איך פותחים עסק? מה שחשוב לדעת כדי להיות עצמאי

כולם יודעים שבשביל לעשות כסף גדול, יש צורך לפתוח עסק עצמאי. שכיר מקבל את שלו, לפי שעה נטו, ועצמאי מקבל את המגיע לו בכפולות של הצלחות. ככל שאנו מתקדמים עם השנים, כך עולה ממוצע פתיחת העסקים, וממוצע העסקים הקיימים. בכתבה הזו העלינו שאלות שמטרידות שכירים רבים שרוצים לדעת איך זה להיות עצמאי. אז בואו נתחיל. 

איזה עסקים מצליחים להגיע להכי הרבה רווחים? 

  • הכלל הראשון כדי להצליח בעסק שלכם, תתעסקו בתחום שאתם אוהבים. יכול להיות שבהמשך כבר תוכלו להתרחב לעוד נישות או אפילו לעשות הסבת מקצוע. אבל בהתחלה, אתם חייבים להיות מולהבים על התוצר שלכם, כדי למשוך אליכם כמה שיותר לקוחות. 
  • יש לכם חוש למחשבים? חפשו תחום שעוזר לאנשים לקדם או לעצב את האתר שלהם. כידוע לכם, כל עסק וכל מי שרוצה לשווק את עצמו בצורה טובה, דבר ראשון מקים אתר. לתחום זה יש ביקוש רב. אין לכם ניסיון? תמיד יהיו מספיק אנשים שירצו לקחת דווקא מישהו זול יותר וחסר ניסיון.
הקמת עסק

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

האם כל כך חשוב לעשות תוכנית עסקית? 

תוכנית עסקית היא בסיס לכל עסק מתחיל, ותיק ולכל סוגי העסקים. בלי תוכנית עסקית, צריך ניסים כדי שהעסק יצליח להמשיך להתפתח בצורה נכונה בכלל ולהרוויח בפרט. זו אומנם השקעה (לא רבה כל כך), אבל היא שווה את זה. כעת נרד לנקודות מפרטות יותר בתוך התוכנית העסקית. 

  1. סקר שוק – דבר ראשון עושים סקר שוק על עסקים נוספים בתחום בו אתם מעוניינים להקים עסק. לאחר שעושים סקר שוק כמו שצריך, רואים את כל תמונת המצב באור אחר. אם באמת עסקים בתחום זה מוכרים ומצליחים, תקבלו הרבה אנרגיות. ואם עסקים בתחום זה, לא הולך להם, תרדו מהרעיון ותחפשו תחום אחר לעסק שלכם. 
  2. הלוואה – כדי להקים עסק, נדרשים בדרך כלל לקחת הלוואה. כל גוף מלווה, המספק הלוואות לעסקים ובעיקר לעסקים מתחילים, דורש מבעל העסק להראות לו תוכנית עסקית כדי להבין איך בעצם הוא אמור להצליח לשלם לו את הלוואה. אם אתם לא יודעים איך בונים תוכנית עסקית, אתם יכולים לראות הסבר מפורט בפודקאסטים שלנו, אל תהססו לשאול שאלות את הגוף ממנו אתם עומדים לבקש הלוואה. 
  3. תוכנית עסקית עוזרת לארגן מטרות ולתעדף הוצאות מסוימות על פני הוצאות אחרות. תוכנית עסקית היא המפתח להצלחה שלכם. 

אני רוצה לעבוד מהבית, איזה עסק אוכל לנהל מהבית? 

אם דיברנו למעלה על התעסקות עם אתרי אינטרנט, הרי שתוכלו לעבוד בתחום המחשבים מהבית ומכל מקום שהוא. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתחבר לאינטרנט. בנוסף לכך, כל עסק בו אין צורך בקבלת קהל, אתם יכולים להקים מהבית. אבל אם אתם רוצים להקים מסעדה בבית, זה כבר יהיה פרויקט מאתגר יותר. 

הכירו את המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים שיכינו יחד אתכם תוכנית עסקית וילוו אתכם יד ביד עד שתראו תוצאות בשטח. חשוב לנו שתדעו כי אף פעם לא מאוחר. בעלי עסקים רבים שכבר הקימו את העסק שלהם לפני תקופה קצרה או ארוכה, מגיעים אלינו בבקשה לעזור להם לבנות את כל התוכנית מהתחלה, כדי להתנהל בצורה תקינה שתפיק להם רווחים. הצטרפו גם אתם לחלק מהצלחה אחת גדולה.