בעלי עסק? יש חדש בבנקים שנותנים לכם אשראי!

אם יש לכם עסק עצמאי, אתם כבר יודעים מה הטעם של קבלת מענקים וכספים מהמדינה. אבל איך אומרים? כמה שמענקים מביאים לכם הרבה כסף במנה אחת, לפעמים ההתנהלות החסכונית ביום יום היא היא זו שמביאה ליתרון הגדול ולחיסכון הגדול. 

רוצים לדעת מי הבנק שנותן אשראי באופן הזול ביותר? מוזמנים לצלול לכתבה הבאה ולהבין טוב יותר על פרמיית האשראי שלוקחים הבנקים לעצמם. מראש אנחנו כבר יכולים להגיד לכם שבנק מזרחי ובנק מרכנתיל הם הבנק אליהם יהיה לכם הכי שווה לגשת ולבקש אשראי. לעומתם, הבנקים האחרים הקטינו את האשראי וכיום הם כמעט לא מאפשרים אשראי לעסקים קטנים. 

הכתבה הבאה נכתבה על פי תחקיר שהעלה משרד הכלכלה על הבנקים בארץ. התחקיר קובע על פי פרמטרים שונים את יכולת האשראי של הבנקים. על ידי תחקיר זה אתם יכולים לדעת באילו בנקים תקבלו את השירות הזול, הנוח והאטרקטיבי ביותר. 

ונביא תשובות לשאלות הנפוצות

אילו בנקים הקטינו הקטינו את האשראי שלהם? 

לאומי והפועלים כיום כבר לא נותנים אשראי כלל לעסקים קטנים. הם הפסיקו את השירות בהתפרצות הקורונה הקשה שהייתה שנה שעברה. 

אילו נתונים משפיעים על דירוג הבנקים במתן האשראי? 

בנק הלוואה המפתח

במהלך התחקיר נלקחות סך עסקאות האשראי שנעשו על ידי עסקים קטנים ומתחלקות אצל הבנקים שבוצעו שם העסקאות. כך ניתן לראות כמה אחוזים מתוך כמה עסקאות בוצעו דרך איזה בנק… דבר נוסף שמודד התחקיר, זה את גובה הריביות שנגבות מהעסקים הנעזרים באשראי וכן את הסיכונים על פיהן נקבעות הריביות. וכתוצאה ישירה מכך כמה רווח יש לבנק על כל שירות אשראי, ואחרון אחרון חביב זה האם אתם כלקוחות מרוצים מהשירות שלכם. 

איזה בנק נמצא בדירוג הכי גבוה?

בנק מזרחי עלה לגדולות וכ-40% מהמשכנתאות נלקחות אצלו, עלה בדירוג מהמקום השלישי למקום הראשון. בנק מזרחי נחשב היום לאחד הבנקים היותר פופולריים. והנה, יש לו כעת עוד נקודת זכות.  

מרכנתיל הינו הבנק הבא בתור וגם ממנו יש לקוחות רבים המרוצים עד מאוד מהשירות ומגובה האשראי שהוא נתן לעסק שלהם. 

אחריו מגיע השלישי בתור, בנק לאומי, עבור בנק לאומי זו עליה בדרך אל מקום טוב יותר. בנק הפועלים קיבל מכה וירד למקום הרביעי, ואילו בנק לאומי הנמצא במקום החמישי דווקא חווה עליה מהמקום השישי למקום אליו הוא עומד כיום. אחרון אחרון לא כל כך חביב עומד בנק דיסקונט. 

מהו סכום האשראי הכולל הניתן לעסקים קטנים? 

הנתונים שהתפרסמו השנה לגבי עסקים המוגדרים כעסקים קטנים כמו קיוסקים מכולות, מאפיות ועוד חנויות קטנות, מצביעים על הכנסות כוללות של 50 מיליון שקלים, מכל הבנקים בארץ ומכל העסקים.ההכנסות הגיעו השנה להיקפי אשראי גדולים יותר מבכל שנה אחרת. אם עד לשנה זו האשראי היה 36.9%, הרי שהשנה הוא הגיע ל 37.3%. 

למה חלק מהבנקים נותנים אשראי בזול וחלקם לא נותנים אשראי בכלל? 

יצא חוק חדש שגרם לשינויים רבים. החוק לא מאפשר לבנקים לקחת ריביות יקרות על אשראי לעסקים קטנים. לכן לחלקם היה עדיף להפסיק לתת כלל אשראי כזה ולבנקים שכן נשארו לא נותרו הרבה ברירות אלא לתת אשראי בפריים + חצי, זו הריבית שאושרה לתת לעסקים קטנים על פי החוק החדש. מה שאומר שהרווחים של הבנקים שנותנים את האשראי המדובר ירדו ב- 0.6%!

מה שמעניין זה הנתון הבא. למרות שמדינת ישראל הגדילה את סכום הקרנות אותו היא מאשרת לתת לעסקים, היקף האשראי של העסקים ירד באחד עשר אחוזים! זה המון. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

למי זה טוב לדעת אם האשראי עלה או ירד? 

רוב המכירות בארצינו מתגלגלות על יד עסקים גדולים ביניהם כאלה בין לאומיים. על ידי פרסום התחקיר שאומר מה מצב האשראי בקרב העסקים הקטנים, נגרם עידוד צמיחת עסקים קטנים. עסקים קטנים עולים לכותרות. 

בעלי עסק? קטן או גדול? צריכים הלוואה לניהול תקין של העסק שלכם? 

מצאתם את הכתובת. אנו במפתח ללווי מהקמת עסקים מתמחים במתן אשראי לעסקים קטנים וגדולים עם תנאי הריבית הטובים ביותר. לא יכול להיות שאתם רוצים לקחת הלוואה ולא תקבלו אותה הכי זול שאפשר. כי אם יש מומחים בתחום למה לא לנצל את השירותים שלהם? אנו נשמח לעזור לכם בבניית תוכנית עסקית ובכל מה שקשור לניהול תקין של העסק שלכם. מזומנים להכיר אותנו.