המדריך המלא לגיוס וניהול עובדים בעסקים קטנים ובינוניים

אם אתם מכירים בעל עסק עצמאי או שאולי אתם בעצמכם כאלה, וודאי אתם מבינים למה צריך מדריך כזה… משום מה קיימים קשיים רבים בניהול עובדים דווקא בעסקים הקטנים בהם המעסיק מכיר באופן אישי את עובדיו. ומה שמעניין זה, ככל שעסק קטן יותר כך קשה לו יותר, על פי נתונים סטטיסטיים. 

מה מאפיין את בעיית העסקים הקטנים? 

הבעיה היא בהתנהלות מול עובדים וכן בגיוס העובדים עצמם. הבעיה אינה מופיעה דווקא בעסקים של הובלות, מלצרות וכדומה אלא גם בעבודות בהם העובדים הם בעלי תואר ומלבישים צווארון לבן. הנתונים על פי המרכז הסטטיסטי מראים כי הנושא נמצא בדרדור קבוע. כלומר המצב אינו משתפר ואף להיפך. 

את הנתונים היותר מדויקים לא תמצאו במרכז הסטטיסטי אלא, דווקא דרך הכרה עם עמך ישראל. דברו עם בעל עסק ותשאלו אותו בעצמכם, איך זה לנהל עסק כאשר יש לך רק ארבע עובדים? קלי קלות, לא?! הוא כנראה עתיד לשפד אתכם במבטו על חוסר ההתמצאות שלכם. כי לנהל עסק עם 100 עובדים קל יותר מניהול עסק עם חמישה עובדים. 

גיוס-ניהול-עובדים

בעוד העסק גדול, הוא מנהל מערך שלם של עובדים ויש את האחראי לשיבוץ העובדים במשמרות שלהם ויש את האחראי לפיתוח העסק. בעסק עצמאי קטן, כל אחד מהעובדים הוא כל כך משמעותי כך שאם יום אחד, שניים מהם לא מרגישים טוב ונותרתם עם עוד שתיים שיעמדו לשירותכם ולשירות הלקוחות שלכם, הרי שאתם בברוך רציני ואתם נאבקים עם המציאות הזו בכל יום מחדש. אפשר לומר כי עסק עצמאי קטן, תלותי בעובדים שלו הרבה יותר מאשר עסק גדול בו יש המון שיודעים את המלאכה. 

מה עושים כדי להיפטר מחוסר בעובדים? 

כנסו לחנות מתנות בימים של לחץ. מכירים את הלחץ הזה שכל לקוח רוצה שיענו לו רק על שאלה קטנה של מחיר ורק עיצוב קטן של מתנה? בעל החנות נראה לכם שליו ורגוע. נותן את השירות בנדיבות לכל אחד שרק מבקש. אבל בתוך תוכו הוא כולו פקעת עצבים על העובד השלישי שהבריז היום מסיבות מוצדקות או לא מסיבות מוצדקות… צריך להיות בנוי ללחץ הזה. או שיש לכם תמיד עובדים נוספים שיכולים לעזור לכם בימים בהם אתם תקועים. הרבה פעמים אפילו בני נוער שאוהבים לחסוך לעצמם כסף יכולים לרצות להיות לכם לעזר בימים של לחץ בהם לפתע נודעתם כי אחד או שתיים מן העובדים המעטים שלכם לא מגיע. 

למה זו המציאות? הרי גם לפני חמישים שנה היו עסקים קטנים? 

מכירים את המושג הזה ששמו הוא מוסר עבודה? זה אחד המושגים שהיו קיימים בעבר ואינם קיימים היום. כלומר, הם קיימים היום אבל מי שיש לו מוסר עבודה, הוא עובד יוצא דופן בעל מוסר עבודה… בעבר אנשים היו רגועים יותר עם פחות גירויים יום יומיים, מה שאומר שלא הייתה להם אף סיבה ללכת לישון מאוחר ולא להצליח לקום ביום שלמחרת. ואילו היום, כל היום יש מסיבות ויש מפגשים… המבוגרים לא זכו לחוות זאת כאשר היו בני גילם. מוסר העבודה בדורנו טעון שיפור. 

בקיצור, כאשר אתם אתם לוקחים עובד צעיר קחו בחשבון שהוא לא בעל אותה אחריות שהייתם מצפים ממנו. ואם כן יש לכם עובד עם אחריות גבוהה למקום עבודתו, אז דעו שהוא מהנדירים וקשה למצוא היום עובדים כאלה, על זה בדיוק התכוונו כאשר הזכרנו למעלה את הנושא של גיוס עובדים, כי ברגע שאתם מפרסמים דרושים, מייד אמורה להיות לכם היענות אבל, זה שיש היענות, זה לא אומר שנפטרתם מבעיית תחזוקת העובדים השוטפת. 

בימינו, נדיר למצוא את הצעירים אצלם העובדה היא מקום ראשון. אם פעם סיבת הברזה מהעבודה הייתה צריכה להיות 40 מעלות חום, הרי שהיום גם קצת ירידה במצב רוח זה כבר סיבה הכי הגיונית להחסיר יום עבודה. זו הצרה של כל בעלי העסקים הקטנים שאין להם דרך לאכוף את העובדים שלהם לעשות כדברם. כל עוד בעל עסק משלם לעובד שלו שכר מינימום, אין לו דרך לאיים על עובד שלא עומד בדרישות שלו.  

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

קשה להשאיר עובד שיעבוד אצלכם הרבה זמן

כיום קיימות חברות ענק המתמודדות מול הבעיה הגדולה שקיימת בשוק העבודה, עובדים מתנדפים להם בזה אחרי זה. למרות שמבחינתכם אתם לא מבינים למה העובד לא מרוצה, כל אחד מן העובדים שלכם יש לו אישיות בפני עצמו, יש לו מטרות, יש לו יעדים. מסתבר כי העסק שלכם עם כל מעלותיו הגדולות לא מספק לעובד את כל הדרישות שלו ממקום העבודה שלו. כך שאין לכם דרך לוודא שהעובד שלכם יישאר אתכם לאורך ימים ושנים. זה מה שנקרא הקרב על העובד. כל מקום עבודה היה עושה הכל כדי להשאיר את העובדים שלו כמה שיותר זמן בתוך העסק. כי אין כמו עובדים שצברו ניסיון ומכירים את נבכי העסק שלכם. הדבר הכואב הוא שבפועל, מקומות העבודה הקיימים היום לא עושים מספיק כדי שהעובדים ישארו אצלם. ולכן, עובדים מחפשים דברים אחרים, יותר כסף, פחות שעות, אווירה טובה ועוד ועוד. 

לסיכום, 

אם יש לכם עסק, אז נכון שאתם הבוסים, אבל אפשר לומר שאתם עובדים אצל העובדים שלכם. כן כן. אל תחשבו שמדובר כאן בחגיגת השנה, כי להחזיק עסק עצמאי ולהעסיק עובדים זו עבודה לא פשוטה בכלל. 

הכירו את החברה שתעזור לכם בכל זה. אנו במפתח ללווי והקמת עסקים נשמח להעניק לכם שירות אדיב ומקצועי. השירות שלנו כולל ליווי בהקמת העסק, מימון אשראי, הדרכה וליווי צמוד לכל אחד משלבי העסק שלכם. הקליקו כדי לתזמן לעצמכם את הפגישה שתעשה לכם סדר.