איך פותחים עסק למסחר בזהב?

איך פותחים חנות למכירת תכשיטים או למסחר בזהב? 

 

שוק הזהב בישראל הינו שוק ענק המגלגל מילארדי שקלים. מדובר בשוק רחב מאוד, חנויות תכשיטים, סחר בזהב, קניית תכשיטים ישנים ועוד. שוק הזהב מחולק גם למכירה וגם לקניה בנושא של הלקוחות. 

 

מי קהל היעד? 

 

קהל היעד רחב מאוד – אין מי שלא קונה זנה, אנשים בלי יכולות כלכליות, ואנשים מהרמה הסוציו אקונומית נמוכה. חתונות, אירוסים, בר מצוות, ימי הולדת, חגים ועוד. אין זמן שלא מתאים לרכישת תכשיט זהב במתנה המביעה רגשות הערכה… 

 

איזה אפשרויות קיימות בפני סוחר זהב בפתיחת עסק? 

 

חנות למכירת זהב – השקעה בחנות – על מנת לפתוח חנות למכירת זהב יש צורך להשקיע מאות אלפי שקלים ברכישת מלאי. בנוסף לפני שאתם חותמים על חוזה שכירות לצורך הקמת חנות הזהב שלכם, יש צורך לוודא שחברת הביטוח תסכים לבטח חנות במיקום הספיצפי שלכם. חובה שתהיה ויטרינת חוץ בחנות. וכן החנות עצמה צריכה להיות מעוצבת בצורה יוקרתית ועדכנית ביחס לנויות זהב אחרות. ההשקעה הראשונית בהקמת עסק של מכירת תכשיטי זהב, הינה השקעה גדולה מאוד.

לפני שאתם פותחים חנות למכירת תכשיטי זהב עליכם להחליט מה סוג הזהב איתו אתם מתכוונים לעבוד – זהב איטלקי או זהב פשוט יותר. כמובן יש לכם את האופציה של מספר רמות של תכשיטים באותה חנות. כדי להצליח לשדר מראה אמין יש צורך שהמוכרת בחנות (עדיף מוכרת מכיוון שבישראל הרוב המוחלט של רכישת התכשיטים מתבצע על ידי נשים) תשדר מראה נעים, עדין ואמין. 

 

מכירת הזהב נעשית על ידי שקילת התכשיטים. כלומר מכירה על פי גרמים של זהב. אחוזי הרווחיות במכירת זהב נעים בין 25% רווח ל – 150% רווח. ככל שתצליחו להשיג את הזהב במחיר זול יותר, כך הרווחיות שלכם עתידה לגדול. מהיכן מגייסים מלאי לחנות זהב? 

 

בישראל ישנם הרבה מאוד סוחרי זהב, יבואנים, בתי מסחר ספקים ועוד. בנוסף חנויות זהב רבות מייבאות את הזהב בעצמם ממרוקו וממדינות נוספות. שורה תחתונה, בקלות ניתן למצוא ספקי זהב. 

 

מה ההון ההתחלתי הנדרש? 

 

על מנת לפתוח חנות זהב יש צורך במינימום הון עצמי של מאתיים עד חמש מאות אלף שקלים. שקית לא גדולה של תכשיטי זהב יכולה לעלות שלוש מאות אלף שקלים כמו כלום. אתם יכולים להחליט שאתם מתחילים עם מלאי קטן של זהב ולהגדיל את המלאי בהתאם לרווחים, זו גם אופציה, אבל קחו בחשבון שאין מצב לפתוח חנות למכירת תכשיטי זהב, בלי הון עצמי ראשוני. 

 

כמה נקודות חשובות לגבי מכירת תכשיטי זהב

 

  • אחת הטעויות של בעלי עסקים בתחום הזה היא צורת תשלום תמורת המלאי ודרישת תשלום מהלקוחות שאינן חופפות אחת לשניה. כלומר, הם משלמים במזומן לספקים, אבל ללקוחות מאפשרים לשלם בתשלומים, דבר שעלול לתקוע את תזרים המזומנים שלהם.

  • מחיר הזהב נמדד באונקיית זהב. כל יום מתפרסם מחיר הזהב הרלוונטי להיום ועל פי המדד המעודכן מוכרים את התכשיטים באותו יום. אומנם יש גם תכשיטי זהב שמחירם לא נמדד על פי כמות הגרמים שהם מכילים, אלא על פי מחיר אוניברסלי, אבל זה כבר התכשיטים המיוחדים והנדירים.

  • חשוב מאוד לפנות ליועץ ביטוחי שיתאים עבורכם את הפוליסות הביטוח המדויקות עבור עסק של זהב. מדובר בסחורה יקרה מאוד, ולכן חשוב להשקיע בביטוחים מקיפים.

  • חשוב מאוד להשקיע בויטרינה מעוצבת כמו שצריך. התכשיטים בויטרינה מסוגלים להניב לכם מכירות. 

 

שוקלים ברצינות לפתוח חנות למכירת תכשיטי זהב? מתלבטים עד כמה מתאימה לכם המשימה הזו? המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים כאן בשביל לתת לכם שירות של ליווי וייעוץ עסקי. 

 

חולמים לעבוד עם החומר הזוהר בעולם? לפניכם מדריך איך לעשות את זה בצורה נכונה שתכניס לכם אי"ה כסף טוב. 

במדינת ישראל כל אדם רוכש כמות מסוימת של זהב. אין אחד שלא אוהב להתחדש בתכשיט מדי תקופה, ולכן שוק זה מאוד פורה. למרות שיש חנויות זהב רבות בארץ, עדיין רוב רובן של חנויות תכשיטי הזהב, עמוסות ברוב שעות היום. 

מה תפקידו של סוחר זהב? 

להיות בעל חנות תכשיטים, ולסחור בזהב זה אחרת. כאשר אתם עוסקים בזה בצורה פרוביזורית אתם יכולים לרכוש זהב ישן מבן אדם פרטי, ולנקות אותו כמו שצריך ולהוסיף חריטה שתתאים למישהו מסוים. כמובן שתצטרכו גם לקנות סחורה במקום מוכרז. איך עושים את זה? אתם יכולים לנסוע לטורקיה שם יש חנויות ענק של תכשיטי זהב במחירי סיטונאות. אתם יכולים לרכוש שם תכשיטים במחיר זול ואז להסתובב באזורים בהם יש הרבה חנויות תכשיטים. בדרך כלל אנשים שעושים את זה, הכיסים שלהם מלאים במזומנים. 

האם אני צריך רישיון כדי לפתוח כזה עסק? 

מסחר_בזהב

לא. כל מה שתצטרכו בקטע של אישורים זה להחתים על כל תכשיט ותכשיט שאתם מכניסים לארץ, את החותמת של מכון הדקלים. אבל בשביל לנהל עסק של תכשיטי זהב אין צורך בכל אישור שהוא. מה שכן, בלי קשר לתכשיטים שאתם מוכרים, אתם צריכים לקבל אישור למכור בכלל. כלומר, לפתוח עסק עצמאי יחד עם מנהל חשבונות. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

פותחים חנות זהב? אל תתחילו לפני שיש לכם ביטוח מקיף

אל תתנו לעצמכם להיות יום אחד עם סיכון שמרחף עליכם. שקית אחת של תכשיטי זהב עשויה להיות שווה מאות אלפי שקלים. לכן, לפני שאתם מתחילים לקבל אליכם תכשיטים, תבררו עם חברת ביטוח איזה ביטוח אתם צריכים לעשות כדי שיהיה לכם כיסוי על כל צרה שלא תבוא.  

מאיפה מממנים עסק של מכירת תכשיטי זהב? 

לפניכם רשימה שתעזור לכם למצוא את הדרך לגייס את ההון הראשוני.

  • משכו כל פיקדון קיים או כסף מזומן שיש לכם בעובר ושב. 
  • אתם יכולים לצרף משקיע לעסק שלכם. 
  • אם יש לכם אומץ, אתם יכולים למכור מניות למשקיעים. 
  • קחו הלוואה מאחד הבנקים. 
  • חפשו תורם שרוצה לעזור לעסקים חדשים לקום אחרי תקופת הקורונה.
  • יש לכם קרוב משפחה בעל יכולת? בקשו ממנו הלוואה בלי ריביות. 

איפה למקם את העסק שלכם? 

תלוי איזה סגנון אתם רוצים להיות. אנו מכירים מוכרי זהב שכל מה שיש להם כדי לאחסן את הזהב שלהם זה אפוד עם כיסים פנימיים רבים, ואיתו הם מסתובבים כל יום בין חנויות הזהב השונות בארץ. אבל אתם גם יכולים לפתוח לעצמכם סוג של חנות או משרד למכירת זהב לחנויות ולפרטיים. כאשר אתם נכנסים מייד גם לנישה של מכירת זהב לפרטיים וגם לחנויות, אתם מורידים מעליכם את העול של מי יהיו הלקוחות שלכם. כי מצד אחד למה שלא תמכרו מחיר יקר ללקוחות פרטיים, מצד שני יש חנויות רבות שישמחו שמישהו חוסך להם את הנסיעה לטורקיה, ויקפצו על המציאה שפתחתם עסק מעין זה. 

רוצים עזרה פרטנית? צריכים הלוואה בתנאים טובים? 

המומחים של חברת המפתח לווי והקמת עסקים כאן בדיוק בשבילכם. אנחנו מתמחים בכל הנוגע להקמת עסקים ולווי עסקים במשבר. אתם צריכים הלוואה? צריכים בניית תוכנית עסקית שתבטיח לכם רווחיות כלכלית? זה העבודה שלנו. הקליקו כאן לפגישה עם המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים.