איך פותחים חנות טפטים?

חנות טפטים היא אחד העסקים הרווחיים שלא דורשים השקעה רבה מידי. אך אם אתם אכן רוצים להרוויח, צריך לדעת להגיע למקומות הנכונים משם תייבאו את הטפטים. בדרך כלל באירופה תמצאו טפטים מרהיבים במחירים זולים ממש אותם תוכלו למכור פה בארץ במחיר מלא.

 

במדריך שלפניכם תמצאו את כל הפרטים הרלוונטיים שצריך לדעת כדי לפתוח עסק של טפטים.

מי קהל היעד?

 • אנשים פרטיים – לא מעט אנשים משפצים את ביתם והם רוצים לשוות לו מראה אומנותי באמצעות טפטים על הקירות ועל דלתות. מי שכבר מבין קצת בנושא יודע שאין גבול ליופי שאפשר ליצור באמצעות טפטים. יש גם אנשים שמשדרגים את הבית שלהם על ידי הדבקת טפטים בכל חלקי הבית.
 • קבלנים- כיום יש הרבה מאוד פרויקטים יוקרתיים. יזם שמכבד את עצמו בפרויקטים יוקרתיים עושה שימוש גם בטפטים לעיצוב הדירות.
 • אנשי הום סטיילינג- מקצוע ההום סטיילינג עושה הרבה מאוד שימוש בטפטים. אנשי הום סטיילינג מתמחים בשדרוג מראה הבית על ידי אלמנטים חיצוניים בלבד. אין עוד אלמנט משמעותי כל כך כמו הטפטים שפשוט הופך את המראה של הבית. טפטים אפשר להדביק על רהיטים, קירות, רצפה, חלונות ואם האפשרויות המשוכללות שיש היום טפטים מספיקים כדי להוציא בית מהג'ורנלים.
 • חברות דלתות- הרבה מהדלתות בעלות המראה המיוחד נוצרות באמצעות טפטים. כן יש היום גם טפטים מברזל, מזכוכית ועוד. בשביל לתת שירות ללקוחות חברות הדלתות זקוקות לספקים קבועים של טפטים איכותיים.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים לפתיחת עסק של טפטים?

 • פתיחת תיק עוסק- כדי להתחיל בשלבים הראשוניים לפתיחת העסק שלכם אתם צריכים דבר ראשון לפתוח תיק עוסק בגופים הרלוונטיים כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי ועוד. בדרך כלל מתחילים את העסק כעוסק פטור. 
 • בניית תוכנית עסקית- בשלב השני חשוב מאוד לפנות ליועץ ולבנות תוכנית עסקית. בענף הטפטים יש הרבה נישות שאפשר להיכנס אליהם בשיווק. בדרך כלל מומלץ להתמקד בסוג אחד של קהל יעד אלא אם כן הענף לא מספיק רחב. יועץ עסקי יעזור לכם לחקור את השוק, לבדוק באיזה נושא כדאי להתמקד, מהיכן לייבא את הטפטים, מהן העלויות וכמה אכן העסק הזה יהיה רווחי בשבילכם. לאחר שהחלטתם על הקו של העסק שלכם שיהיה מספיק רווחי היועץ העסקי יסייע לכם בהשגת המימון. חשוב להקפיד על יועץ עסקי מספיק מקצועי כי ההבדל בין העסקים המצליחים לאלו שלא, הוא האם התוכנית העסקית שלהם בנויה היטב או לא. עסק שאין לו תוכנית עסקית אין הרבה סיכויים שהוא ישרוד על המפה לאורך זמן. 
 • גיוס מימון- לאחר בניית התוכנית העסקית תצטרכו לגייס מימון ראשוני לפתיחת העסק.
 • השכרת מקום- לרוב במכירת טפטים לא צריך חנות ממש אלא מקום לאחסן את הטפטים במקרה שאתם מייבאים אותם מחו"ל. יש כאלו שעובדים מול ספקים וכל מה שהם צריכים זה את הסלון של הבית שלהם אם אלבומי תצוגה מהם יתרשמו הלקוחות. וכמובן יש גם את אלו שמחזיקים חנות ממש. בשלב הראשוני אם אפשר להסתדר בלי להשכיר מקום זה עדיף כדי לחסוך בעלויות.
 • רכישת ציוד- הדבר שאתם בטוח צריכים לרכוש זה דוגמיות של הטפטים אותם אתם הולכים למכור. לעיתים גם תצטרכו לרכוש מראש את הטפטים עצמם ולא רק לפי הזמנה של הלקוח תלוי מאיפה אתם מייבאים את הטפטים. הדרך המומלצת היא לרכוש דוגמיות ולהזמין ללקוח לפי בקשתו.
 • ביטוחים- יש ביטוחי חובה לעסק כמו ביטוחים ללקוחות ששוהים בבית העסק, ביטוח לעובדים וביטוח צד ג'. אם השקעתם וקניתם כמות של טפטים אתם צריכים לבטח אותם כדי להימנע מנזקים כבדים.
 • מיתוג ופרסום- כדי להתניע את עצמו, בעל העסק צריך להשקיע במיתוג ופרסום. בעידן של היום עסק לא ממותג לא קיים על המפה. החברות הגדולות משקיעות בפרסום 40% מההכנסות שלהם. אתם לא תצטרכו להשקיע כאלו סכומים הזויים כדי למתג את עצמכם. אבל בהחלט תצטרכו לפתוח את הכיס ואפשר לומר שבמקרה שלנו, רוב ההוצאות של הקמת העסק יהיו על הסעיף הפרסומי כי בשאר הנושאים אין הרבה הוצאות. אנו ממליצים על סוכנות הפרסום של המפתח דיגיטל שם תמצאו את כל השירותים הנצרכים למיתוג העסק שלכם. 

כמה יעלה לכם לפתוח עסק של טפטים?

קשה להעריך במדויק את העלויות כל עוד ולא ידוע היקף העסק המוקם. אם העסק הולך לתת שירות מהבית או במתכונת תעשייתית או סיטונאית. 

ברוב המקרים עסק של טפטים דורש השקעה מינימלית ביותר והפוטניצאל לרווח הוא די גבוה בעקבות קהל היעד המגוון. כל מה שאתם צריכים זה להשקיע בבניית תוכנית עסקית איכותית, מציאת ספקים אמינים, מיתוג, רכישת ציוד בסיסי, ביטוחים ויש לכם עסק.

אם אתם רוצים לדעת פרטים מדוייקים וספציפיים על העלויות של העסק, קבעו פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות עם המומחים שלנו! חברת המפתח לליווי והקמת עסקים כאן כדי למנף את העסק שלכם להצלחה.