איך קובעים חזון עסקי?

מחקרים מוכיחים כי עצמאיים רבים לא מתקדמים עם העסק בגלל שאין להם חזון מול העיניים. יש לכם עסק עצמאי? חברה? חנות? לא משנה מה גודל העסק שלכם וכמה עובדים יש בו, אם בכלל. חשוב מאוד לבנות חזון ברור שכל המהלכים שלכם בעסק יובילו אתכם בדרך אל החזון ואל המטרה הסופית. 

אני גרפיקאי, מה כבר יכול להיות החזון שלי? 

יש לכם חלומות? רוצים לצבור הון עצמי לרכישת דירה? רוצים לקנות עדשות מתקדמות יותר למצלמות שלכם? חולמים יום אחד לטוס לטיול רציני בחו"ל? חולמים לחיות ברווחה כלכלית? כולנו חולמים חולמים חולמים. עכשיו קחו דף גדול ועליו תכתבו לכם למה אתם רוצים להצליח בעסק שלכם. אתם יכולים לצרף גם תמונות שימחישו את החזון שלכם (בתור גרפיקאים לא תהיה לכם בעיה עם בחירת התמונות…). תלו את הלוח בחדר בו אתם עובדים, וזה החזון שלכם. אתם תראו שיהיה לכם הרבה יותר חשק לצאת לצילומים והרבה יותר אנרגיות לעבוד קשה. כי הנה על ידי עבודה קשה תוכלו להשיג את כל המטרות הנחמדות הללו. 

נשמע קטנוני? זה מה שהחברות הכי גדולות ממליצות לעובדים שלהן לעשות כדי להתקדם בחברה. 

חזון עסקי

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

יש לי חנות, איך אני אמור להגדיר חזון לעסק? 

החזון של בעל חנות שמעסיק עובדים צריך להיות משותף גם לעובדים. ולכן, חשוב מאוד מפעם לפעם לשתף את העובדים בחזון ובהתקדמות לעבר החזון. חזון הוא לא מושג בשמים, אם אתם חולמים למכור כמות מסוימת בחודש, הנה לכם חזון מקסים. 

קודם כל מסמנים ואחר כך יורים

מכירים את הסיפור הידוע על אותו הלך שצעד ביער והנה הוא רואה מספר לוחות מטרה שבכל אחד מהם חץ בול באמצע. הוא חושב "וואו בטח צלף מומחה הצליח לקלוע כך". אבל מה התברר? שמדובר בבן אדם מן השורה שקודם כל ירה, ורק אחר כך קבע את נקודת המטרה של הלוח…

כאשר קובעים חזון לחברה, אנחנו לא זורמים עם החיים ואז הנקודה שהכי הצליחה בעסק, אותה אנחנו הופכים למטרה שלנו. ממש לא. זו התנהלות לא מקצועית שלא תקדם אתכם לשום מקום. חשוב מאוד למען העסק והרווחיות של העסק לקבוע את היעדים על ידי התייעצות עם מומחים לדבר עוד לפני שהעסק מתחיל את הפעילות השוטפת שלו. 

חולמים להקים עסק מצליח? יש לכם עסק אבל אתם לא רואים את הרווחים שציפיתם מעצמכם להגיע אליהם לפני הקמת העסק? אתם חייבים להכיר את חברת המפתח ללווי והקמת עסקים. חברת המפתח הוקמה מתוך מטרה לעזור לבעלי עסקים קטנים וגדולים כאחד להציב לעצמם יעדים ולכבוש אותם, מתוך התנהלות עסקית איכותית שתקדם אתכם ותהפוך אתכם לאנשי עסקים מצליחנים. הקליקו כאן לתזמון הפגישה שלכם עם המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים. שימו לב, הפגישה הראשונה היא ללא עלות.