חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך פותחים מרפאת שיניים?

עברתם בהצלחה רבה לימודי רפואת שיניים? בעבר, כל אמא היתה מתפללת על ילדיה שיהיו רופאי שיניים… אבל גם היום, פתיחת מרפאת שיניים פרטית, עשויה להיות עסק רווחי ומשתלם במיוחד. אך בל נתכחש, ישראל היא המקום בו התחרותיות גבוהה ברפואת שיניים היא הגבוהה ביותר בהתייחס למספר הנפשות בישראל.

 

במדינת ישראל כל רופא שיניים בעל הסמכה רשאי לפתוח מרפאת שיניים פרטית בלי צורך בהשגת רישיונות ייעודיים ממשרד הבריאות. מהם השלבים להקמת מרפאת שיניים? מי קהל היעד שלכם? כל מה שרציתם לדעת, נמצא כאן. יחד עם המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים תגיעו להצלחה. 

מי קהל היעד? 

 • ילדים – כדי לקבל ילדים, עליכם להכין חדר טיפולים ידידותי לילדים.

   

 • השתלות שיניים

   

 • סתימות

   

 • יישור שיניים ואורתודונטיה

 

מרפאת שיניים

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים להקמת מרפאת שיניים? 

 1. שלב ראשון ומשמעותי, עליכם לעבור את כל הלימודים ולהנפיק את התעודות הייעודיות לרופאי שיניים. אמנם אין צורך להיות בעל רישיון ממשרד הבריאות להקמת עסק, אבל תעודות, חייבות להיות. שימו לב, מרפאות שיניים בבעלות משותפת או בבעלות תאגיד כן נדרשות לרישיון.

   

 2. בדיקת עלויות – הקמת מרפאת שיניים כוללת השקעה בציוד יקר, רכישת עמדת מזכירות, העסקת מזכירה, פרסום ועוד. כדי להשקיע בצורה בטוחה, עליכם לוודא שיש לכם את היכולת הכלכלית לעמוד בהשקעה גבוהה שכזו.

   

 3. השכרת מקום – שימו לב שהמקום נמצא במקום נגיש מבחינת חניה ותחבורה ציבורית.

   

 4. רכישת הציוד הנדרש – הציוד כולל ציוד רפואי, מיטת טיפולים, ועוד. עמדת מחשב כיסא משרדי וכל מה שנדרש לעמדת המזכירות. בשלב זה עליכם לרכוש תוכנה לקביעת תורים על מנת לייעל את עבודת המזכירה ולמנוע טעויות אנושיות. אם נקרתה לפניכם הזדמנות לרכוש מרפאה קיימת, העדיפו אותה, כמובן.

   

 5. מיתוג ופרסום – למרות שלא כל יום נפתחות מרפאות שיניים חדשות, חשוב מאוד למתג את העסק כדי להיות נוכחים בשוק ולמשוך כמה שיותר לקוחות חדשים. הדגש במיתוג צריך להיות על המקצועיות. הרבה פעמים משקיעים בציוד ובנראות העסק ולפרסום לא נשאר תקציב, כך יוצא שיש מרפאה חדישה ומאובזרת מבלי שלקוחות פוטנציאליים ידעו עליה.

   

 6. יצירת קשרים לקבלת החזרים – על מנת להקל עליכם את הכניסה לשוק רפואת השיניים, חשוב מאוד ליצור קשרים עם קופות חולים ולנסות להשיג החזרים על מנת להוזיל את עלויות הטיפול ללקוחות העתידיים שלכם.

   

 7. בניית תוכנית עסקית – השלב המשמעותי ביותר, בלעדיו אסור להתחיל בתהליך הקמת עסק, זה בניית תוכנית עסקית. התוכנית העסקית היא המדריך שינחה אתכם איך לפתוח את העסק בצורה המותאמת למציאות, ליכולת הכלכלית שלכם ועוד. עסקים רבים שעברו תהליך של פשיטת רגל, לא התנהלו בצורה נכונה, לו היו פונים ליועץ עסקי שיבנה עבורם תוכנית עסקית מקצועית ומותאמת, היו ממשיכים להרוויח כסף ולהיות על המפה.

   

דברו עם המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים שיתנו לכם יד בתהליך הקמת העסק. כי המפתח לעסק מצליח הוא ייעוץ עסקי טוב! כדי שנמנף את העסק שלכם, פנו אלינו. 

איך בונים תוכנית עסקית למרפאת שיניים?

מרפאת שיניים מספקת שירותי בריאות הפה וטיפוליים למטופלים. שירותים אלו עשויים לכלול ניקוי שיניים, סתימות, עקירות, טיפול יישור שיניים ופתרונות קוסמטיים כגון הלבנת שיניים וציפויים. מרפאות שיניים מאוישות בדרך כלל על ידי רופאי שיניים מורשים ושיננית, שעובדים יחד כדי לאבחן, לטפל ולמנוע בעיות בריאות הפה. מרפאות שיניים מודרניות משתמשות לרוב בטכנולוגיה מתקדמת כגון צילומי רנטגן וטיפול בלייזר כדי לשפר את נוחות המטופל ואת הדיוק של הטיפולים. מטרתה של מרפאת שיניים היא לקדם בריאות פה טובה ולמנוע מחלות פה כמו עששת, מחלות חניכיים ועוד.

תוכנית עסקית למרפאת שיניים

תקציר מנהלים: סקירה קצרה של מטרת מרפאת השיניים, ייעודה.

 

ניתוח שוק: מחקר על שוק רפואת השיניים המקומי כדי לזהות מתחרים ולמקד את הנתונים על הלקוחות.

 

השירותים המוצעים: רשימת שירותי רפואת השיניים שמציעה המרפאה.

 

אסטרטגיית שיווק: תוכנית שיווק יעילה של מרפאת השיניים למטופלים פוטנציאליים, כולל טקטיקות כגון פרסום מקומי, מדיה חברתית ועוד.

 

תחזיות פיננסיות: ניתוח מפורט של ההוצאות החזויות, ההכנסות והרווחיות של המרפאה, כולל עלות ציוד, אספקה וכוח אדם.

 

מבנה ארגוני: תיאור מבנה הבעלות וצוות הניהול, כולל התפקידים והאחריות של כל עובד.

 

תכנית תפעולית: תיאור הפעילות השוטפת של המרפאה, לרבות זימון תורים, ניהול חולים ועוד.


מסקנה: סיכום נקודות המפתח ופוטנציאל ההצלחה של התוכנית העסקית של מרפאת השיניים.

דוגמא לתוכנית עסקית למרפאת שיניים

תקציר מנהלים:

מרפאת השיניים היא מרפאה חדישה המציעה מגוון שלם של שירותי רפואת שיניים למשפחות. המרפאה תספק טיפולי שיניים טיפוליים וקוסמטיים בסביבה נוחה הממוקדת במטופל. צוות רופאי השיניים והשינניות המנוסים שלנו מחויבים לספק טיפול שיניים ברמה גבוהה למטופלינו.

 

ניתוח שוק:

מרפאת השיניים ממוקמת בעיר ____ עם ביקוש גבוה לשירותי שיניים. המרפאה תכוון למשפחות, לאנשי מקצוע צעירים וקשישים בקהילה המקומית. המחקר שלנו מצביע על כך שקיימת הזדמנות משמעותית למרפאת שיניים חדשה באזור, שכן תושבים רבים נוסעים כיום למרחקים ארוכים כדי לקבל טיפול שיניים.

 

שירותים מוצעים:

מרפאת השיניים תציע מגוון שלם של שירותי רפואת שיניים, לרבות ניקוי שיניים, סתימות, עקירות, טיפול יישור שיניים והליכים קוסמטיים כגון הלבנת שיניים וציפויים. בנוסף, המרפאה תציע צילומי רנטגן דיגיטליים וטיפול בלייזר לשיפור נוחות המטופל ודיוק הטיפולים.

 

אסטרטגית שיווק:

מרפאת השיניים תפעיל אסטרטגיית שיווק הכוללת פרסום מקומי, אתר אינטרנט ועוד. המרפאה תציע גם מבצעים והנחות מיוחדות למטופלים חדשים, וכן לשמר את המטופלים הקיימים.

 

תחזיות פיננסיות:

עלויות הקמה של המרפאה כולל עלות הציוד, אספקה והכוח אדם. 

 

מבנה ארגוני:

מרפאת השיניים נמצאת בבעלותו ומופעלת על ידי ד"ר ___ רופא שיניים מיומן ומנוסה. המרפאה תעסיק גם צוות של שיננית וצוות אדמיניסטרטיבי שיעניק טיפול שיניים מקיף למטופלינו.

 

תוכנית תפעולית:

מרפאת השיניים תהיה פתוחה חמישה ימים בשבוע, בין השעות 8:00-17:00. המרפאה תשתמש במערכת ממוחשבת לתיאום תורים לניהול יעיל של תורים למטופלים ולמזעור זמני ההמתנה. המרפאה תקבל גם את רוב תוכניות הביטוח ותציע אפשרויות תשלום גמישות כדי להנגיש את טיפול השיניים לכל המטופלים.

 

סיכום:

מרפאת השיניים ערוכה להצלחה, ומציעה טיפול שיניים איכותי למשפחות. עם מחויבות לשביעות רצון המטופלים, טכנולוגיה מתקדמת ומודל עסקי מוכח, מרפאת השיניים נמצאת במיקום טוב להפוך למרפאת השיניים המובילה באזור.

פניה מהירה: