בעלי עסק, מפסיקים לשלם שכירות - מתחילים לשלם משכנתא!

כאשר אנו מדברים אל בעלי עסקים אנו מתכוונים לבעלי העסקים הבינוניים, ולמה? כי שוק הכלכלה הישראלי מושתת ומתפרנס על ידי העסקים הבינוניים. רוב רובם של בעלי עסקים אלו משלמים מדי חודש בחודשו שכירות. ואת האמת שטוב שכך. כי קשה מאוד לפתוח עסק וכאחד משלבי הפתיחה לרכוש את השטח המסחרי של החנות. אחרי הכל לא מדובר כאן ברכישת דירה למטרת מגורים שאז ההצלחה תופסת פחות אחוזים המשפיעים על המשך הדיור שלכם במקום. ברור שאנו מרבים להשתמש במושג של אחד שהצליח עם שכנים. אבל איך נגדיר את זה? זה בונוס. אבל בעסק אם אין הצלחה, אז יש קריסה ואולי אפילו פשיטת רגל.

אם אתם מנהלים חנות כבר למעלה משנתיים שלוש ואתם חשים שיש לכם עתיד בתחום, קדימה, למה לא להמיר את תשלומי השכירות בתשלום משכנתא? העוגן הכלכלי שלכם יתחזק ואתם תהנו משקט נפשי לצד תשלומים שלא הולכים לפח אלא מקנים לכם בעלות על החנות שלכם. 

חשוב שתדעו כי משכנתא עסקית לא מוגבלת ברגלוציה כמו משכנתא למטרת דיור. מה שאומר שאתם יכולים להשיג ריביות זולות יותר מהמשכנתא שיש לכם על הבית שלכם. אילו מעלות מיוחדות אפשר למצוא במשכנתא לעסקים לעומת משכנתא למטרת דיור? בואו נתחיל.

מה מיוחד במשכנתא עסקית? 

אולי נתחיל ממה בעל עסק מחפש לעסק שלו? עוגן כלכלי. על מנת להבטיח עתיד לעסק, הדרך המהירה ביותר לביטחון כלכלי זה לרכוש נכס מסחרי שיהווה עוגן כלכלי לעסק. כאשר יש יציבות כלכלית פתאום יותר קל להיצמד לתוכניות עסקיות גם אם כיום הן קשות יותר למימוש. 

אם אתם מתלבטים אם ללכת על זה או לא, אז חשוב שתדעו כי סעיף המשכנתא בבנקים מתקבל כמו סעיף השקעות. לכן, קחו לעצמכם את רכישת בית העסק שלכם כמו תהליך של השקעה לטובת העסק שלכם. כמובן שאם מדובר בהשקעה, אז ההטבות לעסקים לא מאחרות מלבוא. על מנת להוציא את אישורי המשכנתא אין צורך בגוף מסוים. כלומר, משכנתא לעסקים יכולה להילקח גם בבנקים, גם בגופים חוץ בנקאיים וגם בחברות ביטוח. 

משכנתא לעסק

משכנתא לעסקים לא מחייבת אתכם להשתמש בנכס רק למטרה מסחרית. משכנתא לעסקים היא לא משכנתא לדיור, תוכלו לפני פתיחת החנות במקום, לעשות בנכס ככל העולה על רוחכם. נקודות הזכות של משכנתא לעסקים הן רבות. קבלו את היתרונות הקיימים במשכנתא עסקית:

  • תוכלו לקבל אחוזי מימון גבוהים כדי לממש את העסק שלכם ולהפוך אתכם לבעלים על הנכס המסחרי. לעומת הלוואות המשכנתא הרגילות בהן לא ניתן לקבל אחוזי מימון גבוהים.
  • מתיישבים במקום אחד. לא מעבירים את העסק ממקום למקום. הקביעות הזו ותקיעת היתד היא ברכה שמביאה לרוגע נפשי וכלכלי.
  • צעדים חכמים היום יהפכו אתכם למרוצים יותר בעתיד. אם אכן תמשיכו לאורך שנים ארוכות לנהל את החנות, יגיע היום בו תפסיקו לשלם שכירות והחנות תהיה שייכת לכם.
  • משכנתא לעסקים יכולה לעזור לכם גם במטרות פרטיות אחרות. כלומר, כל עוד אתם תוחמים את המטרות בתחום הנדל"ן. לא היינו אומרים שזה כמעט כמו הלוואה לכל מטרה. אבל בשקט בשקט, זה די דומה…

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

האם בדומה למשכנתא לדיור, יש כאלה שלא תאושר להם משכנתא עסקית? 

אם לומר את האמת, הרי שמשכנתא לעסקים יותר קשה לקבל ממשכנתא לדיור. כאשר מדובר במשכנתא לדיור, למדינה יש אינטרס להתערב ולדחוק בבנקים לאשר משכנתאות, מדינת ישראל רוצה להגיע למצב בו לרוב האזרחים יש דירה משלהם. אבל כאשר מדובר במשכנתא לעסק, אין לבנק ישראל כל אפשרות לדחוק בבנקים כמו שהוא עושה במשכנתא לדיור. ולכן, הבנקים נוטים להחמיר עם אפשרויות ההחזר של הלקוחות. רק לקוח שנראה לבנקים יציב מספיק לקבלת המשכנתא, תאושר לו משכנתא. לצערנו, ממה שרואים היום, בעלי עסקים רבים המוגדרים כבעלי עסקים בינוניים התקשו בקבלת אישור משכנתא. 

הבנקים לוקחים בחשבון שעלולות להיות תקופות בהן יש פחות הכנסות ואז הכסף שהבנק הלווה עלול לעמוד בסיכון מסוים. ובקיצור הם מקפידים מאוד שיכולת ההחזר של הלקוח תהיה מושלמת מבחינתם. 

לכן, כיום לא נלקחות הרבה משכנתאות עסקיות. אבל אם אתם סגורים על זה שאתם רוצים להוציא משכנתא ולרכוש נכס מסחרי, תעשו את זה רק בעזרתו של יועץ משכנתאות פרטי (ולא מהבנק). יועץ משכנתאות פרטי יגיש אתכם לבנק בצורה הכי מושלמת שאפשר, כך שהבנק ירצה לתת לכם משכנתא. אחרי הכל חשוב שתזכרו, הבנק לא עושה לכם טובה, הוא מרוויח עליכם הרבה מאוד כסף. 

הכירו את חברת המפתח ללווי והקמת עסקים

אנו בחברת המפתח נשמח להכיר לכם את הצוות שלנו. יחד נתכנן לכם את העתיד הטוב ביותר. אם אתם רציניים עם רצון ההצלחה שלכם, בואו אלינו. אצלינו תהנו מצוות מקצועי שייתן לכם את כל הכלים כדי להצליח בעסק שלכם תוך הוצאת אישורי משכנתא אטרקטיבית ככל הניתן. הקליקו כאן לתזמון הפגישה שלכם לביסוס העסק שלכם בשוק הישראלי.  

הכירו את חברת המפתח ללווי והקמת עסקים

אנו בחברת המפתח נשמח להכיר לכם את הצוות שלנו. יחד נתכנן לכם את העתיד הטוב ביותר. אם אתם רציניים עם רצון ההצלחה שלכם, בואו אלינו. אצלינו תהנו מצוות מקצועי שייתן לכם את כל הכלים כדי להצליח בעסק שלכם תוך הוצאת אישורי משכנתא אטרקטיבית ככל הניתן. הקליקו כאן לתזמון הפגישה שלכם לביסוס העסק שלכם בשוק הישראלי.