איך פותחים אולפן הקלטות? 

יש לכם שמיעה מוזיקלית בשילוב עם חוש טכני? אתם יכולים לפתוח אולפן הקלטות וליהנות מהכנסות נאות. התחרות בשוק גבוהה אבל הביקוש גודל גם הוא. אם בעבר יכלנו להגיע למסיבת סיום בבית ספר ולשמוע מקהלת ילדים שרים, הרי שהיום מקהלה כזו תמיד תהיה מלווה בפלייבק או בהקלטה המגבה את המקהלה. איך מקימים אולפן, מהם השלבים וכמה זה עולה? כל מה שרציתם לדעת בנושא נמצא כאן. 

מי קהל היעד? 

קהל היעד מגוון מאוד. בדרך כלל הביקוש הגבוה ביותר מגיע מצד זמרים/ות, בעלי מוסדות, בתי ספר למוזיקה שרוצים להקליט את התלמידים לקראת קונצרט, משפחות שמעוניינות להפתיע את הסבא עם שיר מרגש ליום הולדת/נישואין, בעלי עסקים המעוניינים בפתיח מרשים למרכזיה / לפרסומות ועוד. 

מהם השלבים המקדימים להקמת אולפן? 

כדי להקים אולפן הקלטות, עליכם ללמוד את תורת האולפן ואת תוכנות האולפן. בעלי אולפן רבים למדו כיצד לתחזק אולפן באופן פרטי אצל כאלה שכבר מנהלים בעצמם אולפן, או אצל אדם המשווק ציוד לאולפנים. 

דבר שני, עליכם לגייס סכום מכובד כדי להקים אולפן. כדי לרכוש ציוד מקצועי לאולפן, תצטרכו להכין מעל מאה אלף שקלים. וזה לא כולל לימודים, מיתוג, פירסום, שכירות, שיפוץ הנכס ועוד. אם אתם הולכים על קטן –  חדר בתוך הבית, אביזרים מינימליים וכדומה, אתם יכולים להתחיל גם אם פחות מחמישים אלף ש"ח. 

אולפן הקלטות

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

לפני פתיחת אולפן בונים תוכנית עסקית 

הדבר שיציל אתכם מפשיטת רגל, זה בניית תוכנית עסקית. התוכנית העסקית מפרטת את סעיפי ההוצאות וההכנסות הצפויים לכם במהלך הקמת וניהול האולפן. על ידי בניית תוכנית עסקית ניתן להסיק מסקנות קריטיות לגבי היתכנות כלכלית. ברגע שההשקעה גדולה עליכם, אתם עלולים לפשוט את הרגל עוד לפני שתראו את הרווח הראשוני מההשקעה. בניית תוכנית עסקית היא שלב חובה שאסור לכם לדלג עליו בשום פנים ואופן. איך בונים תוכנית עסקית? יועץ עסקי מקצועי יעשה לכם את העבודה. 

מהם השלבים להקמת אולפן הקלטות? 

  • רכישת ציוד – בשלב זה תחליטו על איזה סדר גודל של אולפן אתם מתכננים ללכת. ציוד אולפני מתחלק לרמות שונות, ותצטרכו להתאים את הציוד לרמת התקציב שלכם. הציוד הבסיסי שתצטרכו לרכוש הוא: מחשב בעל מעבד חזק, התוכנות איתן אתם עובדים, מיקרופונים, אוזניות איכותיות בעלות שמע חד, מקלדת מותאמת, כרטיס קול ומוניטורים לאולפן. 
  • השכרת ושיפוץ המקום – התחרות הקיימת בשוק האולפני בישראל מחייבת אתכם להפוך את האולפן שלכם למקור השראה. איך עושים את זה? על ידי בחירת מבנה מתאים, ושיפוצו בצורה שתעורר השראה.
  • מיתוג ופרסום – פנו לחברה העוסקת בשיווק ופרסום שתעזור לכם למתג את עצמכם בצורה מושלמת. חולמים על איש מקצוע שיקח את כל עול הפרסום בדיגיטל על כתפיו? הקליקו כאן כדי להכיר את חברת המפתח דיגיטל.

שלבים אלו הם השלבים העיקריים הייחודיים לאולפן הקלטות. קחו בחשבון שתצטרכו לפתוח תיק של עוסק פטור או מורשה ברשות המס, לרכוש פוליסות ביטוח מתאימות ועוד. 

הכירו את המומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים שיתנו לכם יד בכל תהליך הקמת העסק שלכם. אתם מביאים את החלום על השולחן, יחד עם המומחים שלנו מנתחים אותו, והם מפרקים לכם אותו לחלום בר ביצוע. איך בדיוק כל זה קורה? הקליקו כאן כדי להתחיל.