בעלי עסקים? חוק המזומנים הלא חדש מקבל תפנית! לא יותר שימוש במזומן מעל סכום של 6,000 ש"ח!

כל בעל עסק שנפגש עם אנשים דבר יום ביומו כחלק מתפקיד ניהול העסק, יודע שלכל אחד ואחד מהאנשים יש שריטות משלו. אחד אוהב שמייעצים לו, שני שונא שמתערבים, אחד צריך שיסבירו לו במהלך הקניה על כל מוצר, שני לא סובל שמוכר מתקרב אליו להציע לו עזרה. יש עוד נקודה עליה אנחנו רוצים לדבר בפוסט הזה – יש כאלה שאוהבים לשלם במזומן, ויש כאלה שלא. 

לאן אתם שואפים להגיע? 

רגע. עוד לא אמרנו שיש בעיה. הבעיה מתחילה אם העסק שלכם מוכר מוצרי חשמל, או כל מוצר אחר שעולה הרבה כסף. חוק המזומנים החדש שיכנס לתוקפו באוגוסט 2022, מקטין את מכסת העברת המזומן המותרת לבעלי עסקים. כלומר, אם היום מותר להעביר סכום של עד 11,000 שקלים במזומן, הרי שמהראשון לאוגוסט 2022, סכום זה ירד ל-6,000 שקלים במזומן. 

 

המדינה עדכנה את החוק הזה למרות שכבר הייתה הגבלה על העברת מזומנים. העדכון הזה נועד לגרום לאנשים להירתע מעבירה על חוק זה. גם אם אתם תדעו מהחוק הזה, ותתריאו בלקוחות שלכם שהמדינה מתחילה לאכוף את חוק המזומנים בצורה מאוד חריפה, תוכלו למנוע גם ממכם הרבה עוגמת נפש. 

הגבלה על שימוש במזומן

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה גובה הקנס על שימוש במזומן? 

הקנסות הם 10% משווי הסכום המועבר (על סכומים של מעל 6,000). אם בית העסק שלכם מוכר מוצרים יקרים, כדאי שתעדכנו את כל העובדים שלכם על החוק החדש שאוסר על העברת 6,000 ש"ח ומעלה במזומן. אף לקוח לא יחוש אהבה כלפיכם אם הקנס שהוא יקבל זה על הקניה בחנות שלכם. החל מאוגוסט 2022 החוק יכנס לתוקף, למרות שהוא תקף כבר היום על מזומן מעל 11,000 ש"ח.

איך לא? אסטרטגיה שיווקית

חוק המזומנים היה מעודכן בפעם האחרונה בשנת 2019. העדכון אז אמר כי אין להעביר יותר מ-11,000 שקל עבור בתי עסק. ו-50,000 שקלים לאנשים פרטיים. כעת הצטרף עדכון שמוריד את תקרת השימוש במזומן ל 6,000 ש"ח. כן תהיה החרגה על שימוש במזומן לרכישת רכב עד לסכום של 50,000 ש"ח. במשרד האוצר טוענים שהאכיפה בנושא תתגבר החל מאוגוסט 2022. ומה נותר לנו לומר? נחיה ונראה…

 

צריכים עזרה בניהול העסק שלכם? רוצים לדעת שהעסק שלכם מנוהל בצורה הכי בריאה שיש? רוצים להקים אתר אינטרנט? למומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים יש איך לעזור לכם. אנחנו בקבוצת המפתח מתמחים בצורה מקצועית ביותר בכל הנושא של ניהול תזרים מזומנים, פתרון קשיים תזרימיים בעסק ועוד. בנוסף לכל זה יש לנו שירותי דיגיטל מתקדמים שיעזרו לכם לקדם את המכירות של העסק שלכם. הקליקו כאן ותזמנו לעצמכם פגישת היכרות ללא עלות עם המומחים של קבוצת המפתח שיעזרו לכם להכין את הקרקע לפתיחת העסק שלכם (במקרה והעסק שלכם עדיין תיאורטי), או להקפיץ את היעילות של העסק שלכם (במקרה ואתם כבר בעלי עסק). אל תפספסו!