיית השליחויות, כולל גודל שוק, מגמות צמיחה ותחרות. חקרו לקוחות פוטנציאליים ואת הצרכים הספציפיים שיש להם עבור שירותי שליחויות.

 

שירותים ותמחור: תארו את שירותי השליחויות הספציפיים שתציעו, ואסטרטגיות תמחור תחרותיות שימשכו לקוחות וישמרו עליהם.

 

אסטרטגיית שיווק ומכירות: תארו כיצד אתם מתכננים לשווק ולקדם את שירותי השליחויות שלכם, כולל פרסום, מדיה חברתית ושותפויות אסטרטגיות. 

 

תפעול: תארו את הפעילות השוטפת של חברת השליחויות שלכם, כולל לוגיסטיקה, שירות לקוחות ובקרת איכות. תבנו תוכנית להעסקת עובדים והכשרתם כדי להבטיח שירות איכותי.

 

תחזיות פיננסיות: תכינו תחזיות פיננסיות עבור חברת השליחויות שלכם, כולל עלויות הפעלה, הכנסות, הוצאות ורווחים. זיהוי מקורות מימון פוטנציאליים ופיתוח תוכנית לניהול תזרים מזומנים וסיכון פיננסי.

 

ניהול סיכונים: זיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לניהול. שקלו סיכונים הקשורים לתחבורה, אבטחה וציות לתקנות וסיכונים משפטיים אחרים.

 

צמיחה עתידית: תארו את התוכניות שלכם לעתיד החברה, כולל הרחבת שירותים, כניסה לשווקים חדשים ורכישת לקוחות חדשים.


סיכום: סכמו את התוכנית העסקית שלכם וחזרו על המטרות שלכם עבור חברת השליחויות שלכם. הדגישו את הערך הייחודי שאתם מציעים ואת היתרונות שהלקוחות יכולים לצפות מהשירותים שלכם.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

דוגמא לתוכנית עסקית לחברת שליחויות

תקציר מנהלים

חברתינו היא חברת שליחויות חדשה שנמצאת בעיר [שם העיר] ומטרתה לספק שירותי משלוח מהירים ואמינים לעסקים ולאנשים פרטיים. המשימה שלנו היא לספק שירותי משלוחים באיכות גבוהה ובמחירים תחרותיים תוך מתן עדיפות לשביעות רצון הלקוחות. קהל היעד שלנו כולל עסקים ואנשים פרטיים הדורשים אספקה בזמן וסחורות מאובטחות, מסמכים, חנויות מזון ועוד.

 

תיאור חברה

החברה בבעלות [שם הבעלים]. הוא ישמש כמנכ"ל וינהל את התפעול השוטף של החברה, ונגייס מנהל כספים. לצוות ההנהלה שלנו ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתעשיית השליחויות, ואנו מחויבים לספק שירות יוצא דופן ללקוחותינו.

 

ניתוח שוק

תעשיית השליחויות היא תעשייה שצומחת במהירות, שוק היעד שלנו כולל עסקים ואנשים פרטיים הזקוקים לשירותי שליחויות מהירים ואמינים.

 

שירותים ותמחור

אנו נציע מגוון שירותי שליחויות ואסטרטגיית התמחור שלנו תהיה תחרותית.

 

אסטרטגיית שיווק ומכירות

נשתמש במגוון אסטרטגיות שיווק כדי למשוך לקוחות ולשמר אותם, כולל פרסום מקוון, מדיה חברתית ושותפויות אסטרטגיות עם עסקים למשל מסעדות.

 

פעולות

שירותי השליחויות שלנו יעבדו מראשון עד חמישי ומענה טלפוני עד השעות הקטנות של הלילה. צוות שירות הלקוחות שלנו יהיה זמין כדי לסייע בבירורים ולעקוב אחר משלוחים. אנו נכשיר אנשי משלוחים אמינים ונשתמש בתוכנות לניהול לוגיסטיקה.

 

תחזיות פיננסיות

צפי רווח ועלויות משתנה מעסק לעסק.

 

ניהול סיכונים

זיהינו סיכונים פוטנציאליים, כולל סיכוני תחבורה, סיכוני אבטחה וסיכוני עמידה בתקנים ונפתח אסטרטגיות לניהול סיכונים אלו.

 

צמיחה עתידית

המטרה שלנו היא להרחיב את שירותי השליחויות שלנו לערים ואזורים אחרים ונבנה שותפויות אסטרטגיות, הבאת לקוחות חדשים ועוד.

 

סיכום

אנו מחויבים לספק שירותי שליחויות איכותיים לעסקים ולאנשים פרטיים בעיר [שם העיר] ומחוצה לה. עם צוות ההנהלה המנוסה שלנו, התמחור התחרותי וההתמקדות בשביעות רצון הלקוחות, אנו בטוחים ביכולתנו להשיג את מטרותינו ולהפוך לחברת שליחויות מובילה בענף.

פניה מהירה: