איך מקימים עסק לכריכיית ספרים?

האוטומציה והדיגיטל לא הותירו את עולם הספרים מאחור. ספרי ילדים וספרי קריאה ממשיכים לעלות על הדפוס במהדורות חדשות וידידותיות. והספרים גם מתבלים ונזקקים לשירותי כריכה איכותיים. אם אתם מעוניינים להקים עסק לכריכיית ספרים, הגעתם למקום המתאים. אפשר לראות הכנסה יפה מייצור כריכות לספרים וכריכתם. 

מי קהל היעד שלכם? 

בתי דפוס המעוניינים לכרוך חוברות, ספרים וכדומה, צלמים המדפיסים אלבומי תמונות מיוחדים, אנשים פרטיים המעוניינים לניילן ספרי ילדים על מנת לשמור על אורך חיי הספרים, עמותות המעוניינות בכריכות מעוצבות אישית לערבי הוקרה ועוד. 

באיזה סדר גודל של השקעה מדובר? 

הקמת כריכיית ספרים

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

ההשקעה הראשונית בהקמת עסק של כריכיית ספרים היא השקעה גבוהה ביותר. תצטרכו לרכוש את המכשור היקר, לגייס כוח אדם ולשכור שטח מספק לעבודה. קחו בחשבון את עלויות החשמל השוטפות  שעלולות להיות גבוהות במיוחד. 

מהם סוגי הכריכות הנפוצות? 

כדי להגיע לקהל יעד מגוון ורחב ככל שניתן, עליכם להיות מותאמים לצרכים השונים של מדפיסי הספרים. לכן, חשוב כל כך לדבר על סוגי הכריכות ולפרט אותן.

 1. ספירלה – כריכת ספירלה אינה איכותית ומרשימה במיוחד, אבל טובה מאוד לעבודות של סטודנטים, צרור תמונות הנשלחות לסבתא, חוברות קצרות וכדומה.
 2. כריכות רכות – כריכה רכה זו הכריכה שאנו מכירים מספרי הלימוד ומספרי קריאה שונים. המעלה העיקרית היא המחיר הזול שהיא עולה ללקוח.
 3. כריכות קשות – רוב הספרים הנמכרים כרוכים בכריכות קשות. כריכה זו יקרה מאוד אבל מרשימה ומייקרת את מחיר הספר (ללקוח). ניתן לגוון בסוגי הכריכות הקשות על ידי משחק במרקם הכריכה ושילוב בליטות/חריטות/הקדשות/הטבעות.
 4. כריכות סיכות – זו הכריכה המוכרת לנו מעיתונים וקטלוגים. מדפיסים את הדפים ולסיום הדפים עוברים הידוק. השיטה מתאימה למספר מוגבל של עמודים.
 5. כריכות עור –  ספרי קודש רבים מתהדרים דווקא בכריכות מעור. כדי לספק כריכות מעור תצטרכו לערות מחקר מעמיק בנושא. העבודה עם העור מורכבת יותר אך לרוב מצדיקה את הטרחה והעלויות.

מהם השלבים הטכניים להקמת כריכיית ספרים? 

 • בניית תוכנית עסקיתהשלב החשוב והמשמעותי ביותר שיגן עליכם ממצב של פשיטת רגל הוא בניית התוכנית העסקית.  כדי לבנות תוכנית עסקית בצורה נכונה ומחושבת, יש לפנות ליועץ עסקי מומחה. היועץ העסקי יבדוק את השטח – את המתחרים, את הנתונים הכלכליים וימפה אותם. רק אחרי התייעצות עם יועץ עסקי מומחה להקמת עסקים, מומלץ להקים עסק. 
 • התנהלות מול הרשויות – כל עסק חייב להיות מדווח לרשות המיסים. כריכיות ספרים יכולות על פי חוק להיות עוסק פטור ובהתאם לכך עליכם לפתוח תיק במס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ.
 • רכישת ציוד – תתחילו להתכונן לקראת השקעה גדולה מאוד. כדי לגייס מימון פנו ליועץ עסקי מומחה לליווי עסקים בהקמה. 
 • השכרת נכס – חפשו את הנכס הזול ביותר והקפידו על הנגשתו לעובדים. עסק של כריכיה אינו צריך להיות במקום בולט, אבל חשוב שיהיה נגיש לעובדים הרבים המתעתדים לעבוד בו.
 • גיוס כוח אדם – עריכת ראיונות עבודה וקליטת עובדים. כוח אדם עולה לא מעט. קחו זאת בחשבון.
 • ביטוח – ביטוח עובדים, ביטוח נכס וביטוח הסחורה. אל תישארו חשופים לתביעות. מגנו את עצמכם ככל האפשר. 

מחפשים יועץ עסקי מומלץ לכריכיה בהקמה?

אתם חייבים להכיר את המומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים. היועצים העסקים בחברה מומחים ובעלי רזומה עשירה במינוף עסקים. תנו למומחים בתחום לעבוד בשבילכם. כי מגיע לכם ליהנות מהטוב שבטוב. ידע = כח. יש לנו את היכולת לעזור לכם להקים את העסק בצורה המשתלמת ביותר והבטוחה ביותר. דברו איתנו.