איך עולם העסקים יגיב לרובוטים שעתידים להשתלט על העולם שלנו? 

כבר שנים שאנחנו מדמיינים איך יראה העולם ביום בו לכל משק בית בישראל יהיה רובוט שיעזור לו במשימות היום יום. לא היינו אומרים שתוך כמה שנים נותני השירות בחנויות יהיו רובוטים. בואו לא נלך רחוק. אבל אפשר לומר שהמענה הממוחשב, קופות בשירות עצמי וביצוע רכישות דרך אתרי חנויות, הולכים ותופסים מקום נרחב בעולם. לאט לאט יש צורך בפחות כח אדם. כיום, עם כל ההתקדמות הטכנולוגית, עוד לא רואים את הצורך ההולך ופוחת של כח אדם בשוק העסקי, מכיוון שיש צורך ביותר מתכנתים וביותר בוני ומעצבי אתרים וכו'. 

האם הרובוטים ינצחו את הכח האנושי? 

רובוטים, הם מכונות. אם יש להם אספקת חשמל, הם יעבדו ויעבדו בלי שום הפרעות. אבל, לא כל עבודה מתאימה למכונות. קחו לדוגמא מטפלים רגשיים, כאן יש צורך בבן אדם שיצבור ידע וחוכמה ויתן את העצות שלו לאחרים. וזה רק תחום אחד מתוך מאות תחומים בהם יש צורך דווקא בבן אדם שיעשה את העבודה. מה שבטוח שבעבודות מפעל וייצור, הרובוטים יהיו על הגובה, אבל ברוב העבודות הקיימות בשוק, בני האדם יצטרכו להמשיך לעבוד בדיוק כמו בעבר. 

רובוטיקה

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

למה רובוטים עובדים ולמה אנשים עובדים? 

הרובוטים נועדו בשביל להניב כמה שיותר כסף. בשביל להספיק כמה שיותר עבודה בשעה, בשביל שיהיו כמה שפחות טעויות אנושיות. רובוטים תמיד עושים את העבודה במדויק? ממש לא. בדיוק כמו שבתי תוכנה רבים עובדים רק בשביל תיקון באגים בתוכנות והוצאת גרסאות חדשות לתוכנה. כך, גם בעניין הרובוטיקה יש תקלות מידי פעם. אין מה לעשות, עם כל המושלמות שבעולם הדיגיטל, תמיד תהיינה בעיות ותקלות כמו שהן קיימות גם בעולם האנושי. 

אנשים עובדים בשביל להרוויח כסף, נכון. אבל ממש לא רק בשביל זה. אם זו היתה המטרה היחידה בעבודה, למה אנשים הולכים ללמוד מקצועות מכובדים, כאשר בהרבה פחות מאמץ הם יכולים להוציא משכורות גבוהות בעבודות בזויות יותר? זו הוכחה לכך שאנשים לא עובדים רק בשביל הכסף. 

בנוסף לכך, אם כולם היו עובדים בשביל הכסף, אנשים היו מעדיפים לעבוד כשכירים עם ראש קטן ולהמשיך לנהל את החיים ברוגע. אלא מה, אנשים רבים רוצים להפיק מהעבודה גם הנאה, כבוד, סיפוק וכו'. 

מה אפשר לעשות כדי להשאיר את העסק רלוונטי גם בעוד עשרים שנה? 

אף אחד לא יכול להישאר ולדמיין מה יהיה מחר בעולם (אחרי שעברנו את תקופת הקורונה בשנתיים האחרונות, כולם מסכימים עם המשפט הזה). ולכן, מצחיק לדבר על העשרים השנים הבאות. אבל בהחלט יש מה לעשות בכדי לבסס את העסק ולגרום לו להיות רלוונטי. 

הקליקו כאן כדי שהמומחים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים יתנו לכם יד בכל התהליך של ביסוס העסק בעולם הדיגיטל והמתקדם. כי זה העסק שלי ויש מה לעשות.