איך פותחים מרפאת שיניים?

עברתם בהצלחה רבה לימודי רפואת שיניים? בעבר, כל אמא היתה מתפללת על ילדיה שיהיו רופאי שיניים… אבל גם היום, פתיחת מרפאת שיניים פרטית, עשויה להיות עסק רווחי ומשתלם במיוחד. אך בל נתכחש, ישראל היא המקום בו התחרותיות גבוהה ברפואת שיניים היא הגבוהה ביותר בהתייחס למספר הנפשות בישראל.

 

במדינת ישראל כל רופא שיניים בעל הסמכה רשאי לפתוח מרפאת שיניים פרטית בלי צורך בהשגת רישיונות ייעודיים ממשרד הבריאות. מהם השלבים להקמת מרפאת שיניים? מי קהל היעד שלכם? כל מה שרציתם לדעת, נמצא כאן. יחד עם המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים תגיעו להצלחה. 

מי קהל היעד? 

 • ילדים – כדי לקבל ילדים, עליכם להכין חדר טיפולים ידידותי לילדים.

   

 • השתלות שיניים

   

 • סתימות

   

 • יישור שיניים ואורתודונטיה

 

מרפאת שיניים

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים להקמת מרפאת שיניים? 

 1. שלב ראשון ומשמעותי, עליכם לעבור את כל הלימודים ולהנפיק את התעודות הייעודיות לרופאי שיניים. אמנם אין צורך להיות בעל רישיון ממשרד הבריאות להקמת עסק, אבל תעודות, חייבות להיות. שימו לב, מרפאות שיניים בבעלות משותפת או בבעלות תאגיד כן נדרשות לרישיון.

 2. בדיקת עלויות – הקמת מרפאת שיניים כוללת השקעה בציוד יקר, רכישת עמדת מזכירות, העסקת מזכירה, פרסום ועוד. כדי להשקיע בצורה בטוחה, עליכם לוודא שיש לכם את היכולת הכלכלית לעמוד בהשקעה גבוהה שכזו.

 3. השכרת מקום – שימו לב שהמקום נמצא במקום נגיש מבחינת חניה ותחבורה ציבורית.

 4. רכישת הציוד הנדרש – הציוד כולל ציוד רפואי, מיטת טיפולים, ועוד. עמדת מחשב כיסא משרדי וכל מה שנדרש לעמדת המזכירות. בשלב זה עליכם לרכוש תוכנה לקביעת תורים על מנת לייעל את עבודת המזכירה ולמנוע טעויות אנושיות. אם נקרתה לפניכם הזדמנות לרכוש מרפאה קיימת, העדיפו אותה, כמובן.

 5. מיתוג ופרסום – למרות שלא כל יום נפתחות מרפאות שיניים חדשות, חשוב מאוד למתג את העסק כדי להיות נוכחים בשוק ולמשוך כמה שיותר לקוחות חדשים. הדגש במיתוג צריך להיות על המקצועיות. הרבה פעמים משקיעים בציוד ובנראות העסק ולפרסום לא נשאר תקציב, כך יוצא שיש מרפאה חדישה ומאובזרת מבלי שלקוחות פוטנציאליים ידעו עליה.

 6. יצירת קשרים לקבלת החזרים – על מנת להקל עליכם את הכניסה לשוק רפואת השיניים, חשוב מאוד ליצור קשרים עם קופות חולים ולנסות להשיג החזרים על מנת להוזיל את עלויות הטיפול ללקוחות העתידיים שלכם.

 7. בניית תוכנית עסקית – השלב המשמעותי ביותר, בלעדיו אסור להתחיל בתהליך הקמת עסק, זה בניית תוכנית עסקית. התוכנית העסקית היא המדריך שינחה אתכם איך לפתוח את העסק בצורה המותאמת למציאות, ליכולת הכלכלית שלכם ועוד. עסקים רבים שעברו תהליך של פשיטת רגל, לא התנהלו בצורה נכונה, לו היו פונים ליועץ עסקי שיבנה עבורם תוכנית עסקית מקצועית ומותאמת, היו ממשיכים להרוויח כסף ולהיות על המפה. 

דברו עם המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים שיתנו לכם יד בתהליך הקמת העסק. כי המפתח לעסק מצליח הוא ייעוץ עסקי טוב! כדי שנמנף את העסק שלכם, פנו אלינו.