איך פותחים חנות ספרים מצליחה? המדריך המלא כאן לפניכם

אין חנות ספרים באזור המגורים שלכם? אם אתם רוצים לנצל את ההזדמנות, בדקו שהיא אכן משתלמת וצאו לדרך. שוק הספרים הוא על סף גסיסה בפרט כאשר קיימות מהדורות דיגיטליות. לכן, לא תמיד פתיחת חנות ספרים תהיה משתלמת. חייבים לערות מיפוי מקצועי מדויק לפני שנכנסים לעסק כזה. חברת המפתח לליווי והקמת עסקים מלווה עסקים בדרך להצלחה שלהם, כבר משלב ההקמה ובדיקת הכדאיות הכלכלית להקמה. כאן נבחן יחד איתכם את מה שדורשת הקמת חנות ספרים.

מי קהל היעד? 

 • הורים לילדים – ספרי ילדים, ספרי התפתחות. 
 • תלמידים וסטודננטים – ספרי לימוד. 
 • מתבגרים – ספרי קריאה, העשרה ומתח. 
 • מבוגרים – ספרים לעיון ולקריאה.
 • המגזר החרדי – ספרי קודש.

חשוב לעשות מיפוי מדויק של קהל היעד ולבדוק כמה מהם גרים בסביבה בה אתם מעוניינים לפתוח את החנות. בדקו את התחרות הקיימת ואת כמות חנויות הספרים שהאזור. אם יש הרבה זה מצביע על תחרותיות גבוהה ואם אין בכלל זה גם אומר דרשני – איך הרשתות הגדולות לא הגיעו לשם, אולי פתיחת חנות במקום היא פחות ריווחית? לא ניתן להסיק מסקנות מנתונים לא מדויקים ולכן חשוב לפנות ליועץ עסקי מקצועי לעסקים בהקמה.

הקמת חנות ספרים

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים להקמת חנות ספרים? 

 • בניית תוכנית עסקית – פתיחת חנות ספרים דורשת ממכם השקעה גדולה מאוד. אומנם אתם מסתמכים על כך שהספרים עומדים להימכר בתקופה הקרובה, אבל זה לא משנה. תכל'ס אתם צריכים לדאוג למלא את מדפי החנות במלאי ספרים מגוונים, וכל זה עולה לא מעט כסף… לפני שמתחילים להשקיע כסף בהקמת עסק, חובה לבנות תוכנית עסקית. התוכנית העסקית תציל אתכם באופן ודאי ממצב של פשיטת רגל. התוכנית העסקית לוקחת את כל הנתונים הגדולים והקטנים בחשבון ותעזור לכם להבין אם הקמת חנות ספרים מתאימה לנתונים וליכולות הפיננסיות שלכם, או לא.
 • הצהרת פתיחת עסק – על מנת לפתוח עסק על פי חוק בישראל, עליכם לפנות לרשות המיסים, המע"מ, והביטוח לאומי ולקבל את הרשיונות הייעודים לצורך הקמת עסק פטור.
 • השכרת חנות – בחירת הכתובת לחנות הספרים שלכם, עלולה להיות קריטית. שימו לב שאתם בוחרים חנות המרוחקת מחנויות ספרים אחרות על מנת שיהיה לכם קל יותר לקלוט קהל לקוחות חדש.
 • רכישת ציוד – ערכו רשימה מדויקת של הציוד שתצטרכו. מדפי ספרים, שולחנות, עמודונים וכל מה שצריך לתצוגת הספרים, קופה רושמת, שולחן, מחשב, סולם, ועוד.
 • ביטוח – חנות ספרים מכילה תכולה יקרה מדי בשביל לזלזל בביטוח תכולה וכל הביטוחים המומלצים לעסק. לפני שהסחורה מגיעה לחנות, עליכם לדווח על שווי הסחורה לחברת הביטוח ולרכוש את פוליסת הביטוח הייעודית.
 • מיתוג ופרסום – על מנת להצליח להגיע לכמה שיותר לקוחות, עליכם לדאוג להיות על הבמה הפרסומית מיום פתיחת החנות, מבצעים וכל מה שאתם יכולים כדי לעשות רושם על קהל הלקוחות העתידי שלכם. 

 

יועץ עסקי מומלץ לחנות ספרים בהקמה

היעזרות בייעוץ עסקי מקצועי לעסקים בהקמה היא חובה. אבל היא חשובה פי כמה כשמדובר בעסק הוסק בענף גוסס כמו הספרים. אל תפעלו מבלי להתייעץ עם יועצים עסקיים מהשורה הראשונה. אתם חייבים להכיר את היועצים העסקיים המומחים שלנו בחברת המפתח ללווי והקמת עסקים.