חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך מקימים עסק לכריכיית ספרים?

האוטומציה והדיגיטל לא הותירו את עולם הספרים מאחור. ספרי ילדים וספרי קריאה ממשיכים לעלות על הדפוס במהדורות חדשות וידידותיות. והספרים גם מתבלים ונזקקים לשירותי כריכה איכותיים. אם אתם מעוניינים להקים עסק לכריכיית ספרים, הגעתם למקום המתאים. אפשר לראות הכנסה יפה מייצור כריכות לספרים וכריכתם. 

מי קהל היעד שלכם? 

בתי דפוס המעוניינים לכרוך חוברות, ספרים וכדומה, צלמים המדפיסים אלבומי תמונות מיוחדים, אנשים פרטיים המעוניינים לניילן ספרי ילדים על מנת לשמור על אורך חיי הספרים, עמותות המעוניינות בכריכות מעוצבות אישית לערבי הוקרה ועוד. 

באיזה סדר גודל של השקעה מדובר? 

הקמת כריכיית ספרים

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

ההשקעה הראשונית בהקמת עסק של כריכיית ספרים היא השקעה גבוהה ביותר. תצטרכו לרכוש את המכשור היקר, לגייס כוח אדם ולשכור שטח מספק לעבודה. קחו בחשבון את עלויות החשמל השוטפות  שעלולות להיות גבוהות במיוחד. 

מהם סוגי הכריכות הנפוצות? 

כדי להגיע לקהל יעד מגוון ורחב ככל שניתן, עליכם להיות מותאמים לצרכים השונים של מדפיסי הספרים. לכן, חשוב כל כך לדבר על סוגי הכריכות ולפרט אותן.

 1. ספירלה – כריכת ספירלה אינה איכותית ומרשימה במיוחד, אבל טובה מאוד לעבודות של סטודנטים, צרור תמונות הנשלחות לסבתא, חוברות קצרות וכדומה.
 2. כריכות רכות – כריכה רכה זו הכריכה שאנו מכירים מספרי הלימוד ומספרי קריאה שונים. המעלה העיקרית היא המחיר הזול שהיא עולה ללקוח.
 3. כריכות קשות – רוב הספרים הנמכרים כרוכים בכריכות קשות. כריכה זו יקרה מאוד אבל מרשימה ומייקרת את מחיר הספר (ללקוח). ניתן לגוון בסוגי הכריכות הקשות על ידי משחק במרקם הכריכה ושילוב בליטות/חריטות/הקדשות/הטבעות.
 4. כריכות סיכות – זו הכריכה המוכרת לנו מעיתונים וקטלוגים. מדפיסים את הדפים ולסיום הדפים עוברים הידוק. השיטה מתאימה למספר מוגבל של עמודים.
 5. כריכות עור –  ספרי קודש רבים מתהדרים דווקא בכריכות מעור. כדי לספק כריכות מעור תצטרכו לערות מחקר מעמיק בנושא. העבודה עם העור מורכבת יותר אך לרוב מצדיקה את הטרחה והעלויות.

מהם השלבים הטכניים להקמת כריכיית ספרים? 

 • בניית תוכנית עסקית – השלב החשוב והמשמעותי ביותר שיגן עליכם ממצב של פשיטת רגל הוא בניית התוכנית העסקית.  כדי לבנות תוכנית עסקית בצורה נכונה ומחושבת, יש לפנות ליועץ עסקי מומחה. היועץ העסקי יבדוק את השטח – את המתחרים, את הנתונים הכלכליים וימפה אותם. רק אחרי התייעצות עם יועץ עסקי מומחה להקמת עסקים, מומלץ להקים עסק. 
 • התנהלות מול הרשויות – כל עסק חייב להיות מדווח לרשות המיסים. כריכיות ספרים יכולות על פי חוק להיות עוסק פטור ובהתאם לכך עליכם לפתוח תיק במס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ.
 • רכישת ציוד – תתחילו להתכונן לקראת השקעה גדולה מאוד. כדי לגייס מימון פנו ליועץ עסקי מומחה לליווי עסקים בהקמה. 
 • השכרת נכס – חפשו את הנכס הזול ביותר והקפידו על הנגשתו לעובדים. עסק של כריכיה אינו צריך להיות במקום בולט, אבל חשוב שיהיה נגיש לעובדים הרבים המתעתדים לעבוד בו.
 • גיוס כוח אדם – עריכת ראיונות עבודה וקליטת עובדים. כוח אדם עולה לא מעט. קחו זאת בחשבון.
 • ביטוח – ביטוח עובדים, ביטוח נכס וביטוח הסחורה. אל תישארו חשופים לתביעות. מגנו את עצמכם ככל האפשר. 

מחפשים יועץ עסקי מומלץ לכריכיה בהקמה?

אתם חייבים להכיר את המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים. היועצים העסקים בחברה מומחים ובעלי רזומה עשירה במינוף עסקים. תנו למומחים בתחום לעבוד בשבילכם. כי מגיע לכם ליהנות מהטוב שבטוב. ידע = כח. יש לנו את היכולת לעזור לכם להקים את העסק בצורה המשתלמת ביותר והבטוחה ביותר. דברו איתנו. 

איך בונים תוכנית עסקית לכריכיית ספרים?

עסקי כריכות הספרים כוללים עיצוב ויצירת כריכות מושכות עין ומושכות לספרים, בעיקר לדפוס וספרים אלקטרוניים. המטרה היא למשוך קוראים פוטנציאליים ולהעביר מידע על הז'אנר והסגנון של הספר. כריכת ספר טובה יכולה לעזור להבליט את הספר ממגוון הספרים, להגדיל את המכירות ולבסס את המותג של המחבר. מגוון אנשי מקצוע ושירותים, כולל מעצבים גרפיים עצמאיים, סוכנויות ופלטפורמות מקוונות, מציעים שירותי עיצוב כריכות ספרים הן לסופרים בהוצאה עצמית והן לבתי ההוצאה לאור.

תוכנית עסקית לכריכיית ספרים

תקציר מנהלים: ספקו סקירה כללית של העסק, כולל מטרת העסק, ניתוח שוק ויעדים.

 

ניתוח שוק: בדקו את השוק היעד עבור שירותי עיצוב כריכת הספר שלכם, כולל לקוחות פוטנציאליים ומתחרים.

 

הצעת שירות: תארו את השירותים שתציעו, עיצובי כריכות ספרים מותאמים אישית, כריכות מוכנות מראש ושירותי עיצוב.

 

שיווק ומכירות: תארו את דרכי השיווק שלכם, כולל איך לקדם את העסק שלכם.

 

תפעול: פרטו איך תנהלו את התפעול השוטף, כולל איך לטפל בפניות והזמנות של לקוחות.

 

פיננסיים: הציגו עלויות התפעול והציוד.

 

צוות ניהול: הציגו את עצמכם ואת כל חברי הצוות, כולל התפקידים והאחריות שלהם.


מסקנה: סכמו את הנקודות המפתח של התוכנית העסקית שלכם והדגישו מדוע אתם חושבים שעסק עיצוב כריכות הספר שלכם יצליח.

דוגמא לתוכנית עסקית לכריכיית ספרים

תקציר מנהלים

החברה שלנו היא חברה חדשה המציעה שירותי עיצוב כריכות ספרים מקצועיים לסופרים עצמאיים ומוציאים לאור. המשימה שלנו היא לעזור לסופרים ולמוציאים לאור להתבלט בשוק רחב על ידי מתן עיצובי כריכות ספרים איכותיים ומותאמים אישית המשקפים את המותג הייחודי שלהם ואת סגנון הסיפור שלהם.

 

ניתוח שוק

השוק של שירותי עיצוב כריכות ספרים גדל במהירות, מונע על ידי המספר ההולך וגדל של סופרים עצמאיים ומוציאים לאור המבקשים לקדם את ספריהם בשוק תחרותי. החברה תכוון לשוק זה על ידי הצעת מגוון שירותי עיצוב, החל מכריכות ספרים מותאמות אישית ועד תבניות מוכנות מראש ושירותי עיצוב.

 

הצעת מוצר/שירות

החברה תציע מגוון שלם של שירותי עיצוב כריכות ספרים, כולל כריכות ספרים מותאמות אישית, תבניות מוכנות מראש ושירותי עיצוב. כריכות הספרים המותאמות אישית שלנו יעוצבו כדי לענות על הצרכים הספציפיים של כל לקוח, תוך התחשבות בז'אנר, הקהל והסגנון של הספר שלו. 

 

שיווק ומכירות

חברת כריכת הספר תשווק את שירותיה בעיקר באמצעות מדיה חברתית וקמפיינים פרסומיים ממוקדים. אנו גם נגיע לסופרים ולבעלי אתרים באמצעות שיווק בדוא"ל, אירועי רשת ופורומים מקוונים. המטרה שלנו היא לבנות מוניטין חזק ולבסס בסיס לקוחות נאמן באמצעות שירות לקוחות מעולה ועיצובים באיכות גבוהה.

 

פעולות

חברת כריכת הספר תנוהל על ידי צוות של מעצבים גרפיים מנוסים ואנשי מקצוע בשירות לקוחות. אנו נשתמש בתוכנה לניהול פרויקטים כדי לעקוב אחר פניות לקוחות, לתכנן פרויקטים ותשלומים. המטרה שלנו היא לספק שירות חלק, יעיל ומקצועי לכל לקוחותינו.

 

פיננסיים

צפי רווח ועלויות משתנה מעסק לעסק.

 

צוות ניהול

חברת כריכת הספר תנוהל על ידי ___, מעצב גרפי מנוסה ומקצועי בשיווק עם ניסיון רב בתעשיית העיצוב ותשוקה לעזור לסופרים ולמוציאים לאור לקדם את ספריהם. ___ יהיה אחראי על התפעול השוטף, כולל שירות לקוחות ופרויקטי עיצוב.

 

סיכום

החברה היא חברה חדשה עם חזון ייחודי ומחויבות לספק עיצובי כריכות ספרים באיכות גבוהה לסופרים עצמאיים ולמו"לים. עם צוות ההנהלה המנוסה שלנו, היצע המוצרים הגמיש ואסטרטגיית השיווק החזקה שלנו, אנו מאמינים שנוכל להקים עסק מצליח ורווחי בתעשיית עיצוב כריכות ספרים.

פניה מהירה: