המדריך המלא לביטוח תכולה לעסק שלכם

אחד הדברים היותר מקובלים שכל זוג עושה מיד אחרי החתונה, זה ביטוח תכולת דירה. יש לכם אפשרות לשלם מחיר זעום מדי חודש ואתם מבוטחים. אם נאבד לכם תכשיט או כל חפץ יקר אחר, אתם מקבלים החזר מלא עליו. ואם במשפחות ובמשקי הבית זה רלוונטי, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על עסק כאשר הרבה פעמים רוב ההשקעה בעסק היא בתכולה עצמה.

מה צריכה לכלול פוליסת ביטוח לתכולת העסק? 

  • מאחר ופעמים רבות יכולה לעמוד סחורה מחוץ לחנות, חשוב מאוד לכלול בפוליסה זו גם כיסוי לתכולה העומדת מפעם לפעם מחוץ לשטח החנות.
  • יש אפשרות להכניס למפרט הביטוחי גם כיסוי על רכוש השייך לאחרים הנמצא מפעם לפעם בחנות. אם אתם חנות המספקת שירות תיקונים כחלק משירות הלקוחות שלה, הרי אתם חייבים לקחת בחשבון גם את הסעיף הזה. 
ביטוח תכולה לעסק
  • אם יש לכם מכשירים יקרים, ציוד לצורכי העבודה, וכן כל השקעה שיש לכם בחנות. 
  • התכולה עצמה העומדת על המדפים. וכן בכספות (אם יש לכם כאלה). 
  • כל האביזרים הנלווים הקיימים גם בבית. ארונות, שטיחים, שולחנות, כיסאות ועוד. 

שימו לב,

  • אם יש לכם סחורה הנמצאת בחו"ל, עליכם מוטלת החובה לבקש להוסיף את האפשרות לכיסוי הזו מחברת הביטוח. למרות שחברת הביטוח שמחה על כל אופציה נוספת שאתם מנצלים, היא לא אמורה לזכור לשאול אתכם את כל הפרטים הללו ולכן העול הוא עליכם. 
  • יש אפשרות לרכוש פוליסת ביטוח "מקיף" ופוליסת ביטוח "כל הסיכונים". בעוד שההבדלים במחירים הם לא מהותיים במיוחד, הרי שהיקף הכיסוי הוא ללא היכר. לכן, השתדלו לקחת דווקא את כל הסיכונים כדי שגם אם יקרה מקרה לא צפוי, אתם תהיו מבוטחים ותקבלו החזר מלא על הנזק שלכם. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

משלמים לביטוח אבל רגועים

אם התשלום עבור ביטוח היה תשלום יקר מאוד, היה ניתן להבין את אלו שנמנעים מלבטח את התכולה שלהם. אבל, בפועל התשלום עבור ביטוח תכולה הוא לא יקר והוא נע בין עשרות למאות שקלים, כמובן שזה מדובר בעסק קטן. אבל עדיין זה נחשב לסכומים פעוטים לעומת הרווחה והביטחון שזה מספק לעמיתים. אנו ממליצים לכם עוד לפני שאתם מתחילים לעבוד בעסק, כבר לבטח בצורה הכי מקיפה שיש. זה שווה כל שקל גם אם כל החיים לא תממשו את הזכות שלכם לקבל החזר. 

מה זה ערך כינון?

כדי לדעת איך לתמחר לכם את עלות הביטוח שלכם, צריך לראות כמה שווה תכולת העסק שלכם. ערך הכינון זהו הערך של התכולה שלכם. איך בודקים ערך כינון? חברת הביטוח שולחת שמאי מטעמה, שבודק בשתי עיניו את התכולה ומעריך את השווי שלה על פי ידיעותיו ועל פי נתונים של המבוטח העתידי. לערך כינון שתי מטרות עיקריות. אחת, תמחור הביטוח החודשי שלכם, בפן החודשי. המטרה הנוספת היא לעת מימוש. כלומר, אם הייתה שריפה והתכולה הלכה לעולמה, הביטוח נותן החזר על פי ערך הכינון. לכן, חשוב מאוד שתיידעו שאתם מחדשים מכשיר יקר או כל דבר בעל ערך שלא היה ידוע לחברת הביטוח. 

אנו מאחלים לכם שלעולם לא תזדקקו לשירות זה ושאת כל הכסף שאתם משלמים תשלמו לריק. ברכה מוזרה למי שלא מבין על אנו מדברים. אנו מקווים שהנושא כבר ברור לכם ואין לכם שאלות שלא קיבלתם עליהם תשובות. 

על כל שאלה עסקית אנחנו כאן 

אם יש לכם שאלות, יש לכם את סטארטיפ. אנו בחברת המפתח ללווי והקמת עסקים מתמחים ביצירת תוכניות עסקיות התואמות את המטרות של בעלי העסק העתידיים. גם אם יש לכם עסק הפועל כבר מספר שנים ואפילו בהצלחה, אנו ממליצים לכם לתזמן לעצמכם פגישה שיכולה להפוך אתכם מבעלי עסק מצליח, לעסק מצליח יותר. הקליקו כאן לתיאום פגישה ללא עלות.