בשורה למגזר הערבי: קרן קורת עומדת להגדיל את הרווחים של העסקים הערביים ב-20% בשנה

בקרוב עתידה לצאת אל הפועל קרן בשווי של 15 מיליון שקלים שתתן מענה לבעלי עסקים במגזר הערבי המתקשים לקבל אשראי מהבנקים בישראל. קרן זו אמורה להוות את התחליף להלוואות של הבנקים. איך יספיק הכסף לכל העסקים הקטנים? כל עסק יוכל לקבל הלוואה של עד 100,000 שקלים. 

מניסיון העבר זה יעלה את ההכנסות של בעלי העסקים 

האחראים על הקרן דוגלים בכך שקרן זו אמורה להגדיל את ההכנסות בקרב המגזר הערבי בכ- 140%. זה המון. איך זה קורה? מאחר והעסקים כל כך צמאים להלוואות הללו, הם לוקחים את ההלוואה שהם מקבלים ומייד עושים פעולות חיוניות כדי להגדיל את ההון שלהם. 

איך אפשר להגיד מה עתיד לקרוא? פשוט מאוד. לפני כשלוש שנים יצאה לפועל קרן דומה שנתנה לבעלי עסקים ערביים אפשרות להגדיל את הכספים שלהם ב- 140%, ולכן כך משערים שיקרה גם עכשיו. יכול להיות שבגלל משבר הקורונה ובגלל ההחרפה במצב הכלכלי, קרן קורת תביא לתוצאה טובה יות על כל אחד מן העסקים שיקחו הלוואות לעסק שלהם. 

קרן קורת

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה גובה הריבית שקרן קורת תיגבה? 

הריבית הממוצעת שעתידה להיגבות מכל אחד מהלווים היא לא פחות מ-9%. זו ריבית יקרה ואולי אפילו יותר מידי, אבל אם היא עתידה להגדיל את ההכנסות של הלווים היא שווה כל שקל. מעמידי הקרן טוענים כי כאשר הבנקים מאפשרים אי מי מהמגזר הערבי לקחת הלוואה, הוא מקבל הלוואה בריביות הרבה יותר גבוהות. ולכן מבחינתם, 9% ריבית זו ריבית יחסית זולה, אך גם מפצה על הסיכון שהם לוקחים בעצם העמדת ההלוואות למגזר הערבי. 

האם היקף הקרן יספיק למגזר הערבי? 

הקרן היא כאמור בהיקף של 15 מיליון שקלים, אבל למעשה כדי להקיף את המינימום שצריך הלוואות, יש צורך בסכום המשלש את הסכום שניתן בפועל להלוואות. אך מה לעשות שגם מתוך הסכום הזה רק חצי העמידה הממשלה ואת כל השאר השיגו בעלי הקרן על ידי תרומות של בעלי אינטרס שונים שמעוניינים לעזור ולתמוך באוכלוסיה הערבית. מה שאומר שהממשלה העמידה לטובת קרן זו רק 7.5 מיליון שקלים. לעומת 45 מיליון שקלים אותם מבקשים בדחיפות בעלי העסקים של האוכלוסייה הערבית. 

היו פעמים שהממשלה כבר כן החליטה שהיא מעמידה קרן לטובת האוכלוסייה הבדואית, אך למעשה עד עצם היום הזה לא קמה אף לא קרן אחת מן הסוג הזה.

תקופת הקורונה היתה הקש ששבר את גב העסקים

בעלי העסקים הערביים התחילו את הקורונה מנקודת פתיחה של נחיתות כלכלית משמעותית, ואם קרה מה שקרה במדינת ישראל ביישובים הכי מצליחים, קל וחומר שהאוכלוסיה הערבית התקשתה עד מאוד לתחזק את עצמה במהלך תקופת הקורונה. הדבר שהכי משפיע על הכלכלה בקרב האוכלוסיה הערבית, הם דווקא כל אותם שכירים. אם בארץ אנחנו רגילים שרוב רובם של העובדים מועסקים על ידי חברות גדולות, טלפנות, שירות לקוחות, מפעלים, משרדי הייטק ועוד. בקרב באוכלוסיה הערבית, 65% שכירים המועסקים אצל בעלי עסקים קטנים. ולכן, כל פגיעה כלכלית בעסקים הערביים פגעה גם קשות בכל שכבות האוכלוסייה השונות. 

רוצים לקבל הלוואה? ואולי אפילו הלוואה בנקאית?

אנו בחברת המפתח ללווי והקמת עסקים נשמח לעזור לכם לגייס הון לכל מטרה עסקית שהיא. מבחינתנו לעזור לכם לממש את העסק שלכם, זה להגשים את החלום שלכם יחד איתנו. כי זו המומחיות שלנו, להפוך חלומות לברי השגה. 

אני רוצה להיפגש עם המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים.