איך פותחים חברה להשכרת רכב? 

הערכות מדברות על מעל 2 מיליון רכבים הנוסעים כל יום בכבישי ישראל. מתוכם, מעל 200 אלף רכבים הם מציי הליסינג השונים. בישראל קיימות מספר חברות השכרה מובילות והן שלמה סיקסט, הרץ, אוויס, אלבר ואלדן. שאר החברות המוכרות הן קטנות ואזוריות. בעקבות רגולציה כבדה ענף הליסינג בישראל נמצא בסיכון גבוה יחסית. אבל עם כל זה, הקמת חברה להשכרת רכבים היא אפשרית ובעלת פוטנציאל לרווח גדול במיוחד.כל מה שרציתם לדעת בנושא, נמצא כאן. 

מי קהל היעד? 

חברת השכרה פונה לקהל הרחב, לכל ישראלי ממוצע יש רישיון ומעל ל 70% מבתי האב בישראל הם גם בעלי רכב. חברות השכרה נותנות שירות לאזרחים בעלי רישיון, תיירים בעלי רישיון וחברות ענק המגיעות להסכמים עם החברות כדי לתגמל את עובדיהם ברכבים. חברות ביטוח שונות מציעות מימון השכרת רכב במקרה בו יש צורך ברכב חלופי. השכרת רכב היא תחום מבוקש ונצרך.

מהם השלבים להקמת חברה להשכרת רכב? 

הקמת חברה להשכרת רכבים
  • רישיון חברה – חברה להשכרת רכב, חייבת להיות בעלת רישיון ייעודי. קחו בחשבון שהנפקת הרישיון גוררת עמה עלויות גבוהות. הרגולציה גם היא כבדה אבל בליווי יועץ עסקי מומחה, תעברו את זה בקלות.
  • פתיחת חברה – כדי להתחיל לעבוד כחברה, עליכם להגיש מסמכים לרישום חברה, בליווי חימת עו"ד, הצהרות בעלי החברה ועוד.
  • בניית אפליקציה – כדי לעבוד עם תיירים או כאלה המגיעים מחו"ל, משתלם במיוחד לבנות אפליקציה ייעודית שתעזור לכם להתנהל מול הלקוחות בצורה חלקה ושוטפת. דרך האפליקציה תחסכו כוח אדם ואי הבנות נפוצות.
  • עריכת סקר שוק – בררו על חברות השכרת רכב בארץ ובעולם, בדקו איך הן מתנהלות ומה גורם ללקוחות לתעדף אותם דווקא, על פני חברות השכרת רכב שונות. עריכת סקר שוק יכולה לעזור לכם בקבלת החלטות גורליות לגבי העסק שלכם.
  • בדיקת יכולת והיתכנות כלכלית – זה הבסיס ועושים זאת כבר בשלבים הראשוניים. הרי כדי להקים חברה להשכרת רכבים, יש צורך לגייס הון רב. לכן, חשוב מאוד לפני שמתחילים להשקיע בהקמת החברה, לוודא שיש מקור לגיוס המימון ולכיסוי ההשקעה. כדי לבצע את הבדיקה הזו, יש לגשת ליועץ עסקי המתמחה בתחום הקמת עסקים לבניית תוכנית עסקית מקיפה להקמת העסק. רק לאחר שיש מימון ניתן לרכוש את צי הרכבים ולדאוג לשטח מסודר לעסק בסדר גודל זה.
  • סגירה עם חברה לתדלוקי שטח – כדי לשפר את ההתנהלות בשטח ולהוזיל את עלויות ניהול חברה של השכרת רכב, כדאי מאוד שתיעזרו בחברה לתדלוקי שטח כמו גט פיול. במקום לשנע את הרכבים לתדלוק ולבזבז על כך זמן וכסף, תוכלו לקבל שירות תדלוק עד לצי הרכבים שלכם.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מחפשים יועץ עסקי לליווי הקמת חברה להשכרת רכב? 

הגעתם למקום הנכון. אצלינו תיפגשו עם יועצים עסקיים מומחים בתחומם. מוזמנים להכיר את מומחי המפתח ללווי והקמת עסקים שכבר הובילו מאות עסקים בהצלחה רבה להצלחתם. גם אתם יכולים להצליח בגדול!