איך צלמים חסרי ניסיון נכנסים לשוק? המדריך המלא לצלמים המעוניינים להיכנס לשוק בלי ניסיון מקדים

 

כל אחד שאוהב לצלם רוצה גם מייד להתחיל להרוויח כסף מהצילומים שלו. אבל מה עושים? כמעט כל אחד שמסכים לשלם כסף על תמונות, דורש גם ניסיון. איך מדלגים על החשש ופותחים עסק עצמאי גם בלי ניסיון מקדים? בכתבה הבאה תראו שאתם לא צריכים ללמוד כלום כדי להפוך לצלמים מקצועיים. 

למה כדאי להיות צלם? 

חברות גדולות הזקוקות לצלמים כפרילנסרים, לא רק שאינן מחפשות צלמים עם תואר, אלא הן גם לא רוצות אחד כזה. הם יעדיפו אחד עם גישה לצילום שיש צורך להעביר לו עוד הכשרה קטנה ודי. לנוחיותכם ערכנו לכם טיפים שיעזרו לכם להביא את עצמכם למצב הזה. המשיכו איתנו. 

טיפים שיעזרו לכם להיכנס למקצוע הצילום כמו שצריך

אל תפסיקו ללמוד- לא התכוונו שתרשמו לקורס צילום מתחילים או מתקדמים. אלא תהיו מחוברים ברשתות לקבוצות של צלמים נוספים ותשמעו ממה שיש להם לספר על המקצוע שלהם. אין כמו לשמוע מעוד אנשים במקצוע שלכם איך עוברים עליהם חיי היום יום במקצוע שלהם. זה השתלמות הכי טובה שאתם יכולים לפרגן לעצמכם.

שוק הצילום

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

תשקיעו זמן בתיק העבודות שלכם- כפרילנסרים תידרשו בכל פעם בה מישהו ירצה להכיר אתכם, לשלוח תיק עבודות. כדי שהוא יסגור אתכם על עבודה, אתם צריכים להרשים אותו עם תיק העבודות שלכם. איך עושים את זה? תשתדלו לשלב בתיק העבודות שלכם דווקא עבודות שימצאו חן בעיני הבוסים שלכם לעתיד. אין שום סיבה שתשימו עבודה שלא מצאה חן בעיניכם בתיק העבודות שלכם. 

בנו תוכנית עסקית- תוכנית עסקית היא הבסיס לכל עסק מתחיל. אם אתם רוצים להתקדם עם העסק שלכם, תצטרכו לבנות תוכנית כזו. בתוכנית העסקית אתם צריכים לכתוב מראש אילו עלויות צפויות לכם ומה הם הצעדים שאמורים בעזרת ד' להביא אתכם להצלחה המיוחלת. 

פתיחת תיק ברשויות המס- כל עוסק עצמאי צריך לעבוד "לבן" כדי להתקבל לעבוד במקומות שמכבדים את עצמם. כדי לעבוד כך, אתם צריכים להכריז על פתיחת עסק ברשויות המס, לצורך זה אתם צריכים להיעזר במנהל חשבונות. קחו בחשבון גם עלויות למנהל חשבונות בבניית התוכנית העסקית. 

הפרידו את חשבונות הבנק שלכם- שלב זה כולל פתיחת חשבון נוסף המיוחד לעסק שלכם וכן הפרדת חשבון הבנק מחשבון הבית שלכם. את הרווחים אתם יכולים להעביר בסוף חודש מחשבון הבנק העסקי לחשבון הביתי (כמו תלוש משכורת שאתם עושים לעצמכם). 

יש לכם ציוד יקר, תבטחו אותו- כל עסק חייב להיות מבוטח, אבל עסק הדורש אחזקת ציוד כה יקר כמו מצלמות, עדשות וכדומה חייב להיות מבוטח (בפרט אם אתם חובבי צילום בטבע). 

מתגו את עצמכם- כדי למתג את עצמכם אתם צריכים להתמקד בתחום מסוים של צילום. כלומר, אתם יכולים להתמקד בנישה של צילום שמחות, חתונות, בריתות וכו', ואתם יכולים להיות צלמים בנשיונל ג'יאוגרפיק. אתם רק צריכים להחליט מה הולך להיות התחום שלכם, ואחרי שהחלטתם אתם צריכים להתקדם עם מיתוג העסק שלכם. 

הקימו אתר אינטרנט- כדי להגיע לתודעת הציבור, אתם חייבים להקים אתר אינטרנט. כל צלם חייב שאנשים יראו את התמונות שלו. כדי להאהיב את הסגנון שלכם על הציבור, אנחנו ממליצים לכם להיעזר  במומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים. אצלינו תקבלו שירותי ייעוץ עסקי בכל התחומים ואם תרצו תוכלו להיעזר גם במחלקת הדיגיטל שתתן לכם שירות של הקמת אתרים וכתיבת תוכן. הכל לפי הבחירה שלכם. 

אני רוצה להיפגש עם המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים.