בעלי עסק? יש חדש בבנקים שנותנים לכם אשראי!

רוצים להתמקצע בצילום? לפני שאתם בוחרים קורס לצילום, חשוב להיות בטוחים שהקורס יענה על כל הדרישות שלכם. כאשר מדובר בקורסים פרונטליים זה די ברור שקיימות רמות שונות של קורסים אבל כשמדובר בקורסים פרונטליים, זה לא מספיק ברור. כעת נעבור יחד על הדברים החשובים אותם אתם מוכרחים לדעת לפני שאתם בוחרים קורס צלמים מקצועי. אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לבזבז זמן ואחר כך לגלות שהקורס לא היה מקצועי מספיק. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. 

מה קורה בשוק הישראלי? 

קיימת תחרות גדולה ביותר בשוק הישראלי. כל צלם מתחיל יש לו חלום להפוך להיות הצלם הגדול ביותר של המדינה. אבל בגלל שאי אפשר שיהיו כל כך הרבה צלמים גדולים יחד, יוצא שיש צלמים רבים שרבים על המקום שלהם בדרך להצלחה ולצלם המפורסם שהם שואפים להיות. 

איפה כדאי ללמוד צילום?

קורס צילום

כאשר בוחרים קורס מקצועי במכללה, אתם בעצם לוקחים בחשבון שלא תיקנו שם רק את הטכניקה של המצלמה אלא, גם הרבה תאוריה מעבר. אתם בעצם הולכים כמעט להתחתן עם המצלמה שלכם. לעומת זאת, הכשרה מקצועית מקנה לכם את מה שאתם צריכים כדי להוציא תמונות יפות ומקצועיות אבל היא לא תהפוך אתכם למאסטרים בתחום. חשוב לזכור שלא הכל זה עניין של לימודים. לכותב השורות יש היכרות אישית עם מוזיקאי בעל שם המעביר דיפלומה תלמידים רבים בעוד שהוא עצמו לא למד אף פעם קורס מוזיקה. אבל אפשר לומר שהוא מהנדירים. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה כדאי לשים לב לפני שבוחרים קורס ללימוד צילום?

נעבור יחד על מספר נקודות חשובות שאחרי שתעברו עליהן בעיון, ודאי תגיעו לכהחלטה איפה יש לכם רצון להשקיע את כוחכם, כספכם ומרצכם. 

 • מעלות- לבוחרים ללכת ללמוד קורס צלמים במכללה מסודרת, יהיה קל יותר להבטיח עתיד כלכלי. כי כאשר שומעים מקום עם שם, הרבה אנשים יעדיפו לקחת את השירותים שלכם. לא משנה שאחרי שיש לכם כבר שם, אף אחד לא מתעניין לראות את התעודה שלכם, ולכן, רק בהתחלה יש לזה השפעה מכרעת. אבל תבינו שאם לא תהיה לכם התחלה מוצלחת, גם ההמשך עתיד להיות קשה. אין מה לעשות, אנשים נוטים להאמין שרק אם יש לכם תואר ראשון אזי אתם שווים משהו… ולכן יש למקום לימודים מוכר מעלות רבות.

 • חסרונות- כדי להוציא תואר לצילום, יש צורך שנה שלמה לעבור מכינה לקראת קבלת התואר. זה דורש ללמוד מתמטיקה, אנגלית ועוד. הכל מבחנים ברמה הכי קשה. והכי הזוי הוא שאם אין לכם ראש טוב אבל יש לכם כישרון מטורף ככל שיהיה לצילום, לא יהיה לכם שום יתרון על כאלה שיש להם ראש חזק למתמטיקה.

  כאשר אתם משקיעים את כל כוחכם בשינון רשימות מילים ארוכות ובלתי נגמרות, חבר שלכם שבחר לעשות את הלימודים שלו בבית ספר כלשהוא לצילום. הוא כבר מתחיל להרוויח כסף על עבודות צילום שהוא עושה לאנשים תוך כדי צבירת סטאז'. ולכן, יש כאן מה שנקרא לכאן ולכאן. ברור שאם אתם מתכננים לעבוד כשכירים, אתם חייבים להחזיק תואר, אבל אם אתם מעוניינים לעבוד כעצמאיים, בדרך כלל הלקוחות שלכם לא יבקשו ממכם לראות קורות חיים… ולכן, כל עוד יש לכם את זה, בקטע של צילום, לא חייב שאתם צריכים לעבור את הלימודים הקשים כדי להוציא תואר.

  אבל אם אתם בוחרים ללמוד בבית ספר לצילום, אתם חייבים לעמוד על כך שהמורה יהיה מקצועי. כי כל המיומנות שלכם הולכת להתבסס על הלימודים נטו ולא על השם של הלימודים שלכם. שימו לב לכך.

 •  כיתת השיעורים צריכה להיות עם כמה שפחות תלמידים- כדי לשמוע הרצאות בהיסטוריה, כל שעליכם לעשות זה להיות מרוכזים. אין זה משנה כלל אם בהרצאה ישבו עשרים מאזינים או אלפיים מאזינים. אבל כאשר מדובר בקורס צילום, יש פה הרבה קטע טכני. ולכן, מאוד חשוב לשים לב שהשיעורים יהיו בעלי אופי הנותן יחס אישי לכל אחד מהתלמידים. כי אם יש לך שאלה לגבי המצלמה שאתה מחזיק ביד יהיה לך מאוד קשה להתנהל בצורה של כיתת המונים. יש פה מעלה גדולה מאוד לטובת הכיתה הקטנה ביותר.

   

 • כמות הזמן המוקדש ללימוד מחשבים- מי שכבר נמצא בתחום הצילום יודע שבעולם המודרני שלנו אין שום ערך לצלם שיודע לצלם אך לא יודע לערוך את התמונות שלו. כי כדי להגיע לרווחיות מקסימלית, אתם צריכים לדעת לעשות את שתיהן שווה בשווה. בעבר הרחוק מאוד, צלם היה צריך רק לדעת איך לכוון את העדשה, אבל בעולם של היום, עריכה זה חלק מהמיומנות של צלם מקצועי.

  אשר על כן, אם אתם מתלבטים בין שני קורסים שאחד נותן כחלק מסדרת השיעורים, לימודי מחשב וגרפיקה, ברור שיש עדיפות לקורס המציע גם לימודי מחשבים. אם יש לכם ידע נרחב במחשבים, יכול להיות שזה מיותר לכם. אבל אם לא, אין לכם שום אפשרות לוותר על זה.

   

 • יוקר הלימודים- אם אבא שלכם הוא איש עסקים מצליח שמוכן לממן את הלימודים היקרים ביותר העיקר שהכישרון שלכם יבוא לידי ניצול מקסימלי, אזי אין לכם שום בעיה עם בחירת הלימודים. אתם יכולים לבחור כל בית ספר שהוא על פי טעמכם. אבל אם אתם מוגבלים מבחינה כלכלית, זו ממש בעיה, כי בתי הספר היוקרתיים לצילום דורשים הון תמורת הלימודים אצלם. ולכן, רבים נמנעים מלצאת ללמוד את המקצוע הנחשק כל כך. מה אפשר לעשות אם כן? ישנם בתי ספר שכן מציעים את הלימודים שלהם לעמך ישראל, אבל כדי להיות בטוחים כי הלימודים האלו שווים משהו למרות המחיר הזול, אתם צריכים למצוא את בית הספר שיספק לכם הכשרה מקצועית מספקת, ויש כאלה. רק אתם צריכים לראות שאם אתם גרים בצפון, שזה לא יהיה בית ספר מהדרום וכו'.  

צריכים ליווי עסקי? 

אנו במפתח ללווי והקמת עסקים נשמח לעזור לכם להגיע לניהול מקסימלי של התקציבים העומדים לרשותכם. כי עם רצון טוב אתם יכולים להשיג כל מטרה העומדת מולכם. אנו נשמח להוכיח לכם שאתם יכולים להיות בעלי עסק צילום מצליח. זה לא משנה אם זה עסק המוכר מוצרים או עסק הנותן שירות, איתנו העסק שלכם יהיה עסק מרוויח.