"הכל בקליק"- עוברים מבנק אחד לבנק אחר בלחיצת כפתור

דוד: "אני עומד להעביר את חשבון הבנק שלי לבנק אחר". יונתן: "למה מה קרה?" דוד: "נשבר לי מהשירות של הבנק הזה. שמעתי שבבנק מזרחי יש שירות פצצה ללקוחות חדשים שעובדים כשכירים וזה ממש מתאים לי" יונתן: "אתה יודע מה זה אומר? זה אומר שעכשיו אתה הולך להיות עסוק כל הזמן רק בנושא הזה כאילו שאתה משפץ את הבית שלך. זה מטורף. כל הזמן תצטרך להרים עוד טלפונים ולדאוג לשלוח עוד מסמכים ולשלם עוד עמלות עד שתצליח לבצע סופית את העברת החשבון שלך לבנק מזרחי". דוד: "יודע מה? בעצם לא כזה דחוף לי להעביר את חשבון הבנק שלי לבנק מזרחי"… 

 

כך זה היה נראה עד היום. מה הולך להיות בעוד חודש? המשיכו. 

 

רוצים לעבור בנק? אין לכם כוח לכל הבירוקרטיות שממתינות לכם בדרך למעבר? בעוד חודש עתיד להיכנס לחוק מיזם חדש שנקרא "מעבר בקליק". הווי אומר- נגמר הסיפור של תהליכים ארוכים ומעצבנים עד שמאשרים לכם לעבור. מה כן יהיה? מעבר בקליק. זה נשמע טוב.

אילו בירוקרטיות יש בדרך לסגירת חשבון ופתיחת חשבון בבנק אחר?

עד שלא תנסו להעביר את חשבון הבנק שלכם מבנק אחד לבנק אחר, לא תצליחו להבין עד כמה זה תהליך שאי אפשר לסיים איתו. מתחילים עם פתיחת החשבון בבנק החדש, ואז אוטומטית נסגר החשבון הישן באופן הרמטי אחרי תקופה ארוכה בה לא ביצעתם בו אף לא פעולה אחת. אחר כך מגיע אליכם הביתה מכתב שמספר שיש לכם עמלות שממתינות לתשלום בחשבון הבנק הקודם. אתם מנסים לשלם אותן אבל זה לא הולך. אתם פונים לחברת האשראי והיא מפנה אתכם לבנק שמפנה אתכם חזרה לחברת האשראי ורק אחרי שאתם מתעצבנים, רק אז מגיע השקט על קנו.

לבזבז שקל

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה עתיד להתשתנות בעתיד הקרוב בשוק הבנקאות? 

העתיד הקרוב המדובר הינו בעוד חודש בלבד. בעוד חודש יהיה ניתן לבצע העברת חשבון ממש כמו שעושים העברה של קובץ מתיקיה אחת לשניה. איך עושים את זה? לוחצים על העבר, לוחצים על התיקיה הנבחרת ולוחצים לאישור. זה מה שהולך להיות. זה רק היה משל. איך תעשו את זה בנמשל? בנמשל זה אפילו יותר פנטסטי אבל בשביל שיהיה לכם ברור מה אתם צריכים לעשות, נפרגן לכם כמה שורות הסבר. 

איך מחליפים בנק בעידן החדש?

עליכם להגיש בקשה באתר האינטרנט של הבנק החדש אליו אתם מעוניינים להעביר את חשבון הבנק שלכם. הבקשה היא פשוטה וכל מה שתצטרכו להזין למסמך זה את הפרטים של חשבון הבנק הקודם שלכם. שלב הבא זה שלב ההמתנה. תהליך העברת החשבון אמור לקחת לכם מקסימום עד שבעה ימי עבודה ולא יותר מכך. וזהו. יש לכם חשבון איפה שרק תבקשו. 

המעלה העיקרית היא שאתם לא צריכים לדבר עם שני הבנקים אלא רק עם אחד מהם. וגם אין לכם שום צורך לדבר עם חברת האשראי מכיוון שהיא תתאים את עצמה למיזם החדש שעתיד להיכנס בעוד חודש. כך שכל העמלות ייגבו ממכם על פי מה שתמלאו בטופס המקוון בו ביקשתם להעביר את חשבון הבנק שלכם לבנק החדש. 

איך עוברים בנק והתשלומים מהחשבון הקודם ממשיכים כסדרם? 

אם יש לכם צ'קים שנתתם על שם החשבון הקודם שלכם, אתם לא צריכים לרוץ ולהגיד להם שלא יפקידו את הצ'קים שלכם ולהביא להם אחרים במקומם. אלא, הצ'קים אומנם כתובים על שם בנק אחד, אבל הם יגבו ממכם את התשלום מחשבון הבנק הפעיל שלכם. זה מדהים. וזה ממש מייעל את השירות של הבנקים וגורם לכולם להרבה שקט בראש. שירות זה יהיה לטווח של שנתיים מיום סגירת החשבון. אבל אם יש לכם תשלומים לטווח רחוק יותר, גם הם יכובדו. כמובן שאם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לשאול את פקיד הבנק כדי שלא יהיו לכם הפתעות לא נעימות. 

מה אומרים על כך בבנק ישראל? 

בנק ישראל אומר כי לכאורה 80% מחשבונות העו"ש של מדינת ישראל יהפכו בצורה זו לניידים. כל שאר החשבונות לא יוכלו לעבור בצורה כזו בגלל כל מיני סיבות כמו: סיבוכים משפטיים, עיקולים, אפוטרופוסים וכן חשבונות של אזרחי חו"ל. 

על כל שאלה פנו אלינו

המומחים של המפתח לליווי והקמת עסקים ישמחו לעזור לכם למצוא את המתווה התואם לכם בהתנהלות העסקית שלכם. אנחנו טוענים כי כל הצלחה ענקית של עסק מצליח, זה מהתנהלות עסקית נבונה ונכונה. אי אפשר לגדול בדילוגים. צריך לעבור שלב שלב ביסודיות ובעקשנות ואז התוצאות הטובות בוא יבואו בעזרת ד'. 

אני רוצה פגישה עם המומחים של חברת המפתח לליווי והקמת עסקים.