חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך פותחים חנות תפירה לאביזרי סידקית? 

חנות לאביזרי סידקית היא חנות מבוקשת עבור כל תופרת מצויה. הקמת חנות כזו דורשת יכולת ניהול, השקעת הון ראשונית והתנהלות יומיומית מול ספקים ולקוחות. בעבר הפעלת חנות סדקית הייתה משתלמת במיוחד. עם התקדמות התעשייה, חנויות אלו הפכו לפחות מבוקשות אבל עדיין, באזורים בהם אין חנות סדקית, אתם יכולים להצליח מאוד. המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים מסבירים. 

מי קהל היעד של חנות אביזרי סידקית? 

כל תופרת מצויה נכנסת לחנות סדקית באופן תדיר כדי לרכוש אביזרים משלימים לתפירה, בדים ועוד. חנויות סדקית נצרכות גם על ידי אנשים פרטיים ואמהות לילדים שאוהבות להשקיע וליצור להם תחפושות מעניינות, לתפור בגדים מקוריים, להוסיף קישוטים לנעליים וכדומה. קיימות גם מורות לאומנות שמוצאות את מבוקשן דווקא בחנויות סדקית.

קהל היעד הוא יחסית מצומצם ולכן כדאי להקים את החנות באזור בו מתגוררת אוכלוסיה שיש בה הרבה תופרות. בחברה החרדית לדוגמה, עסק כזה יתפתח טוב יותר מאשר במגזר הכללי. 

בנוסף, כדי להרחיב את קהל היעד כדאי לשקול שילוב שירותים נוספים בחנות. יש חנויות המציעות שירות תיקוני תפירה על המקום, חנויות המשווקות מוצרים נוספים כמו מפות שולחן בנוסף למוצרי הסדקית והבדים הנמכרים בחנות.

הקמת חנות סדקית

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים להקמת חנות סידקית?

 • בניית תוכנית עסקית וגיוס מימון – לפני הכל, בונים תוכנית עסקית. על ידי בניית תוכנית עסקית מפורטת, תוכלו להבין אם אתם יכולים לעמוד בהשקעה הדרושה בהקמת חנות חדשה. בניית תוכנית עסקית נחשבת לדבר הכרחי ביותר בשלבי הקמת עסק. חולמים להיות בעלי חנות מצליחה? תוכנית עסקית, היא הבסיס להצלחה, התחילו ממנה.
 • רשיון – על מנת להקים עסק עליכם לקבל רישיון להפעלת העסק. עליכם להירשם כבעל עוסק פטור או מורשה בביטוח הלאומי, במע"מ ובמס הכנסה. פתיחת חנות תפירה אינה דורשת ממכם להשיג רשיונות נוספים (כמו אלו שנדרשים בהקמת חנות לממכר אלכוהול לדוגמא).
 • השכרת חנות – חנות חדשה, חייבת להיות ממוקמת במקום מוצלח וטוב. ברגע שהמיקום מוצלח, חלק מהלקוחות יבואו מפגישה חזותית עם החנות, ולאו דווקא מפרסומות. בנוסף, עליכם לוודא שהחנות תהיה מרווחת כך שהתצוגה תוכל לעמוד בצורה נעימה ומסודרת לעין.
 • רכישת מלאי – שלב מרכזי במהלך פתיחת החנות הוא רכישת המלאי. רכישת מלאי איכותי יכול להיות זה שיבדל אתכם ממתחרים ויעזור לכם לכבוש את השוק. כדי לתפוס כמה שיותר לקוחות, עליכם להיכנס לראש של כל סוגי האנשים, ולא להביא מוצרים העונים רק לטעם שלכם. ההתנהלות עם הספקים חייבת להיות מקצועית ויעילה. ערכו עבודת שטח למניעת עוגמות נפש מאי אמינות.
 • רכישת ציוד – שולחן, קופה רושמת, מחשב, עמדות לתצוגה, ווים לתלייה וכדומה.  מדובר בהשקעה לא קטנה ולכן ערכו רשימה מסודרת של כל הפריטים שתצטרכו. לפני שתרכשו פריט מסוים בדקו אצל סוכן מתחרה את מחיר הפריט המוצע. יתכן ותגלו הבדלים משמעותיים.
 • ביטוחים – כחלק מתהליך הקמת עסק, עליכם לרכוש פוליסות ביטוח שיגנו עליכם ממצבים שונים. על מנת לחסוך בעלויות הביטוח, פנו לסוכן ביטוח מקצועי שישיג עבורכם את הפוליסות המכסות ביותר במחיר האטרקטיבי ביותר. ביטוח סחורה וביטוח צד ג הם קריטיים במיוחד בהקמת עסק כזה.

לא יודעים מאיפה להתחיל? בשביל לקבל מענה פנו אלינו. את טובי היועצים העסקיים תמצאו אצלינו, בחברת המפתח ללווי והקמת עסקים. תנו למומחים בתחום לעבוד ולכוון גם את העסק שלכם להצלחה מפרנסת. 

איך בונים תוכנית עסקית לחנות תפירה לאביזרי סידקית?

המתפרה מתמחה ביצירת אביזרים בעבודת יד וייחודיים ללקוחות המעריכים איכות. החנות מציעה מגוון רחב של מוצרים לרבות תיקים, ארנקים, צעיפים ופריטים נוספים מחומרים איכותיים. 

המטרה היא לספק ללקוחות אביזרים שלא רק נראים טוב , אלא גם איכותיים. החנות מציעה מגוון של חומרים, צבעים ועיצובים לבחירה, המאפשרים ללקוחות ליצור יצירות מותאמות אישית ומיוחדות במינה. בין אם אתם מחפשים ארנק חדש לסחוב לעבודה, צעיף שיחמם אתכם ביום קריר, או מתנה למישהו מיוחד.

תוכנית עסקית לחנות תפירה לאביזרי סידקית

תקציר מנהלים

 • הציגו בקצרה את הרעיון העסקי ואת מטרת התוכנית
 • הדגישו תחזיות פיננסיות מרכזיות, כגון עלויות התחלה, הכנסות ורווחים
 • סכמו את עיקרי התוכנית, כולל שוק היעד, אסטרטגיות שיווק ויעדים עתידיים

 

סקירה עסקית

 • פרטו את הרעיון העסקי ואילו מוצרים או שירותים הוא יציע
 • הסבירו את שוק היעד 
 • תארו את הצהרת המשימה והיעדים של העסק

 

ניתוח שוק

 • נתחו את שוק היעד 
 • חקרו את המגמות והתחרות בתעשייה, והסבירו כיצד העסק יבדל את עצמו
 • תארו את גודלו ופוטנציאל הצמיחה של שוק היעד

 

אסטרטגיות שיווק ומכירות

 • הגדירו את האסטרטגיות למשיכת לקוחות ושימור, כגון מבצעים, פרסום ושירות לקוחות
 • הסבירו כיצד העסק יפיק מכירות ויגיע לשוק היעד, כגון באמצעות מכירות מקוונות, סיטונאות או קמעונאות.
 • כללו פרטים על אסטרטגיות תמחור ועלות הסחורה שנמכרה

 

תוכנית מבצעים

הסבירו כיצד העסק יתנהל על בסיס יומיומי, כולל תהליכי ייצור, ניהול מלאי ואיוש עובדים

ציינו את המערכות נהלים שיבטיחו פעילות חלקה ויעילה

ציינו את המיקום הפיזי, הציוד והטכנולוגיה הדרושים לניהול העסק

 

תחזיות פיננסיות

 • ספקו דוחות כספיים מציאותיים חזותיים, כגון דוחות רווח, מאזנים ודוחות תזרים מזומנים
 • כללו עלויות התחלה, כגון ציוד ואספקה, שכירות והוצאות שיווק
 • כללו את ההכנסות, הרווחים ופוטנציאל הצמיחה הצפויים במהלך השנים הקרובות

 

סיכום

סכמו את נקודות המפתח של התוכנית וחיזקו את פוטנציאל ההצלחה של העסק

דוגמא לתוכנית עסקית לחנות תפירה לאביזרי סידקית

תקציר מנהלים:

מתפרה לעסקי אביזרי סדקית מציעה ביגוד ואביזרים בהתאמה אישית ללקוחות. העסק יתמקד באספקת מוצרים איכותיים ושירות לקוחות מותאם אישית. החנות תמוקם באזור עתיר תנועה על מנת למשוך לקוחות ולהגביר את הנראות. שוק היעד יהיה מבוגרים, צעירים ואנשים המחפשים ביגוד ואביזרים ייחודיים ומסוגננים.

 

ניתוח שוק:

השוק של ביגוד ואביזרים בהתאמה אישית גדל עקב הביקוש הגובר למוצרים ייחודיים ומותאמים אישית. קיים פער בשוק של ביגוד בהתאמה אישית זולה ונגישה של אביזרי סדקית. שוק היעד הוא מבוגרים, צעירים ואנשים שמוכנים לשלם עבור מוצרים איכותיים ומותאמים אישית.

 

מוצרים ושירותים:

המתפרה לאביזרי סדקית תציע ביגוד ואביזרים בהתאמה אישית, לרבות חולצות, שמלות, חצאיות ואביזרים כגון תיקים, צעיפים וכובעים. המוצרים ייוצרו מחומרים איכותיים ויעוצבו כך שיענו על הצרכים וההעדפות הספציפיות של כל לקוח. החנות תציע גם שינויים ותיקונים לבגדים קיימים.

 

אסטרטגית שיווק:

מדיה חברתית ושיווק מקוון ישמשו כדי להגיע לקהל רחב יותר ולבנות מודעות למותג.

 

תפעול וניהול:

המתפרה לאביזרי סידקית תהיה בבעלות ותתופעל על ידי צוות תופרות ומעצבים מנוסים. לחנות תהיה מיקום מרכזי כדי להבטיח גישה נוחה ללקוחות ולספקים. לעסק תהיה גם נוכחות מקוונת חזקה כדי לתת ללקוחות את הנוחות של הזמנה ומשלוח מקוונים.

 

תכנית פיננסית:

העסק יפיק הכנסות ממכירת ביגוד ואביזרים בהתאמה אישית. כמו כן, העסק יפיק הכנסה מתיקונים בביגוד קיים. התחזיות הכספיות מצביעות על כך שהעסק יהיה רווחי בשנתיים הראשונות לפעילות.

 

סיכום:

המתפרה של עסקי אביזרי סידקית מציעה גישה ייחודית ומותאמת במיוחד לשוק ההולך וגדל של ביגוד ואביזרים בהתאמה אישית. לעסק יש פוטנציאל שוק חזק, שוק יעד מוגדר היטב ואסטרטגיה ברורה לצמיחה. עם התמקדותה במוצרים איכותיים ושירות לקוחות מעולה, יש למתפרה לאביזרי סדקית פוטנציאל להפוך לעסק מצליח ורווחי.

פניה מהירה: