היכן ממוקמים העסקים המוצלחים במדינת ישראל?

אם אתם עוקבים אחרינו אתם יודעים שיצאנו בסדרת כתבות. בכתבה זו נתמקד בדמוגרפיית העסקים בישראל. כבעלי עסקים או כבעלי עסקים בפוטנציאל, חשוב מאוד להכיר את הנתונים המדויקים. כי אם אתם שומעים שבמקום מסוים, היו יותר פשיטות רגל, תבחרו לעסק שלכם מיקום מוצלח יותר, וכך תמנעו מעצמכם הפסדים. אז בואו נתחיל. 

כאשר אנחנו מדברים על המגזר העסקי, אנחנו מדברים על מגזר שהולך ומגדיל את עצמו במיוחד בעשור האחרון. כאשר אנחנו מדברים על גדילת העסקים, הכוונה היא גם להקמת עסקים חדשים וגם לגודל העסקים עצמם. אך למרות שהנתונים הסטטיסטיים מראים על צמיחה, יש תזוזה בשוק. כלומר, עסקים קמים ונולדים ועסקים נסגרים ונעלמים. הכל ארעי בעולם. 

עם כל הצער שבדבר, ברגע שעסק נסגר, עסק אחר צומח תחתיו. אם ניסיתם להפעיל עסק בעבר וזה לא הלך, אל תתייאשו, תוכלו לפתוח עסק אחר טוב יותר. הדינאמיות הקיימת במגזר העסקי מועילה לעסקים.  

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

שיעור גיאוגרפיה נעים להכיר, איפה ממוקמים רוב העסקים בישראל ? 

נחלק את מדינת ישראל לשבעה מחוזות לצורך הכרות עם הגיאוגרפיה העסקית. בישראל קיימים 61 עסקים על כל 1,000 נפש. המקום בו יש הרבה יותר מעסיקים ביחס לכמות האוכלוסייה, זה תל אביב. נעבור יחד על כל שבעת המחוזות ונראה כמה עסקים הוקמו, וכמה הם מהווים על כל 1,000 נפשות. הנתונים המובאים נבדקו בשנת 2018:

  • במרכז הוקמו 13,611 עסקים, שהם 68.80 על כל 1,000 נפשות. 
  • בדרום הוקמו 5,735 עסקים, שהם 43.15 על כל 1,000 נפשות. 
  • בירושלים הוקמו 4,542 עסקים, שהם 39,18 על כל 1,000 נפשות. 
  • בתל אביב הוקמו 11,332 עסקים, שהם 93.42 על כל 1,000 נפשות.
  • בצפון הוקמו 7,928 עסקים, שהם 54.21 על כל 1,000 נפשות. 
  • בחיפה הוקמו 5,624 עסקים, שהם 58.20 על כל 1,000 נפשות. 
  • ביהודה ושומרון הוקמו 1,521 עסקים, שהם 34.92 על כל 1,000 נפשות. 

בסך הכל הוקמו חמישים אלף ומאתיים עסקים. 

מיקום רוב העסקים בישראל

עד כמה עסקים מצליחים לשרוד? 

בכל ענף במגזר העסקי יש תחלופה בין עסקים. כלומר, אחד נסגר אחר נפתח. אבל יש ענפים בהם ההישרדות של העסקים חזקה יותר לעומת תחומים אחרים. כדי לדעת מה מצב הישרדות העסקים, בודקים את העסקים בשנתון מסוים. כדי לא להעמיס עליכם נזכיר רק את שני התחומים הקיצוניים, זה עם ההישרדות הכי נמוכה וזה עם ההישרדות הגבוהה ביותר. ענף עם הישרדות נמוכה – ענף הבינוי. הענף עם ההישרדות הגבוהה ביותר הוא ענף התעשייה. 

כמה אנשים רוצים להקים עסק? 

ככל שעובר הזמן אנחנו שומעים יותר ויותר אנשים שמחליטים שהם עוד יקימו עסק. הם אומנם לא יודעים אם בעתיד הקרוב או בעתיד הרחוק, אבל יום אחד הם יעשו את זה. רק כדי לסבר את האוזן, שלושים אחוז מבני הגיל המבוגר יותר טוענים שבשלוש השנים הקרובות הם עומדים להקים עסק. מתברר שבמדינת ישראל גרים הרבה חששנים. מחקרים מראים כי רוב רובם של אילו שרוצים לפתוח עסק אך לא עושים זאת, נמנעים עקב הפחד מכישלון. בסך הכל, כ 13% מהאוכלוסייה יוזמים פתיחת עסק, מתוכם  15% גברים ו 11% נשים. 

בתור יזמים המעוניינים לפתוח עסק, קבלו את ההמלצה שלנו ושאבו מידע רלוונטי לעסק שלכם. ככל שיותר תכירו את השוק, כך יהיה לכם קל יותר להתנהל. לקבלת מידע נוסף המשיכו איתנו לכתבה הבאה בסדרת חברת המפתח ללליווי והקמת עסקים לרגל שבוע היזמות העולמי. בחברת המפתח רוצים שתדע יותר! לקבלת ליווי בתהליך הקמת העסק וכל הנלווה לכך השאירו כאן פרטי התקשרות.